jít naiDNES.cz

5 důvodů, proč měla Jiřina Bohdalová v porotě Talentu sedět už dávno

Klobouk dolů! Jiní v jejím věku jsou rádi, že jsou rádi, ona září a má energie jako elektrárna. Jiřina Bohdalová (88) se navíc nebojí výzev a nových příležitostí, a tak kývla na nabídku stát se porotkyní show Česko Slovensko má talent. Iluzionista Hans z Norska si ji dokonce vybere jako svou asistentku. Ale nebojte se, náš národní poklad zmizet nenechá, naopak! Herečka ve své nové roli zazáří natolik, že se nabízí otázka, proč v křesle porotkyně nesedí už dávno.

1.Je to studnice

S trochou nadsázkou lze říct, že Jiřina Bohdalová byla u každé televizní zábavy v historii. Herečka, kterou neopouští elán a životní energie, stála o zrodu pořadů jako třeba Televarieté, nechyběla v žádné silvestrovské show nebo estrádě.  

V soutěžích typu Česko Slovensko má talent je proto na svém místě. Málokdo má tolik zkušeností jako právě ona, tak proč toho nevyužít, byla by škoda, kdyby je Bohdalová neměla komu předat.

2.Je to profík

Mladší kolegové by se od ní mohli učit! Podobně jako třeba Karel Gott je i ona „stará škola“, která ví, co se k poctivě odvedené práci sluší a patří. Je vždy perfektně připravená, chodí vždycky včas, neexistuje, že by na něco zapomněla nebo nechala štáb i zástupy fanoušků čekat.

A že má občas připomínky nebo vyjádří svůj nesouhlas? Vzhledem k tomu, co pro náš zábavní průmysl v uplynulém půlstoletí udělala, si nějaký ten vrtoch může s klidným svědomím dovolit.

3.Je to veselá kopa

Bohdalová nezkazí žádnou legraci, nehledě na to, že veselé historky a skeče sype z rukávu. Někdo může namítnout, že mladému publiku nemá co nabídnout, protože nedrží prst na tepu virtuální doby, opak je pravdou. Paní Jiřina se aktivně zajímá o novinky a trendy, výbornými učiteli jí v tomto ohledu jsou hlavně její vnuci. V kombinaci s jejím smyslem pro humor i sebeironii je tak zaděláno na hodně „třaskavou a zábavnou směs“.

4.Je to dříč

O herečce je známo, že se bez práce nemůže odejít. A je úplně jedno, jestli je to kvůli údajné shánčlivosti, anebo proto, že miluje své publikum a prkna, co znamenají svět. Málokdo v jejím věku stíhá takový zápřah a ještě u toho skvěle vypadá! Tvůrci pořadu a režiséři se tak mohou spolehnout, že ona slabým článkem týmu rozhodně nebude.

Česko Slovensko má talent a Jiřina Bohdalová, která hostuje v jednom z dílů.

Česko Slovensko má talent a Jiřina Bohdalová, která hostuje v jednom z dílů.

5.Je to legenda

Jiřina Bohdalová v soutěži Česko Slovensko má talent v jednom díle nahradila v porotě Dianu Mórovou, která musela na jiné natáčení. Nic proti ní, ale dokážeme si představit, že by si česká herečka své angažmá prodloužila, vždyť několik desítek let bavila i slovenské publikum, takže je vlastně mezinárodní hvězdou.

To třeba o samozvaném producentovi Jaru Slávikovi říct nelze. Znají ho sice na Slovensku i v Česku, ani z jedné země neznějí pochvalné ódy na jeho producentské počiny. Možná to bude tím, že žádné nejsou...

Fotogalerie

Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat