V dovolenkovém ráji Čechů hrozí teror: Společnosti ruší lety do Egypta!

Letecké společnosti ruší lety do Káhiry. Hrozí na letišti v Egyptě teroristické útoky? | foto: Profimedia.cz

Čeští dovolenkáři, kteří mají v plánu se letos vydat za egyptskými pyramidami, by měli zbystřit. Světové letecké společnosti začaly rušit lety do hlavního města Káhiry, a to z bezpečnostních důvodů. Hrozí snad v Egyptě útok teroristů? Podle britských úřadů zřejmě ano!

Nejprve British Airways, teď i německá Lufthansa. Renomované letecké společnosti začaly rušit lety do egyptského hlavního města Káhiry. Detaily známy nejsou, jisté je jen to, že si aerolinky nejsou jisty bezpečností na tamním letišti.

„Bezpečnost našich zákazníků a posádky je pro nás vždy na prvním místě. Nikdy bychom nevypravili letadlo, kdyby to nebylo bezpečné,“ uvedla společnost British Airways, která zrušila lety do Káhiry dokonce na celý týden.

Německá Lufthansa se vyjádřila ve stejné smyslu, lety do egyptského hlavního města ale má obnovit už dnes.

Mají se snad čeští dovolenkáři cesty do turistického ráje obávat? Jeden z cestujících, kterému nestandardní opatření nejspíše pokazilo celou dovolenou, na Twitteru podotkl, že plošné rušení leteckých spojů nastává většinou jen v extrémních případech.

„Nikdy jsem neslyšel o tom, že by byly lety na místo či z místa zrušeny – s výjimkou případů teroristického útoku, povstání či jiné extrémní situace. To vyvolává otázku: Co ví společnost British Airways o bezpečnostní situaci v Káhiře a my ne?“ podivil se.

Káhira

Káhira

Britská vláda podle stanice BBC skutečně varovala, že v letecké dopravě aktuálně panuje zvýšené riziko terorismu. Dodatečná bezpečnostní opatření zavedla i na lety směřující z Egypta.

„Existuje zvýšené riziko terorismu v letecké dopravě,“ varovala doslova britská diplomacie.

Pokud nemají v plánu vyloženě návštěvu Káhiry, mohou být čeští turisté zřejmě v klidu. Na egyptském pobřeží, které mezi Čechy patří k nejvyhledávanější tamní destinaci, by žádné nebezpečí hrozit nemělo. Od hlavního města je odděleno pouští a platí tam jiná bezpečnostní pravidla.

Komentáře