jít naiDNES.cz

Vyznání lásky Karla a Lilie: Jak doopravdy číst tohle duchovno zahlazující nevěru?

Janeček rozhodně postrádá punc gentlemana a zapomíná na to, že „komplikované vztahy“ si způsobuje hlavně sám. | foto: koláž Expres.cz

Karel Janeček chtěl být na svátek všech zamilovaných romantický, a tak svou milenku Lilii Khousnoutdinovou vzal na střelnici. Se zážitkem se okamžitě pochlubil na sociální síti a k fotce napsal dojemné poděkování a vyznání lásky, které adresoval Lilii. Na první pohled romantické vyznání skrývá něco jiného.

Matematik Karel Janeček (45) je mecenáš, bojovník proti korupci a také muž, jenž má v pětačtyřiceti letech třetí životní lásku, nebo minimálně takovou ženu, s níž má další děti.

Ví se o něm, že je zastáncem tzv. polyamorie, tedy životního stylu, v němž jedinec udržuje několik – a to i letitých – milostných vztahů, o čemž všechny strany vědí. Dokonce si nyní našel podobnou spřízněnou duši, také vyznavačku polyamorie a „kněžku“ Lilii Khousnoutdinovou (30). Potíž je, že do polyamorických vztahů má ten jejich dost daleko, Janeček na ně vždycky dojel a odnesla to hlavně tuniská matematička Mariem Mhadhbi (34), která raději vyklidila pole.

Janeček na den svátku svatého Valentýna vzal svou duchovní – nebo možná snad už i civilní – manželku Lilii na střelnici a napsal si na Instagram ke společné fotce následující řádky.

„Dnešní svátek lásky normálně neslavím, ale tentokrát cítím nutnost moc poděkovat své ženě. Vím, že když jsme vstoupili na společnou cestu, a to za komplikovaných podmínek, tak mi hluboce věřila a moc mě mrzí, že v chaotickém víru náročných událostí jsem ji opakovaně zklamal. Děkuji ti, Lilie, a obdivuji tě za to, že jsi věřila naší lásce i v tom nejhorším a že jsi mi byla schopna odpustit. Nechci již používat v osobních záležitostech superlativa, v minulosti jsem to dělal až příliš a spálil jsem se. Nicméně jsem šťasten, že i po delší době spolu stále objevujeme hlubší a hlubší lásku,“ píše Janeček a samozřejmě to vypadá na první pohled jako nejromantičtější vyznání na světě.

Staus Karla Janečka

Už v tomto bodě ale vyvstává otázka, koho má matematik na mysli tím slovem „žena“? Mluví o Lilii, o své milence, kterou si vzal během buddhistického obřadu v Bhútánu, kde s ní také počal dceru Isabelu, zatímco doma na něj čekala právoplatná manželka Mariem Mhadhbi s malým synem Yanisem.

A přestože děkuje současné královně Lilii, možná by poděkování mělo být adresované spíš matematičce Mariem, které sliboval, že jen ona bude jeho královna, ačkoliv si sem tam odskočí za jinou. Když jsem poznal, jak výjimečná je, řekl jsem jí, že je moje vesmírná láska. Že ona opravdu bude jediná. Že budu mít i jiné ženy, ale ona bude královna. Mariem si ovšem myslela, že občas budu mít nějaký úlet a tím to skončí. Ale to jsme si úplně nerozuměli,“ nechal se pro časopis Marianne v roce 2017 slyšet Janeček, a dokonce naznačil, že to je vlastně Mariemina chyba, protože k monogamickému vztahu vede dívky výchova.

Pragmatický matematik má všechno spočítané nejen na papíře, a pokud se tady rozplýváte nad duchovním, vesmírným, čakrálním a osvíceným vztahem, který se mu na zem snesl z trnité cesty a vyššího obřadu poznání, dovolte nám vyvést vás z omylu tím, že vám přeložíme tyto vzletné věty děkovacího statusu do češtiny.

Výrok č. 1

„Když jsme vstoupili na společnou cestu za velmi komplikovaných podmínek...“

Lilia byla vdaná, Janeček byl ženatý – mimochodem v té době už podruhé – a jejich vztah tedy začal nevěrou. Když jsme vstoupili na společnou cestu tím, že jsme si oba rozbili manželství, to by byl asi trefnější popis. Na tom není vůbec nic špatného, děje se to dnes a denně, akorát jak je vidno, ne každý má „koule“ to takhle napsat, což by zrovna od vizionáře bylo velmi vizionářské.

Výrok č. 2

Hluboce mi věřila a moc mě mrzí, že v chaotickém víru náročných událostí jsem ji opakovaně zklamal...“

Chaotickým vírem následných událostí je myšleno to, že svou ženu Mariem postavil před hotovou věc, že se v Bhútánu oženil, milenka (pardon, duchovní manželka) Lilia je těhotná, a Mariem se to moc nelíbilo?

Výrok č. 3

„Děkuji ti, Lilie, a obdivuji tě za to, že jsi věřila naší lásce i v tom nejhorším a že jsi mi byla schopna odpustit...“

Lilia opravdu v lásku věřila, to je pravda. Hlavně věřila tomu, že bude jediná, která se bude po Janečkově boku objevovat. Kněžka lásky, jež vede sesterské semináře, na své sesterství rychle zapomněla, když šlo o Mariem. Jednou z jejích domén byl raketový nástup do vysoké společnosti, kam ji přivedl až Janeček, bez nějž by pozvánky nedostala.

Lilia také začala velice ochotně poskytovat rozhovory, kde se ani neváhala svěřovat s tím, co potkalo Mariem, která se po celé ostudě snad odstěhovala zpět do Paříže.

„Neplánované těhotenství Mariem a jeho ukončení, to vneslo mezi nás všechny celkem radikální dramata,“ vynáší kněžka ve velmi obsáhlém rozhovoru pro Ona DNES bolestnou, ale hlavně soukromou věc Janečkovy manželky, zatímco Mariem mlčí. Neplánované těhotenství? S kým? S Janečkem? Co to znamená, že neplánované? Že Lilia nechtěla, aby její milenec spal se svou ženou?

„Byla to naše původní domluva a věřím, že měl i podanou žádost o rozvod,“ striktně dala Lilia najevo, že si přála, aby se Janeček s Mariem po Liliině otěhotnění rozvedl, polyamorie nepolyamorie, duchovní obřad neduchovní obřad, zatímco Mariem mlčí.

Knihovnu jsem navrhovala tak, aby odrážela geometrický motiv, který je naším partnerským symbolem. Oba ho máme na kůži ve formě tetování a najdete ho i na čele postele v ložnici,“ pyšní se Janečkova kněžka pro změnu v Doma DNES a mimoděk sděluje, že Janeček ji má už na kůži navždy, aby tedy bylo všem příštím ženám jasno, kdo je čí, zatímco Mariem už je raději odstěhovaná ve Francii a má klid.

Výrok č. 4

Nechci již používat v osobních záležitostech superlativa, v minulosti jsem to dělal až příliš a spálil jsem se...“

Janeček je opravdu gentleman. Všechny jeho minulé partnerky si jistě s radostí přečtou, že se vedle nich spálil. Naposledy se takto choval Rytmus, který poté, co začal chodit s Jasminou Alagič, dělal, jako by dlouholetý vztah s Darou nikdy neexistoval a teprve teď objevil, co to vlastně znamená láska.

Na jeho gentlemanství mimochodem do konce života nezapomene bývalá miss Jana Doleželová, která s Janečkem v roce 2013 chodila. Byli spolu na lyžích ve Špindlerově Mlýně a Janeček tehdy v pořadu Top Star Doleželové do očí bezelstně řekl, že má už šest let vztah s jistou Markétou, s níž také trávil Vánoce (video ZDE).

A aby toho nebylo málo, poté, co se viditelně šokovaná Doleželová s Janečkem rozešla, ještě pro server Blesk.cz popsal, že Jana vše o vztahu s Markétou věděla od počátku, a dokonce se s ní znala. Ať to bylo, jak to bylo, někdy je dobré prostě zachovat se elementárně příčetně a gentlemansky mlčet. 

Výrok č. 5

„Nicméně jsem šťasten, že i po delší době spolu stále objevujeme hlubší a hlubší lásku. Miluji tě,“ vyznává se Janeček Lilii.

Proč ne, Janeček je nejspíš opravdu zamilován a jeho Lilia do něj taky. Možná je to opravdu tak, že po vztahových neúspěších se konečně potkaly ty dvě spřízněné duše a třeba budou spolu až do konce životů bez jediného vedlejšího vztahu, úletu či nevěry. Ale přesvědčuje o tom ji, nebo veřejnost?

Běžná story od vašich sousedů

Janeček má prostě rád ženy a je evidentně promiskuitní, proč ne? Jenže namísto toho, aby to řekl otevřeně, že mu dělá problém udržet svůj poklopec zavřený (což je mimochodem jedno z nejsympatičtějších přiznání, k jakému se muž může odhodlat), maskuje tohle všechno za vznešenou ezoteriku a jakési duchovní cesty.

Je pravda, že nikdy svoje úmysly na vlastní představu soužití se ženami nevyvracel a vždy tvrdil, že své partnerky zpravil o této představě mnohoženského vztahu. Kritici tohoto životního modelu ale za polyamorií a mnohoženstvím vidí předestřený alibismus k tomu, aby se nemusela řešit ožehavá věc, kterou česky nazýváme obyčejně jako nevěra.

Protože pak by se tento příběh o duchovnu, meditacích, vesmírném spojení a spiritualitě dal taky vyprávět takto: Karel Janeček se oženil s tuniskou matematičkou Mariem, ale pak ho na jedné akci sbalila jistá Lilia, která byla tehdy taky vdaná. Ona se kvůli němu se svým mužem rozvedla, ale Janeček rozvod neplánoval. Odjeli spolu na dovolenou do Bhútánu, kde se jakože vzali a Lilia otěhotněla. Když se vrátili, Lilia chtěla, aby se Janeček s Mariem rozvedl. Janečkova manželka Mariem potratila, Janeček se s ní rozvedl, Mariem se odstěhovala do Francie a Lilia je teď jeho nová žena.

Bez těch „vyšších principů vesmírnosti a mystiky“ to zní hned jinak, co. Asi tak stejně jako každá pátá story z vedlejšího paneláku, akorát že ne každý si k tomu „lajsne“ svatbu ještě během manželství.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:30 15. června 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  75
 • Haha
  52
 • Super
  31
 • Tvl
  17
 • Cože
  12
 • Sladký
  11
Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Vémoly je mi líto. Bez něj bychom O2 arenu nevyprodali, říká šéf Oktagonu

Karlos Vémola a Attila Végh. První jmenovaný po dvou minutách padá v Oktagonu k zemi a píše tím další část příběhu,...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat