Holubová proti Zemanovi: Prezidenta si nevážím, na Hrad bych nešla

Udílení státního vyznamenání rozdělilo veřejnost na dva tábory. Jedni tvrdí, že zúčastnit se ceremoniálu je slušnost bez ohledu na to, kdo medaili uděluje, druzí si stojí za tím, že přijmout cenu z rukou prezidenta Zemana je proti jejich důstojnosti, stejně jako se udílení zúčastnit. Rozohnila se například Eva Holubová: „Dělat stafáž papalášům, jako je Zeman a Klaus, bych rozhodně nešla!“

Nejen mezi politiky, ale také mezi osobnostmi českého showbyznysu to ve věci udělování státního vyznamenání vře. Adam Pavlík například odmítl převzít in memoriam ocenění za Věru Špinarovou. Tvrdil, že tím ctí její životní postoje. Za prvé nestála o politické ceny, za druhé nesympatizovala s politikou Miloše Zemana. 

Opačný postoj pak vyjádřila oceněná Yvetta Simonová, která Expresu sdělila, že přijmout vyznamenání je slušnost a výraz vděku svým fanouškům. Politickou kampaň prezidenta Zemana v tom nevidí.

Rozhodla se vyjádřit i Eva Holubová, která celou věc okomentovala na svém Instagramu. Tam sdílela snímek Václava Havla: „Fotka se mi objevila ve zprávě. Vůbec nevím, ze kdy a odkud je. Možná poslední oslava 28. října na Hradě s prezidentem, jehož jsem si vážila, byla na něho hrdá a ctila ho,“ nechala se slyšet herečka.

Eva Holubová vyjádřila svůj postoj k prezidentu Zemanovi.

Eva Holubová vyjádřila svůj postoj k prezidentu Zemanovi.

„Vím, jak to chutná. Možná i proto bych dělat stafáž papalášům, jako je Klaus a Zeman, určitě nešla. Vědí to a nezvou mě. Tím mi berou radost bez díku jim jejich pozvání vrátit,“ dodala.

Podobnou diskuzi vyvolal také předseda Pirátů Ivan Bartoš a poslanec za TOP 09 Dominik Feri. 

„To, jestli souhlasím s tím, komu bude uděleno, podle mne není relevantní. Myslím si, že je to slušnost se tam jít podívat, alespoň já to tak chápu,“ nechal se slyšet Bartoš. 

Feri zastává opačný postoj: „Počkám si, až na Hradě bude důstojnější prezident. A doufám, že nebudu muset čekat dlouho.“

Téma státního vyznamenání ve společnosti den po jeho udílení rezonuje. Názory se různí, emoce bují. Kdo se k věci dále vyjádří?

Fotogalerie

Komentáře