Tohle je sebevražedný přístroj, který člověku umožní zabít se stisknutím tlačítka

Samovražedný přístroj a jeho vynálezce. | foto: Zdroj: Koláž Expres.cz

Velmi kontroverzní přístroj představili tvůrci o uplynulém víkendu na pohřebním veletrhu v nizozemském Amsterdamu. Pomocí virtuální reality ukázali samovražedný přístroj zvaný Sarco.

Samovražedný přístroj vynalezl australský zastánce eutanázie Philip Nitschke a holandský designér Alexander Bannink. Přístroj se skládá z oddělitelné rakve a bombičky dusíku.Jak bude samovražedný přístroj fungovat, vysvětluje Nitschke. „Člověk, který se rozhodne zemřít, stlačí tlačítko a prostor v rakvi se naplní dusíkem. Na začátku procesu bude člověk malátný, ale potom rychle ztratí vědomí a zemře.“

První takový plně funkční přístroj, který se bude vyrábět pomocí 3D tiskárny, by měl být dostupný do konce kalendářního roku. Každý, kdo si bude chtít takový přístroj vyrobit, si plánek na výrobu stáhne do počítače, aby následně k realizaci využil vlastní tiskárnu.

Přístroj tak řeší nezákonnost asistované sebevraždy. Vynálezci se domnívají, že stisknout tlačítko bude pro lidi, kteří se dobrovolně rozhodnou odejít z tohoto světa, lepším řešením než třeba skočit pod vlak.

Pro návštěvníky pohřebního veletrhu byla možnost vyzkoušet si ve virtuální realitě samovražedný přístroj velký zážitek.

Pro návštěvníky pohřebního veletrhu byla možnost vyzkoušet si ve virtuální realitě samovražedný přístroj velký zážitek.

Samovražedný přístroj Sarco byl pro návštěvníky pohřebního veletrhu lákadlem číslo jedna. Někteří z nich si přístroj ve virtuální realitě vyzkoušeli. „Byl to opravdu zážitek a zvláštní pocit. Ale velmi pěkný a pokojný. Člověk při tom pozoruje měsíc a moře. Je to velmi klidné,“ osvětloval médiím svůj zážitek jeden z návštěvníků.

FotogalerieOhodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 10:59 14. srpna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  14
 • Cože
  11
 • Tvl
  9
 • Sladký
  8
 • Trapas
  7
 • Haha
  6


Komentáře

Mohlo by vás zajímat