Povodeň málem zabila farmáři 6000 prasat. Na poslední chvíli je zachránil

Fotka, která obletěla svět. Zoufalý čínský farmář musí během povodní opustit 6000 svých prasat. Jen díky zveřejnění fotky se je podařilo zachránit před jistou smrtí utopením. | foto: reprofoto dailymail.co.uk

Střední Čínu momentálně sužují rekordní povodně. Přívalové deště zvedly hladiny všech řek a ty se valí ulicemi, zaplavují domy a berou s sebou vše, co jim přijde do cesty. Kromě lidí jsou přírodní katastrofou ohrožena i zvířata. 6 tisíc prasat z farmy Lu’An poblíž města Shucheng přežilo jen zázrakem.

Střední a západní Čína právě zažívá nejničivější povodně za posledních několik desítek let. Voda zatopila několik měst a povodně si již vyžádaly kolem 100 lidských životů. Těch zvířecích mohlo být několikanásobně víc.Svět obletěly fotografie z prasečí farmy Lu’An poblíž města Shucheng na středozápadě země, kde se farmář Li Xiaobo na pokraji zhroucení srdceryvně loučí se svými šesti tisíci prasaty, jejichž výběhy pomalu zaplavuje voda.

Vzhledem k tomu, že celé město již bylo zaplavené, byl Li Xiaobo nucen zanechat prasata jejich vlastnímu osudu. Voda postupně stoupala a zdrcený farmář věděl, že své svěřence a zároveň jediný zdroj obživy musí vydat na pospas smrtícímu živlu, aby se sám stačil evakuovat a zachránit si život.

Když Li Xiaobo zveřejnil fotky svých prasat, které od jisté smrti dělilo jen pár hodin, stalo se něco neuvěřitelného. Dělníci z nedaleké továrny zemědělské výroby Xishang přestali pracovat a spolu s desítkami místních obyvatel se vydali Li Xiaobovi prasata zachránit.

Během pár hodin se většinu prasat podařilo vyhnat a pomocí nákladních aut a lodiček přepravit do výše umístěných míst, kde nebyla povodní bezprostředně ohrožena. Dojatý Li Xiaobo tak mohl všem lidem poděkovat za jejich dobrotu a obětavost, která zachránila jeho živobytí a předešla zbytečné smrti tisíců zvířat.

Fotogalerie
Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 10:07 4. listopadu 2016. Anketa je uzavřena.

 • Super
  28
 • Cože
  15
 • Sladký
  15
 • Haha
  13
 • Tvl
  13
 • Trapas
  12


Komentáře