jít naiDNES.cz

Michal Novotný o napadení ve fastfoodu: Řekl jsem jí, že je p**a! A na tom trvám!

Michal Novotný prozradil, proč nadával obsluze fastfoodu. | foto: Profimedia.cz

Alkoholem podroušený Michal Novotný napadl obsluhu restaurace rychlého občerstvení v centru Prahy a skončil na záchytce. Tato informace pobavila všechny fanoušky nejen Kriminálky Anděl, ale i Ordinace v růžové zahradě. Herec měl podle očitých svědků obsluhu plácat přes ruce, sprostě jí nadávat a uklidnit ho měli až přivolaní strážníci. I když dosud mlčel, pro Expres si Novotný našel čas, aby vysvětlil, co se inkriminovanou noc, kdy opravdu skončil opilý na záchytce, vlastně stalo.

Michale, v posledních dnech se vaše jméno skloňuje kvůli nočnímu incidentu ve fastfoodu, po kterém vás policie odvezla na záchytku. Co se stalo?

Stalo se to, že jsem nedržel hubu. Místo toho, abych šetřil s jídlem, měl jsem ho vyhodit do koše. Obávám se, že celý problém vznikl proto, že někteří lidé nedělají svou práci tak, jak by měli. A já uznávám, že by muž neměl být hrubý na ženu a nazývat ji tak, jak jsem ji nazval.

Co jste jí řekl?

Řekl jsem, že je to p**a, protože se tak chovala.

Proč jste se tak choval?

Stalo se to, že jsem v rychlém občerstvení byl obsloužen dívkou, která byla sice milá a ochotná, ale byla tam první den. Já jsem měl přání, aby nedávala do meníčka tolik jídla, protože bych to nesnědl.

Proč jste si rovnou neobjednal méně jídla?

Protože to bylo v menu. Měla mi dát devět kusů a já jsem jí řekl, aby tam dala jenom šest. Ona, že neví, jak by to namarkovala. Na to jsem jí řekl, aby to namarkovala tak, jak má, akorát chci méně jídla. Ona furt, že neví, jak by to udělala. Tak jsem řekl, jestli si rozumíme „miláčku“, dejte toho tam míň. Ona to neunesla a odběhla a najednou na mě vylítla jiná žena, jak že se to chovám, že jsem rozbrečel její kolegyni. Nevěděl jsem, kdo to je, načež mi řekla, že je školitelka. Tak jsem jí řekl, že jestli je školitelka, tak u toho měla být. Mně stačí opravdu velmi málo a nikdo na mě nebude zvyšovat hlas. Nikdo na to nemá právo. Mohl jsem srazit paty, ale nejlepší obrana je útok a ona neměla být tam, kde měla být. Když někoho školím, měl bych asistovat u jeho úkonů. Takže jsem ji nazval tak, jak jsem ji nazval, což jsem zřejmě neměl dělat.

Svědci říkají, že jste zuřivě pochodoval ven a dovnitř.

K tomu se dostaneme. Já jsem pak zavolal manažerku podniku a trval jsem na tom, aby paní vyhodili. S paní manažerkou jsme šli ven, tam jsme se nějak dohodli, ona se vrátila dovnitř a ta paní tam furt byla. Tak jsem se vrátil zpátky, že trvám na tom, aby ji vyhodili. Tak mi řekla, že jsem agresivní a že zavolá policii. Řekl jsem jí, aby ji klidně zavolala, ale že trvám na tom, aby ji vyhodili. Chvilku jsme se ještě bavili a mezitím přijeli policisté.

Co se dělo, když přijeli? Dostal jste želízka?

Nedostal. Přijeli čtyři ozbrojení strážnici a já jsem byl zvědavý, kam až se tato absurdní situace dostane, a dospělo to k tomu, že mě odvezli na záchytku.

Jak k celé události přistupovali strážníci?

Ti se mě zeptali, co se stalo. Na to jsem jim řekl, že to nebudu komentovat, protože mi to přijde nevhodné komentáře a že je absurdní, že vůbec přijeli. Na to mi řekli, že já už jsem se vyjádřil a teď druhá strana. To jsem jenom nevěřícně zíral. Třicet minut jsme sepisovali nějaké papíry. Pravda je, že jsem nadýchal, protože jsem měl několik panáků.

Vy jste se vracel z nějaké oslavy?

Ne. Byli jsem s kolegou a chtěli jsme si ještě jít dát panáka do baru, ale vzhledem k tomu, že jsme měli hlad, chtěli jsme si dát něco k jídlu. Ale abych se k tomu vrátil, dokonce mi bylo řečeno, abych si o sobě nemyslel, že jsem něco víc, když jsem hrál v seriálu. Dýchnul jsem si, oni pak zavolali další dva strážníky, takže jich tam bylo šest. Dvě auta, šest lidí. Ti mě odvezli na záchytku na Bulovku, přestože si myslím, že pánové byli zvyklí na větší opilce. Nicméně jsem tam pobyl osm minut. Pan doktor sám uznal, že tam nemám co dělat.

Jak k tomu došlo?

Pan doktor řekl, abych se posadil. Posadil jsem se. Řekl, abych si stoupnul. Stoupnul jsem si. Řekl, abych předpažil. Předpažil jsem. A uznal to, co měli uznat i ti strážníci, že agresivní ani opilý nejsem. Takže jsem vevnitř strávil tři minuty, venku jsem si dal cigaretu a jel domů.

Toto je pro mě nejdivnější moment celého příběhu. Když už tam někoho odvezou, většinou si ho tam nechají přes noc, aby vystřízlivěl a vychladnul.

Já se v tom nevyznám, ale určitě, když zavoláte na Bulovku, nějaký protokol o tom mít budou.

A platil jste odvoz na záchytku?

Ani korunu. Zaměstnal jsem šest strážníků, dva vozy městské policie, a neplatil jsem ani korunu.

Budete podávat stížnost na chování městské policie?

Městská policie určitě konala tak, jak musela. Na druhou stranu nejenom v noci, ale i přes den jsem svědkem počínání lidí, kteří by si tu záchytku zasloužili mnohem víc. Včera jsem byl svědkem toho, jak v jednu hodinu odpoledne s odpuštěním s*al člověk do koše u Stavovského divadla. Denně zkouším muzikál Iago v Divadle Hybernia, kde městská policie dává botičky v devět ráno autům. Ano, po právu, protože tam nemají parkovat. Ale šest metrů od nich se válí „zechcaní“ bezdomovci, kteří pak otravují kolemjdoucí. Oni to vidí a nechají to být. Asi to není v jejich kompetenci to řešit, protože to má na starosti jiný tým. Můj pohled je, že jsem zbytečně hodinu zaměstnal šest strážníků a dva vozy policie.

Byl jste agresivní, když přijela policie?

Nemyslím si. Oni si ten zákrok točili na kamery.

Jaký to byl pocit?

Ve své podstatě potupný, ale je to pro mě nová zkušenost. Stalo se. Přišlo mi to absurdní. Myslím si, že by se to dalo řešit jinak, než že se mnou sepisovali půl hodiny protokol a ještě mě vézt na záchytku. Ještě se budu opakovat. Denně potkávám v centru Prahy za světla somráky, žebráky, feťáky.

Budete řešit chování personálu inkriminované pobočky rychlého občerstvení?

Kdyby to bylo na mně, tak držím hubu a nechám to být. Ono to ale tak zásadně poškozuje moje jméno, že i z Novy volali, abych se k tomu vyjádřil.

Vy jste dodnes měl neposkvrněnou pověst...

Želbohu už ji mám poskvrněnou. S tím už nic nenadělám. Tři dny mě z toho bolí žaludek.

Ozývají se zaměstnavatelé?

Samozřejmě. Konkrétně z té Novy se ozvali s tím, co se stalo. Není to milé mít negativní PR, když se píše, že jsem pod vlivem alkoholu a kdovíco ještě, že jsem napadl ženu. Městská policie o tom má záznam a záznam bude i na Bulovce. Jestli mě bude někdo podezřívat z toho, že fetuju, dám klidně veřejně krev, ať se udělají testy.

Co se týče toho fyzického napadení. Došlo k němu?

Psalo se, že jsem ji plácal přes ruce. Možná by si zasloužila na holou, ale nikoho jsem neplácal. Celé mi to přijde absurdní. Připadám si jako ve zlém snu. Přiznávám, že jsem o té ženě neměl říkat to, co jsem řekl, ale to je celé. Ale aby to zaměstnalo šest strážníků a dvě auta. Přijde mi to zvrhlý. Něco je špatně. Samozřejmě je špatně i to, že jsem byl drzý, ale rozhodně to není dobře, že to dospěje k tomu, že mě odvezou na záchytku, kde jsem pobyl osm minut a jel jsem domů.

Psalo se, že s vámi byla jistá žena. Kdo to byl, když jste říkal, že jste slavil s kamarádem?

To je moje věc. To je svědek, který potvrdí to, co tvrdím já.

Takže tam bylo víc osob?

To je jedno.

Dáte si nyní pauzu od alkoholu?

Nevidím důvod proč. Čtyři dny jsem nepil, ale dneska si panáka dám. Kvůli tomu, že jsem někoho poslal do p*dele, nehodlám měnit svůj život. Mně to akorát otravuje život, bolí mě žaludek, ale to je celé.

Budete i nadále žádat, aby vyhodili tu zaměstnankyni?

To jsem žádal, ale nemyslím si, že k tomu dojde. Ony si dámy budou stát za svým a podpoří vlastní verze. Ale určitě tam mají kamery. Pokud jsem někoho plácal, ať předloží kamerový záznam.

Vy jste si to nenatáčel?

Nenapadlo mě to. Nemyslel bych si, že když někoho pošlu do p*dele, že můžu skončit na záchytce.

Bojíte se, že kvůli tomu incidentu byste mohl přijít o práci?

Já doufám, že se to vysvětlí. Přijde mi potupné a absurdní, že se o tom bavíme. Kdybych do něčeho kopnul, vrazil a byl fyzicky agresivní, nedivil bych se. Nic takového se nestalo.

Budete dělat něco pro nápravu své pověsti?

Co mám dělat? Nemůžu s tím dělat nic. Kdyby to, co se píše, byla pravda, skončil bych na záchytce.

Opilý jste ale byl. Měl jste nadýchat dvě promile.

Já nevím, kolik jsem nadýchal. Řekli, abych fouknul, tak jsem to udělal.

Té slečně jste také nadával.

Ano, všechno je to pravda. A pak jsem skončil na záchytce. Všechno to je pravda.

Půjdete si to s ní zpětně vyříkat?

Nemám důvod. Jestli školí nějakou dívku, má s ní být. Ona první, co udělala, bylo, že vylezla ven a začala na mě řvát. Kde to žijeme? Jdu někam, kde chci utratit peníze, a bude na mě někdo řvát? Nemám to zapotřebí. A už vůbec ne před lidmi. V tom případě se já začnu chovat jako blb. Je to možné, ale moje reakce je taková. A zachoval bych se tak i za střízliva. Nemám rád, když si na mě někdo bezdůvodně otvírá hubu. To si to mám nechat líbit? Když bude třeba, doložím zprávu z Bulovky. Nedomnívám se, že bych byl agresivní.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:01 pátek 5. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  180
 • Super
  96
 • Haha
  51
 • Tvl
  23
 • Sladký
  18
 • Cože
  9
Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Vezmeme vás na titulní stranu
Sobota 21. září 2019, svátek má Matouš

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Černá kronika
 • Jen pro muže
 • Virál
 • Sport
 • Video
 • Telebrity
 • jít naiDNES.cz