jít naiDNES.cz

Piráti jsou strana kre*énů! napsala Krausová. Je mi líto, řekla Expresu, její partner cepuje kolegy

Zleva: Zdeněk Hřib, Jakub Michálek, Adam Zábranský a Michaela Krausová | foto: Profimedia.cz

Kolem pirátské zastupitelky Michaely Krausové je opět mimořádně rušno. Tentokrát kvůli e-mailu, který se objevil přímo na internetovém stranickém fóru. V něm Krausová rozzuřeně píše svému partnerovi a druhému muži Pirátů Jakubu Michálkovi, přičemž Piráty označuje za stranu kre*énů a jednu z kolegyň za zas*anou p*ču. „Šlo o zkratkovité a emočně vypjaté vyjádření v mé osobní konverzaci, které se může stát každému a které mě mrzí,“ řekla Krausová Expresu.

Další průšvih má na krku zastupitelka a donedávna i předsedkyně pirátských zastupitelů Michaela Krausová. Na pirátském fóru se totiž objevila její e-mailová zpráva adresovaná partnerovi a zároveň místopředsedovi strany Jakubu Michálkovi.

V něm útočí na nejmenovanou kolegyni i celou stranu jako takovou.

„Ať si políbí prdel, zas*aná p*ča, a přestane argumentovat stanoviskem, které jsme kvůli její svaté válce s Magdalenou museli kvůli damage control napsat, nevím, co si s ní Martina (ne)domluvila. Já s tímhle končím, ve straně plné kre*énů, kteří mají větší slovo než normální lidé, pracovat nebudu,“ píše Krausová Michálkovi.

Zpráva je datována k 25. září letošního roku.

Podle serveru Parlamentní listy Krausová nejspíše reagovala na nedávné výběrové řízení na dalšího PR poradce pražského primátora Zdeňka Hřiba.

Toho členka Pirátů Jana Koláříková sháněla přes portál Jobs.cz. Přitom mělo jít o práci placenou magistrátem, kontroverzní je také pasáž inzerátu, že zájemce musí sdílet pirátskou ideologii.

Postup pak zkritizoval opoziční zastupitel Patrik Nacher (ANO), načež Krausová spolu s úřednicí Martinou Vackovou daly Koláříkové pokyn k zastavení výběrového řízení.

To se ale Koláříkové nelíbilo, a tak věc řešila i se samotným Michálkem. A když ten to pak řešil s Krausovou, dočkal se právě ostré odpovědi.

Michaela Krausová na dotaz Expresu řekla, že zpráva byla výsledkem zkratkovitého vyjádření, které ji s odstupem mrzí. 

„Šlo o zkratkovité a emočně vypjaté vyjádření v mé osobní konverzaci, které se může stát každému a které mě mrzí. Ale nic to nemění na mém nasazení pracovat pro stranu a dělat dobré věci. Jako třeba v poslední době bylo vypovězení smlouvy s Pekingem nebo první otevřená výběrová řízení do dozorčích rad městských firem,“ napsala Krausová, jejíž jednání se dá lidsky pochopit, většina lidí občas ve vzteku takovou konverzaci ke svým blízkým vede.

Michálek: Jak já budu chtít!

Nicméně silové jednání je už jiná věc.

Kromě toho totiž server Parlamentní listy uveřejnil část e-mailové konverzace, kterou spolu s dalšími informacemi obdržela redakce serveru v pondělí. Jedná se o diskuzi mezi samotným druhým nejvýše postaveným mužem strany Jakubem Michálkem a jedním z jeho kolegů.

Pikantní je, že ten dostal od Michálka „sodu“ za to, že nesplnil zadání od jeho partnerky, tedy právě Michaely Krausové.

Krausová totiž žádala vedoucího administrativního odboru Pirátů Martina Kučeru, aby přidělil jistému Matěji Kubíčkovi oprávnění k tomu, aby na pirátském fóru zveřejnil výsledky do dozorčích rad městských firem v Praze.

Jenže se dočkala odpovědi, že podobné žádosti patří do podatelny, navíc se prý oprávnění pro jednotlivé osoby neudílí.

Na to už mu neodpověděla Krausová, ale rovnou sám Jakub Michálek.

Jakub Michálek s přítelkyní Michaelou Krausovou a lídrem kandidátky do EP...

Nejprve ho požádal o vyřešení, když ale Kučera zopakoval, že podobnou žádost je potřeba vznést přes podatelnu, a to kvůli transparentnosti, Michálek přiostřil.

„Ahoj, přestaň zneužívat pravomoc a vymýšlet si vlastní pravidla, že jediný způsob komunikace je přes podatelnu. S lidmi budu komunikovat, jak budu chtít, a ty nebudeš lidem házet klacky pod nohy, když jim máš zajišťovat podporu a jsi za to placený. V téhle organizaci budeme všichni spolupracovat, a pokud budeš dělat naschvály, tak to budeme řešit. Takže laskavě ten problém vyřeš místo toho, abys vymýšlel další problémy. Já mám milion užitečnějších věcí na práci než se s tebou dohadovat. Jakub,“ napsal v uvedeném e-mailu Kučerovi.

Jak se tedy zdá, nejenže na pražském magistrátu panují neshody mezi koaličními stranami, napjatá je i situace přímo mezi Piráty.

Fotogalerie

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Hra o 80 tisíc: kolik peněz navíc mohou rodiče získat a jak to udělat

Rodičovský příspěvek se od ledna zvýší ze současných 220 tisíc korun až na celkových 300 tisíc. MF DNES přináší návod –...

Premium

Test celoročních pneumatik. Jak si vedou za sucha, za mokra a na sněhu

K celoročním pneumatikám výrobci přistupovali po dlouhá léta macešsky. Konečně se však vrátily do jejich přízně....

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Vezmeme vás na titulní stranu
Čtvrtek 14. listopadu 2019, svátek má Sáva
EXPRES

  • Zprávy
  • Celebrity
  • Černá kronika
  • Jen pro muže
  • Virál
  • Sport
  • Video
  • Telebrity
  • jít naiDNES.cz