Středa 8. dubna 2020, svátek má Ema
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Německo v šoku: Merkelová očekává, že se jich nakazí až 58 milionů. Mrtvých budou statisíce

  Přestože se koronavirus v Evropě šíří mnohem rychleji, než se původně očekávalo, snaží se evropští politici tlumit strach a obyvatele svých zemí spíše uklidňují. Německá kancléřka Angela Merkelová však pro německý Bild přiznala, že je situace velmi vážná a ona sama očekává, že se v Německu nakazí až 58 milionů lidí. Vzhledem k tomu, že Německo má v průměru ještě starší populaci než Itálie, znamenalo by to, že počet mrtvých by se u našich západních sousedů v takovém případě počítal ve statisících a podle aktuálních statistik by koronaviru podlehlo přes milion Němců.

  Statistiky z Itálie nedávají lékařům a vědcům spát. Zatímco se průměrná úmrtnost na covid-19 pohybuje okolo 1–2 procent nemocných, na jihu Evropy už překročila 5 procent a potvrzuje se, že lidé na 60 let jsou v populaci skutečně velmi ohroženi.

  O to více překvapilo vyjádření Angely Merkelové, která očekává, že se nemoc bude v Německu dramaticky šířit. Její odhad, a to přes 50 milionů nakažených, by však znamenal i přes milion mrtvých a něco takového se zdá být zcela nepředstavitelné.

  Světová zdravotnická organizace dnes vydala prohlášení, ve kterém potvrdila, že se virus šíří v téměř 30 zemích po celé Evropě. Mrtvé hlásí Španělsko, Francie, Německo společně s Velkou Británií a pochopitelně Itálií.

  Angela Merkelová pro německý Bild řekla, že nakazit se může až 70 procent Němců. Z 82 milionů by tak nemoc podle ní mohlo dostat okolo 58.

  Německo, stejně jako například Rakousko, postupuje ve svých opatřeních podobně jako Česká republika a zrušená jsou veřejná vystoupení, při kterých by se mohli hromadně setkávat lidé. Například zápas Ligy mistrů mezi Bayernem Mnichov a londýnskou Chelsea bude odehrán bez diváků a řeší se osud celé Bundesligy, která by mohla být předčasně ukončena.

  Nervozitu nejen v Německu, ale v celé Evropě ještě více podpořila situace ve Španělsku, kde skokově přibyli nakažení a mrtvých je v tuto chvíli 35. Stejně jako u nás i ve Španělsku již byly uzavřeny školy a univerzity.

  „Nejúčinnějším lékem na virus je zpomalení jeho šíření,“ řekla Merkelová, která uvedla, že koronavirus bude v Evropě dlouho a jde především o to, aby se státy dokázaly připravit na další vlnu infekcí, která může dorazit na podzim nebo v zimě. Evropa a svět podle kancléřky v tuto chvíli hrají s nemocí covid-19 o drahocenný čas.

  Angela Merkelová svůj boj za multikulturně obohacenou Evropu prohrává. Její...

  Merkelová se ve svém projevu opírala především o odhady německých odborníků, kteří odhadují, že časem bude mít svou zkušenost s koronavirem přes 60 procent celosvětové populace. 

  Německý ministr zdravotnictví Jens Spahn zdůraznil, že téměř 80 procent všech infikovaných osob nemělo prakticky žádné výraznější příznaky. Rizikovost onemocnění pak raketově stoupla u lidí nad 60 let. Tam už se nemoc projevovala silněji a dramaticky narostla také úmrtnost.

  Strach z koronaviru v Evropě sílí. Mrtvých už je přes čtyři tisíce.

  Vědci však mají z dalšího vývoje viru velké obavy, jelikož je jeho chování pro ně zatím poměrně velkou neznámou a stále se objevují nové skutečnosti ohledně tohoto koronaviru. Snaha zabránit rozšíření nemoci dále do populace je dána také obavou o další mutaci viru.

  Fotogalerie

  Premium

  Klienti versus cestovní kanceláře: jak nepřijít o peníze za zájezd

  Cestovní kanceláře jsou zahlceny žádostmi klientů o zrušení zájezdů. Sociální sítě se plní příspěvky nespokojených...

  Premium

  Ufňukaná generace. Mladí v pandemické panice možná konečně dospějí

  Vše zlé může být k něčemu dobré. Dokonce i koronavirus. Magazín Víkend DNES se domnívá, že mladí lidé v pandemické...

  Premium

  KOMENTÁŘ: Po dvou měsících přijde rozvrat. Nečekejme na pomoc, konejme!

  Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním výpadku už hrozí naprostý rozvrat výroby,...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Středa 8. dubna 2020, svátek má Ema
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz