(Skoro)moře levně! 9 nejkrásnějších jezer, kde se v Česku můžete vykoupat

Harcovat se až k moři nechcete a na umělé koupaliště se vám nechce? Nemusíte věšet hlavu, v Česku najdete dostatek přírodních pláží na březích jezer a jiných vodních ploch, kde si budete beztak připadat jako na riviéře!
1/8

1.Stříbrné jezero

Stříbrné jezero u Opavy původně bývalo sádrovcovým lomem, ten byl však zatopen  a byly zde vybudovány pozvolné vstupy do vody. místní pláže si oblíbili jak plavci, tak rybáři. Najdete zde dokonce i nudistickou pláž. A když je slunečno, na dně uvidíte stále se lesknoucí zbytky sádrovce, díky kterým jezero přišlo ke svému názvu!

Stříbrné jezero u Opavy původně bývalo sádrovcovým lomem, ten byl však zatopen a byly zde vybudovány pozvolné vstupy do vody. Místní pláže si oblíbili jak plavci, tak rybáři. Najdete zde dokonce i nudistickou pláž. A když je slunečno, na dně uvidíte stále se lesknoucí zbytky sádrovce, díky kterým jezero přišlo ke svému názvu!

Lidově se jezeru přezdívá Sádrák a koluje o něm celá řada různých pověstí. Týkají se většinou gigantických sumců, tajemných vírů, které vás vtáhnou pod hladinu, nebo bagrů s mrtvými řidiči v kabině na dně jezera. Snad až na ty sumce na nich prý není nic pravdy. Ale jeden nikdy neví...Komentáře