Koukalová vzdala boj o olympiádu. Co teď? Miminko a Hry v roce 2022?

Černý scénář je dopsán. Gabriela Koukalová, slavná biatlonistka, nebude startovat na olympiádě v Koreji příští měsíc. Její zlobivé achilovky a pochroumaná lýtka se nedají dohromady. Pro biatlonistku to přitom měl být vrchol kariéry.

Slíbila, že se v půlce ledna vyjádří. Pošle do světa zprávu, zda stihne uzdravit pochroumané tělo a odjet na únorovou olympiádu. Gabriela Koukalová, jedna z hlavních českých zbraní pro svátek v Koreji, to nezvládla. Boj o životní zážitek vzdala.Český sport bude na olympiádě v Koreji bez královny Gabriely Koukalové.

Český sport bude na olympiádě v Koreji bez královny Gabriely Koukalové.

Biatlonistka a český Sportovec roku 2017 přijde o Hry, na nichž měla ještě více nablýskat svou kariéru. Zprávu uvedl server blesk.cz.

Má zlato z mistrovství světa, vyhrála celkové pořadí Světového poháru, ale na olympiádě získala „jen“ stříbrné medaile. V Koreji to měla změnit, takový byl plán. Jenže nevyjde.

Proti jsou dlouhodobé potíže s achilovkami a lýtky, kvůli nimž neodjela v této sezoně ještě ani jeden závod.

Gabriela Koukalová neabsolvovala letos ani jeden závod.

Gabriela Koukalová neabsolvovala letos ani jeden závod.

„V případě, že bych nemohla v lednu naskočit do svěťáku a nebyla schopná investovat do finální přípravy sto procent svých sil, asi bych radši uvolnila místo mladším závodnicím. Aby mohly sbírat zkušenosti a v budoucnosti je využít. Jako dřív já,“ řekla před Vánoci.

Koukalová podle všeho uzavře sezonu, objevily se dokonce zvěsti, že by odpískala celou kariéru. Tedy přerušila.

Už dříve mluvila o tom, že myslí na založení rodiny. „Lhala bych, kdybych řekla, že mě něco takového čas od času nenapadá,“ přiznala.

Navíc je mnoho sportovkyň, které se po mateřské vrátily na nejvyšší úroveň a vyhrály olympijské hry. Z Češek například oštěpařka Barbora Špotáková a lyžařka Kateřina Neumannová.

„Čistě teoreticky, kdybych tam chtěla jet i za čtyři roky, tak bych snad také nebyla ještě tak stará,“ prohlásila Koukalová.

V době dalších Her v Pekingu, v roce 2022, bude Koukalové dvaatřicet let. Bude v nejlepším věku a může nechat zapomenout na zklamání z neúčasti na letošní olympiádě.

Fotogalerie

Komentáře

Expres.cz