Čtvrtek 7. července 2022, svátek má Bohuslava
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Její Veličenstvo je zlatý hřeb večera! Královna se ukázala na balkoně, dav šílel

  Královna Alžběta II. a Cambridgeovi | foto: ČTK

  Nedělním dnem vrcholí oslavy platinového jubilea britské královny Alžběty. A šlo o velkolepý závěr. Před Buckinghamským palácem a jeho přilehlým okolí procházely nejrůznější průvody, od těch vojenských po maškarní, královská rodina všechno sledovala z tribuny. Na závěr spustila neuvěřitelný poprask sama královna, když se ukázala na balkoně.

  Královna byla zlatým hřebem večera. Celý den nebylo jasné, zda se na závěr oslav platinového jubilea objeví, nakonec byla nad Buckinghamským palácem skutečně vztyčena standarta.

  Královna se na balkoně objevila v zeleném kostýmku. Několikrát zamávala pulzujícímu davu a bylo na ní vidět, že je dojatá.

  Tentokrát ji na balkon doprovodila jen nejužší rodina, princ Charles s manželkou Camillou, princ William s Kate a také jejich tři děti. V sestavě lze hledat jistou symboliku, jedná se totiž o rodiny dvou budoucích králů.

  Královna Alžběta II. a princ Charles

  Balkonové show předcházel několikahodinový slavnostní průvod po Mallu a kolem Buckinghamského paláce. Vévodil mu královnin ikonický zlatý kočár, v němž se v průběhu sedmdesáti let vlády objevila několikrát.

  Tentokrát desítkám tisíc fanoušků nicméně z okénka nemávala ona, nýbrž její hologram.

  Kolem Buckinghamského paláce projel i královnin tradiční zlatý kočár. Panovnici v něm nahradil hologram.

  Ten byl připraven důkladně, královnu znázorňoval v mladších letech. Panovnice se kvůli nespecifikovaným problémům neobjevila ani na tribuně. Čeká se ale, zda velkým finále dnešního dne nebude její další výstup na balkoně Buckinghamského paláce.

  Královnu zastoupil její syn a následník trůnu princ Charles, který v jednu chvíli vstal a pokynul davům.

  Princ Charles, princezna Anne a její manžel Timothy Laurence

  Velkými hvězdami byli opět členové rodiny Cambridgeových, tedy princ William, jako vždy elegantní vévodkyně Kate a trio jejich roztomilých dětiček: princové Louis a George a princezna Charlotte.

  Kate a její děti: princ Louis, princezna Charlotte a princ George

  Právě na rodinu Cambridgeových je často namířena kamera. Lidé se tak mohou bavit nad tím, jak prince Louise dlouhá přehlídka dávno přestala bavit, a tak dovádí na klíně maminky Kate. 

  Udržet pozornost se statečně snaží také George a Charlotte. Viditelně je ale lákají spíše hrátky s Miou, dcerou Zary a Mikea Tindallových, která sedí přímo za nimi.

  Kate, Louis a Charlotte. Za nimi sedí Mike Tindall s premiérem Borisem Johnsonem.

  Fotografové zaznamenali ale třeba i velmi přátelskou debatu Mikea Tindalla, manžela dcery princezny Anne Zary Tindallové, s britským premiérem Borisem Johnsonem.

  Boris Johnson se zdraví s Mikem Tindallem.

  Boris Johnson vtipkuje s Mikem Tindallem.

  Princezna Eugenie se synem Augustem

  Ti všichni sledovali přehlídku vojáků v nejrůznějších uniformách, ale třeba i karnevalový průvod na nejrůznější témata nebo kolonu historických autíček a cyklistů.

  Jak ve studiu CNN Prima News zmínila editorka Expresu Barbora Koukalová, celá slavnost má přesně stanovený scénář. Sestavoval ho úspěšný cirkusový producent Adrian Evans a už jen přehlídka na Mallu vyšla na patnáct milionů liber.

  Součástí byla vojenská přehlídka.

  V ulicích Londýna a především pak v okolí Buckinghamského paláce panuje davové šílenství. Dorazily desítky tisíc královských fanoušků, někteří dokonce v okolí Mallu stanovali od brzkých ranních hodin, aby zabrali nejlepší místa. A to i přesto, že v Londýně ráno pršelo.

  Průvodu se zúčastnila i Kate Moss.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

  Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

  Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

  Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

  Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

  Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Čtvrtek 7. července 2022, svátek má Bohuslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz