jít naiDNES.cz

Proč Natálie Grossová nehrála premiéru Čarodějky? Jeden důležitý muž měl výhrady

Před Natálií Grossovou dostala na premiéře muzikálu Čarodějka přednost Nikola Ďuricová. Grossova dcera se nelíbila americkým tvůrcům! | foto: Koláž Expresu

Je snad v nemilosti? Producent František Janeček sice již roky drží nad Natálií Grossovou ochrannou ruku a byl to právě on, kdo se zasloužil o její hvězdnou kariéru, v sobotu se ale stalo něco nečekaného. Dcera zemřelého expremiéra Stanislava Grosse během premiéry muzikálu Čarodějka seděla v hledišti. Provedla snad něco?

Když počátkem roku 2017 František Janeček uváděl Ples upírů, všichni ho odrazovali od toho, aby do premiérového představení obsadil mladičkou Natálii Grossovou, které tehdy bylo pouhých patnáct let. On to přesto udělal a dočkal se ohromného úspěchu.

Z Grossové se tak stala hlavní tvář Goja Music Hall a všichni předpokládali, že odteď budou všechny slavnostní premiéry v její režii. Takřka tři roky od zmíněné premiéry je ale vše jinak. V sobotu večer sice František Janeček uvedl muzikál Čarodějka, nejmladší Grossová ale seděla v hledišti a dívala se, jak na jevišti září dosud ne tak známá Nikola Ďuricová.

Podle informací Expresu ale nešlo o rozhodnutí muže, jemuž Grossová před rokem zachránila život, ale o rozhodnutí autora hudby a textu písní Stephena Schwartze, který neměl být s jejím výkonem ze zkoušek spokojen.

„František Janeček si přál, aby premiéru hrála Natálka, ale Schwartz byl kategoricky proti. Vůbec ho svým výkonem nepřesvědčila. V jeho očích je hvězdou Nikola Ďuricová, která předvedla excelentní výkon,“ prozradil Expresu zdroj ze zákulisí muzikálu, jehož slova v jemnější formě potvrdil i sám Janeček.

„To je mé americké tajemství. Nebudu vám k tomu říkat žádný komentář,“ sdělil Super.cz producent na přímý dotaz a následně přiznal barvu.

„Nehledejte v tom žádný zádrhel. Obě dvě jsou famózní. Jak herecky, tak pěvecky. Byli tady ale autoři a i oni k tomu mají nějakou výpověď. Natálka to hraje a zpívá úžasně, oni měli pochybnosti jenom kvůli tomu, že je mladá,“ vysvětlil Janeček.

Snad mu Natálka tuto nechtěnou zradu odpustí. Expresu totiž přiznala, že ji jeho rozhodnutí neobsadit ji do premiéry mrzelo.

Fotogalerie

Premium

Náš kluk umí. Otec talentu Hložka o plánech i batůžku za padesát tisíc

Minulý týden ho v tramvaji načapal revizor: „Lístek, prosím.“ Adam Hložek, sedmnáctiletá fotbalová raketa, zčervenal....

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Komentáře