jít naiDNES.cz

Buzková, Škromach, Urban... Jak se změnili a kam to dotáhli členové Grossovy vlády?

Přesně pět let ve čtvrtek uplynulo od smrti Stanislava Grosse. Někdejší korunní princ sociální demokracie se v pouhých 34 letech stal roku 2004 nejmladším českým premiérem. Jak dnes, po patnácti letech od jeho úřadování, vypadají jednotliví ministři, které si do svojí vlády vybral? A jaké jsou jejich osudy?
Štěpán Karlesz   20:50
1/12

Zdeněk Škromach, ministr práce a sociálních věcí

Zdeněk Škromach (62), politický matador, byl v době svého úřadování pod taktovkou Stanislava Grosse na vrcholu. Už několik let předtím zastával funkci místopředsedy ČSSD, druhým mužem byl právě i ve vládě.

Zdeněk Škromach a Stanislav Gross

Zdeněk Škromach a Stanislav Gross

Ministrem práce zůstal i následně za vlády Jiří Paroubka, pak se dal na senátorskou kariéru a ještě v roce 2016 byl dokonce místopředsedou Senátu. Pak ale svůj mandát neobhájil a z politiky odešel.

Zdeněk Škromach dnes

Zdeněk Škromach dnes

V současné době si Škromach dává pauzu, vede běžný pracovní život a věnuje se koníčkům a rodině. Zároveň ale pokukuje po tom úplně nejvyšším místě, rád by „prezidentoval“. Svůj záměr prozradil už před posledními volbami, nechtěl ale jít proti stávající hlavě státu Miloši Zemanovi, a tak vyčkává.

Komentáře

Mohlo by vás zajímat