jít naiDNES.cz

Takhle fandí olympiádě „smutná“ Koukalová: V plavkách a s kulichem!

Gabriela Koukalová fandí českému biatlonu pěkně v teple | foto: iDNES.cz

Je zraněná, na olympiádu neodjela, a navíc musí sledovat, jak národ básní o první olympijské medailistce Vítkové. Gabriela Koukalová ale slzy rozhodně neroní. Místo toho si užívá v teple a svým kolegům fandí z dovolené na prosluněné pláži. V plavkách a s kulichem!

Do Gabriely Koukalové vkládal národ před olympiádou v Pchjongčchangu velké naděje. Jenže přišly zdravotní potíže a táhly se tak dlouho, že česká biatlonová hvězda nemohla několik měsíců naplno trénovat. Celé letošní sezoně proto musela dát sbohem.

Kdo by ale čekal, že bude Koukalová sedět v koutě a truchlit, ten se pořádně mýlil. Zatímco její kolegové v Pchjongčchangu bojují s tuhým mrazem, ona vyrazila k moři chytat trochu jiný bronz než třeba první česká medailistka Veronika Vítková.

Neúčast na olympiádě ji samozřejmě mrzí, a tak se rozhodla českou výpravu podpořit na dálku. K plavkám rovnou na pláži nasadila kulich a šálu z olympijské kolekce! Že se na ni všichni koukali jako na blázna, to české biatlonistce vůbec nevadilo.

„Lidi na pláži na mě koukali jako na blázna, nechápu vůbec proč?! Vždyť olympijské hry jsou zahájeny, tak je přeci nejvyšší čas hodit se do gala jako správný fanoušek a začít fandit naplno, ať už jste kdekoliv,“ napsala k fotce na Facebooku.

Pak už ale zvážněla. „Nenechte se zmást, opravdu je mi moc líto, že na olympiádě nejsem taky a nemůžu bojovat o medaile,“ uváděla svůj veselý výraz na pravou míru. „Tiše závidím sportovcům to napětí a emoce, které k olympiádě neodmyslitelně patří, a věřím, že se mi poštěstí to v životě ještě alespoň jednou zažít,“ smutní.

Může snad česká biatlonová jednička pocítit závist k další závodnici Veronice Vítkové, kterou teď jako první českou medailistku opěvuje celý národ? Podle dalších slov Koukalové rozhodně ne.

„Teď ale ze všeho nejvíc držím palce všem našim sporťákům, aby se jim podařilo prodat maximum toho, co v přípravě poctivě natrénovali a co svému sportu obětovali, skvěle reprezentovali Českou republiku, a hlavně aby se ničím nesvazovali a měli ze svého výkonu radost... a ideálně i medaili k tomu.“

Důvod k radosti má už dvojnásobný. Po Veronice Vítkové totiž medaili vybojoval i další biatlonista, stříbrný Michal Krčmář.

Nezbývá než doufat, že se Gabriela dá co nejdříve dohromady a na příští olympiádě bude sbírat medaile tak, jak jsme u ní zvyklí.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:27 11. června 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  53
 • Super
  48
 • Haha
  11
 • Sladký
  11
 • Cože
  10
 • Tvl
  10
Komentáře

Právě čtete

   Mohlo by vás zajímat