Čtvrtek 19. května 2022, svátek má Ivo
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Pád fotbalové hvězdy Řepky: Jak se vedle Kristelové prokopal až ke dnu

  Co se stalo s Tomášem Řepkou? Na trávníku si ví rady, ale v soukromí? | foto: koláž Expres.cz

  Sice ho všichni znali pro jeho „blikance“, ale byl to vždy jeden z nejrespektovanějších fotbalistů v Česku, ale i v Evropě. Když se loučil v anglickém West Hamu United, fanoušci brečeli a zpívaly mu narvané tribuny. Co se stalo, že o pár let později je ve své rodné zemi k smíchu? Co se proboha stalo, že skončil se dvěma podmínkami a hrozí mu kriminál? Jakže to říkaly naše babičky s káravě zvednutým ukazovákem? Za vším hledej ženu!

  Málokdo si už dneska pamatuje, kdo vlastně býval Tomáš Řepka (44), obránce s horkou hlavou, jenž se proslavil agresivními výstupy na hřišti a snad rekordním počtem červených a žlutých karet od dob, kdy někoho napadlo, že z prostého kopání do míče by se vlastně mohl stát sport.

  Když se dneska zadá jeho jméno do Googlu, nevypadnou sportovní oslavné články na tuto fotbalovou legendu, vypadne hromada hrůz, v nichž figuruje poslední průšvih v podobě kompromitujícího materiálu na jeho exmanželku Vladimíru Erbovou (36). A zprávy o tom, že je proti němu a proti jeho stávající přítelkyni Kateřině Kristelové (38) zahájeno trestní stíhání.

  Je tohle konec, který by si měl zasloužit? S hrozbou kriminálu za krkem, s celonárodní ostudou, s údajnými dluhy na alimentech, se zničenou pověstí, s posměšky za to, čemu se po boku Kristelové propůjčil? Jak si věděl vždycky rady na hřišti, kde se z něj stal postrach všech, kdo mu kdy zkřížili cestu, v soukromí si evidentně neumí zjednat pořádek. Po rozvodu s manželkou Renátou, s níž má dvě děti, s ním ženské cloumají jak s panákem, podléhá jejich touze po slávě, jejich představě o štěstí, jejich manýrům. Není to víc vidět jako právě nyní, kdy se vedle Kristelové změnil v něco, co veřejnost posměšně nazývá „ohař“.

  Fotbalista za miliony, pro něhož tribuny zpívaly

  Řepka byl zejména pro fanoušky fotbalu hrdina. Když v roce 1998 odjížděl do italské Florencie hrát za klub Fiorentina v dobře ušitém saku a se slovníčkem v ruce, všichni mu věštili skvělou budoucnost, ta se taky naplnila. S týmem hrál čtyři sezony, vyhrál italský pohár Coppa Italia a čekal ho snový přestup, jenž si zprvu dovolil dokonce odmítnout.

  Poznali byste ho? Tomáš Řepka drží v ruce italský slovník, je totiž rok 1998, jemu je 24 let a právě přestupuje do italské Fiorentiny.

  „Důvodů odmítnutí bylo několik. Otázka peněz to určitě nebyla, vydělával bych víc. Sám jsem ale necítil, že bych chtěl přestoupit. Prostě necítím potřebu teď měnit klub,“ řekl tehdy v srpnu roku 2001 Řepka pro Sport iDNES.cz. Zájem totiž o něj měli v Premier League, anglický fotbalový klub West Ham United chtěl za něj zaplatit pět a půl milionu liber. Tak byl pro ně výjimečný, tak moc se klub spoléhal na jeho talent.

  Ve West Hamu také předvedl, co v něm vězí za démony. Angličtí fanoušci patří k těm nejagresivnějším a Řepka – skoro jako by se jim chtěl zavděčit v jejich povaze – pokračoval ve své tradiční sérii „blikanců“. Ve Fiorentině si vysloužil pět červených karet, za West Ham čtyři, „měření penisů“ s protihráči a s rozhodčími bylo na denním pořádku.

  Když se sejdou dvě horké hlavy na jednom hřišti... Italský rozhodčí Pierluigi Collina si s Řepkou co do povahy rozhodně nezadal, a tak na sebe řvali oba. Tahle scéna – a to doslova „scéna“ – je z Eura 2000 ČR proti Holandsku.

  Ale Anglie ho milovala i přes to všechno a možná právě za to. Když se loučil po svém posledním zápase v roce 2006, byl to jeden z nejdojemnějších momentů ve fotbale. Tribuny tleskaly a zpívaly, Řepka byl vteřinu od toho se přede všemi rozplakat, jeho spoluhráči neměli dost rukou na to, aby ho mohli obejmout, jak asi sami chtěli. Pro Angličany byl hrdina, byl to někdo, jehož jméno nosila děcka na tričku a kvůli komu se učila vyslovovat písmeno „ř“. Jistě tam na něj vzpomínají dodnes. A možná, že tam měl radši i zůstat.

  Po návratu do Česka mu stále zůstávala aura mimořádného talentu, absolutního srdcaře a sparťanského magora, ale začalo se taky mluvit o něčem jiném. Na přetřes se dostávaly drby o jeho neuváženém nakládání s vydělanými miliony, šeptem se začalo mluvit o jeho zálibě v hazardu, kam mu měly utíkat nastřádané výdělky. Podle odhadů si měl za kariéru vydělat až 400 milionů korun, číslo naprosto neuvěřitelné.

  Zejména pak s ohledem na to, že dneska má mít na krku dluhy.

  Enfant terrible prošel změnou v krále Prahy

  Jeho slabost pro drahé a rychlé vozy ho v roce 2009 stála manželství s manželkou Renátou, Řepka si totiž koupil supersport Mercedes-Benz SLR McLaren za 14,5 milionu korun a na kapotě vozu tehdy pro jedno focení pózovala playmate Vladimíra Erbová. Nakrátko ostříhaná modelka s laníma očima nakonec z kapoty skončila v jeho posteli. Ani není divu, oblíbený a bohatý fotbalista byl úlovek století.

  Jenže tady se začínají psát první řádky Řepkova kroku k propasti.

  Tomáš Řepka, fotbalový enfant terrible.

  Jeho děti z prvního manželství Vlaďku nesnášely, že jim odvedla otce od rodiny, Řepka se tahal s exmanželkou o společné jmění a nechtěl jí dát to, na co měla podle sebe nárok. Přestal s aktivním fotbalem a začal s aktivním bulvárem. Vedle Vlaďky přešel plynule na vymetače večírků, na dobrodince v její charitativní organizaci, na modela. Když se v roce 2013 vzali, to už měli spolu syna Markuse, nikdo netušil, že štěstí bude tak krátké. Vlaďka pro ně pořídila vilu v Černošicích, na kterou si vzala vysokou hypotéku a kterou údajně nezvládala sama splácet, protože Řepka byl podle ní bez peněz, Řepka zase tvrdil, že mu je jeho žena nevěrná. V tom momentu přišla první ostuda, když do jejich vily přijel exekutor a Erbová ho nechtěně přejela svým autem.

  Událost samozřejmě nezůstala nepovšimnuta a veřejnost už si dělala z páru legraci, nicméně už tehdy se objevovaly hlasy, že se Tomáš „asi zbláznil“. V roce 2016 se Řepka s Vlaďkou rozvedl, ani jeden to ale nezvládl s důstojností. Vlaďka tvrdila, že Řepka pije, musela ho živit, že se nezajímá o Markuse, Tomáš zase na ni útočil, že ho celou podváděla, nechce mu půjčovat syna a dělá mu peklo ze života. Erbová musela narychlo prodat vilu, aby se zbavila obrovského dluhu, odstěhovala se do Brna, z Řepky se stal bývalý reprezentant bez domova, který bydlel u kamaráda v hospodě, bez peněz, bez respektu, zlomený muž se zašlou slávou, na kterou vzpomíná jen ve své knize.

  Když to vypadalo, že mu nastává nejtemnější období života, fotografové ho přistihli na tajném rande s Kateřinou Kristelovou, a to omylem. Ne vážně. V původním plánu bylo vyfotit Řepku na křtu knihy, jenže to netušili, že večer je pak všechny čeká nejpřekvapivější odhalení roku. Řepka přijel na rande do Prahy vlakem, dojemně s čokoládou jako dárkem, a světe, div se, ohlasy na nový vztah byly od veřejnosti jen pozitivní!

  Kateřina Kristelová si totiž taky prošla svým osobním dramatem. Moderátorka se provdala za hokejistu Martina Tůmu, s nímž má dceru Claudii, a ten se jí natrápil víc než dost. I za něj řešila finanční potíže, musela se ohánět, aby se s dcerou uživila, po rozvodu ji čekal šílený vztah s Kamilem Bartoškou alias Kazmou, o němž tedy ve společnosti kolovalo leccos. Od psychického vydírání až po daleko horší věci. Jestli je to vše pravda, vědí jen oni dva, ale moderátorka, která byla jednou nahoře a jednou dole, si podle mnohých nový vztah zasloužila.

  A tím, že na sebe narazila dvě rozbitá srdce zdecimovaná životem, si duo Kateřina a Tomáš vysloužilo sympatie všech.

  Jak to rychle začalo, tak to i rychle skončilo.

  Katastrofální dopad vlivu na jeho špičkovou pověst

  Kateřina ucítila ve svém novém vztahu další možnosti na sebepropagaci a začala Řepku zatahovat do svých aktivit budování páru, který má udávat trendy, i proto se jim začalo říkat „čeští Beckhamovi“. Ale na rozdíl od Beckhamových jim chybí graciéznost, důstojnost a bohatství. Řepka – ten vždy srdečný chlap s upřímnou povahou, jemuž nikdy moc nesedělo vystavování se publiku – byl najednou donucen k tomu samému, co kdysi zkoušela Veronika Kopřivová na Jardu Jágra. Kopřivová se ze sebe zbláznila, začala spravovat Jágrovy sociální sítě, nutila ho natáčet s ní instastories a dělat ze sebe přede všemi kašpara. Jágr se jí párkrát podvolil, ale když mu jeho fanoušci řekli, že už mají tohoto šaškování dost, vykašlal se Veronice na to a ta si zbyla na Instagramu sama.

  Takhle daleko a hlavně takhle rozumově se Řepka ještě nedostal. Zatímco Kateřina se natáčí na videa, kde se v hledáčku kontroluje, jak je krásná a úžasná, internacionál vedle ní na její pokyn začne mluvit nebo konat podle jejích potřeb, sám evidentně nevěda, co se to vlastně děje. První posměšky a parodie na sebe nenechaly dlouho čekat a Kateřina udělala to jediné, co mohla – začala mazat komentáře a nakonec je úplně vypnula.

  Co se stalo s Tomášem Řepkou? Ve fotbale má svou hlavu, ale ve vztazích se nechává manipulovat.

  Pomohlo to? Absolutně nikoliv. Kristelová začala ještě víc dokazovat, jak jsou párem nad věcí, jak se milují, jak je nic neohrožuje, a vystavila Řepku jako atrakci. Dokonce si ho pozvala do svého pořadu na TV Barrandov, aby tam mluvil o tom, jak ji miluje. Řepka je sice dle svých slov Kateřině vděčný, že ho dokázala usmířit s jeho dětmi z prvního manželství, ovšem asi proto podlehla dojmu, že stejně tak dokáže „zařídit“ vypořádání se s jeho exmanželkou Erbovou.

  Namísto slavného vítězství přišel z okraje propasti krok do prázdna. Ne pro ni. Ale pro něho.

  Ze vztahu, jenž na počátku dojímal všechny lidi věřící v poslední naději, kdy většina přála těmto dvěma tápajícím ztracencům nově psané řádky na čistém listě, se stala „hrůzojízda“, která má všechny aspekty směřovat k tragickému konci.

  Pověst špičkového stopera je vniveč. Poslední fanoušci, kteří na Řepkovi měli rádi jen fotbal a bulvár je nikdy nezajímal, už nemohou ujít tomu, že Kateřina a Tomáš spolu vymysleli vrcholnou idiocii zkompromitovat Vlaďku Erbovou. Čin směšný, zahanbující, nedůstojný, trapný, ubohý. Jeho vybudovaná sláva se začíná rozmílat v Kristelové výstupech s alarmující rychlostí, jeho sportovní talent bledne ve světle přiblblých videí na Kateřinině Instagramu, kde oba plácají páté přes deváté.

  Řepka měl trénovat děti, starat se o fotbal, dělat něco pro jeho rozvoj, být sportovním vzorem a autoritou, věnovat se komentování a rozborům z pozice profesionála s úžasnou historií a jménem, které budí respekt, namísto toho se začíná řítit někam do tragikomických hlubin, kde se svého času ocitla například taková Iveta Bartošová.

  Tomáš Řepka je vynikající sportovec a v osobním životě – když zrovna nepořvává na trávníku – taky jeden z nejsrdečnějších. Těžko hádat, co se stalo, že se nechal zlanařit k takovým podlostem jako podání falešného inzerátu na svou bývalou manželku Vlaďku Erbovou.

  Je možná nejvyšší čas na jeho poslední blikanec. Na blikanec, který se odehraje místo na hřišti v soukromí a řekne jím DOST. Ještě stále jeho kouzlo vábí mnoho lidí, kteří jsou ochotni pod ním rozvinout svou záchrannou plachtu.

  Ale čas běží...

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 2:06 úterý 24. července 2018. Anketa je uzavřena.

  • Super
   607
  • Trapas
   103
  • Haha
   59
  • Tvl
   44
  • Cože
   42
  • Sladký
   34

  Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

  Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

  Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

  Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

  Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

  Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Čtvrtek 19. května 2022, svátek má Ivo
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz