jít naiDNES.cz

„Migrant s agresivními sklony!“ Němci měsíce věděli, že je násilník z Lukavce nebezpečný

Muž, který měl znásilnit šestnáctiletou dívku nedaleko Lukavce na Litoměřicku, jí měl ukrást také mobil. | foto: MAFRA

V případu znásilnění teprve šestnáctileté Češky, kterého se měl dopustit africký migrant, vyplula na povrch podivná skutečnost. Německé úřady podle všeho o tom, že má muž neznámého původu agresivní sklony, dobře věděly, a dokonce ho vedly jako „osobu s agresivními pohnutkami“. Pouze během loňského roku se dopustil hned tří případů násilné trestné činnosti.

Byl v tzv. režimu strpění, azyl sice nedostal, ale jinak se mohl po Německu pohybovat bez menších problémů. A kdyby jen po Německu, stinnou stránku otevřených hranic minulé úterý pocítila šestnáctiletá dívka z Terezína, kterou měl muž uváděný jménem Abdallah Ibrahim Diallo podle všech důkazů znásilnit.

Hrozivou skutečností je, že německé úřady o potenciálním nebezpečí ze strany muže, který zemi původu zarputile tají, dobře věděly. Nejenže s ním policie měla jen od roku 2017, kdy do země přijel, bohaté zkušenosti, ale dokonce si vysloužil nálepku nebezpečné osoby.

„Není bez zajímavosti, že jen v roce 2018 byl třikrát tamními orgány řešen pro ublížení na zdraví nebo pro násilnou trestnou činnost,“ řekl serveru iRozhlas.cz soudce Miroslav Kureš (článek ZDE).

Muž, který měl znásilnit dívku (16) nedaleko Lukavce na Litoměřicku, prý nechce...

Muž, který měl znásilnit šestnáctiletou dívku nedaleko Lukavce na Litoměřicku, prý nechce do vězení. Na to měl myslet asi trochu dřív...

Kromě toho si Diallo už v roce 2017 připsal útok na veřejného činitele a naposledy seděl 46 dní za mřížemi za ignorování pokuty za jízdu načerno a vyhrožování sociální pracovnici.

Právě hned poté, co byl propuštěn, si to namířil do Česka, kde v poli u Lukavce dle všeho spáchal trestný čin znásilnění na nezletilé dívce.

Německé úřady si byly nebezpečí, které muž pro okolí představoval, dobře vědomy. Diallo byl dokonce v záznamech veden jako „osoba s agresivními pohnutkami“.

Muž, který měl znásilnit dívku (16) nedaleko Lukavce na Litoměřicku, je ve...

Muž, který měl znásilnit dívku nedaleko Lukavce na Litoměřicku, je ve vazbě.

Abdallah Ibrahim Diallo je v tuto chvíli ve vazbě, byla na něj soudcem Kurešem uvalena tzv. útěková vazba s odůvodněním, že by jako člověk bez zázemí téměř jistě uprchl.

Jeho původ zatím české úřady zjišťují, on sám o něm z taktických důvodů mlčí, velmi pravděpodobně ale pochází z Libye či Mali. 

Fotogalerie

Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Komentáře