Pátek 27. listopadu 2020, svátek má Xenie
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Smrt běžce Ondřeje Hodbodě: Nemohl spát, ničila ho škola. Zabít se prý nechtěl

  Na fotografiích se vždy usmíval jako sluníčko a měl k tomu pádný důvod. Dařilo se mu jak ve sportu, tak v osobním životě. Ondřej Hodboď (†19) žil na první pohled naprosto pohádkový život. Není tak divu, že jeho kamarády a příbuzné šokovalo, když se zčistajasna rozhodl opustit tento svět. Na sociálních sítích se v minulých dnech objevilo několik spekulací, proč se měl talentovaný atlet k zoufalému činu odhodlat. „Není pravda, že by měl deprese nebo že by se rozešel s přítelkyní, měli spolu krásný vztah. Rodina je toho názoru, že šlo o zkrat, rozhodně neplánoval, že si vezme život,“ řekl Expresu zdrcený bratr Lukáš, podle něhož měl Ondřej mnoho plánů. Dokonce prý už měl nakoupené vánoční dárky a těšil se na kariérní posun.

  Talentovaný běžec Ondřej Hodboď, který platil za velkou naději české atletiky a trenéři mu věštili skvělou kariéru, minulý čtvrtek skočil z okna desátého patra pražského bytu. Údajně byl na návštěvě u svých přátel a život se rozhodl ukončit, protože ho trápily deprese. 

  Redakce Expres.cz se spojila s Ondřejovým bratrem Lukášem a ten tyto fámy rázně vyvrátil. 

  „Byl to skvělý, pohodový a usměvavý kluk. V kolektivu byl oblíbený, nikdy si na nic nestěžoval. Měl úžasnou holku, se kterou měl super vztah. Všichni ho podporovali,“ řekl Expresu Lukáš Hodboď, jehož bratrova smrt velmi sebrala. 

  Ondřej Hodboď byl talentovaný sportovec a podle přátel veselý kluk.

  Ondřej Hodboď byl talentovaný sportovec a podle přátel veselý kluk.

  Původně rozhovor ani žádná vyjádření Lukáš Hodboď dávat vůbec nechtěl, nakonec se rozhodl vyvrátit spekulace, které se podle něj vůbec nezakládají na pravdě.

  Lukáš Hodboď s medailí

  Lukáš Hodboď s medailí

  Problémy se spánkem a těžký návrat do školní lavice

  Pozůstalí jsou pochopitelně zdrcení a absolutně nechápou, co Ondřeje vedlo k tomu, aby si sáhl na život. 

  Jediné, co rodina v poslední době zaznamenala, je fakt, že Ondřej si stěžoval na problémy se spánkem, prý špatně nesl návrat do školy po nezvykle dlouhých prázdninách způsobených koronavirovou pandemií.

  „V jednu chvíli měl spoustu času na trénink, rodinu i svou přítelkyni a zvykl si na to. Najednou se ale vrátil do školy, tím mu přibyla spousta nových povinností a starostí a úplně se mu tak změnil režim,“ říká Ondřejův starší bratr.

  Ondřej Hodboď byl talentovaný sportovec a podle přátel veselý kluk.

  Ondřej Hodboď byl talentovaný sportovec a podle přátel veselý kluk.

  Denně Ondřej Hodboď dojížděl do Prahy na střední školu. Zatímco jeho spolužáci se odpoledne rozprchli po městě a vyrazili za zábavou, on pelášil do Nymburka na trénink. Každý den. Volného času měl minimum a brzy se navíc dostavily výše uvedené problémy se spánkem.

  Na sociálních sítích se od jistých lidí objevily také nepotvrzené zprávy, že za smrtí mladého běžce stojí údajně rozchod s partnerkou. To také není pravda. Se Simonou měl Ondřej podle svého bratra velmi dobrý vztah. I přestože na ni kvůli svému vytížení někdy neměl čas, sympatická bruneta ho vždy podporovala a dávala najevo, jak moc ho miluje.

  V úterý měl začít trénovat na Dukle, rodině koupil vánoční dárky

  Tomu, že svou smrt Ondřej pravděpodobně vůbec neplánoval a šlo jen o jakýsi zkrat, nasvědčuje i fakt, že se měl brzy dočkat kariérního posunu a měl velké plány jak v osobním, tak ve sportovním životě.

  „V úterý měl začít trénovat s námi na Dukle. Těšil se na to, psal si i s kluky, máme tu skvělý kolektiv. Vím také, že si plánoval i další věci, měl koupené nějaké dárky na Vánoce...,“ svěřil se Lukáš, který byl pro Ondřeje vždy velkým vzorem.

  To, co skutečně Ondřeje Hodbodě vedlo k tomu, že si sáhl na život, asi nikdo nikdy nezjistí. Možná to byla únava, možná ho trápilo cosi, o čem s nikým nechtěl mluvit. 

  Hodboďova smrt je stále předmětem vyšetřování, každopádně to, co se mu v osudný den honilo hlavou, věděl pravděpodobně jen on sám a své trápení si vzal s sebou do sportovního nebe.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Den se zaměstnanci pohřební služby: poslední rozloučení má dnes jiná pravidla

  Premium MF DNES rozptyluje mýty o pohřebnictví v době koronaviru. Pohřeb do země možný je, i když se úplně nedoporučuje. O čem...

  Jak vydržet v ledové vodě? Finta je jednoduchá, popisují otužilci

  Premium Klepat se zimou tak, že si nedokážete zavázat ani tkaničky u bot, a přitom se tomu smát? I to dokáže koupání v ledové...

  Miliardář Dědek o Pardubicích, krizi, (ne)fungování extraligy i Jágrovi

  Premium Jeho jmění se odhaduje na čtyři miliardy korun, podle magazínu Forbes je 54. nejbohatší Čech. Na přelomu roku se Petr...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pátek 27. listopadu 2020, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Černá kronika
 • Jen pro muže
 • Virál
 • Sport
 • Video
 • Telebrity
 • Tipy na dárky
 • jít naiDNES.cz