jít naiDNES.cz

Zeman tleská Zemanovi: 90 procent Romů nedělá, zastal se senátor prezidenta

Senátor a starosta Albrechtic Jaroslav Zeman s k práci postavit umí. | foto: Koláž Expres.cz

Když se prezident Miloš Zeman (74) před nedávnem obul do Romů, dobře věděl, že budou následovat bouřlivé reakce. Dotčení mu pak začali houfně posílat fotky z práce, aby mu dokázali, že nezneužívají sociální dávky a mají zaměstnání. Drtivá většina výroky hlavy státu odsoudila, našli se ale i tací, kteří s jeho slovy otevřeně souhlasí. Patří mezi ně i jeho jmenovec, senátor a starosta Albrechtic Jaroslav Zeman (ODS).

„Někdy s panem prezidentem souhlasím, někdy ne. Ale v této věci má absolutní pravdu. Je dobře, že má odvahu to říkat nahlas, na rozdíl od jiných politiků a na rozdíl od sluníčkářů a pravdoláskařů. Takže s tím, co řekl, naprosto souhlasím,“ uvedl pro ParlamentníListy.cz senátor Jaroslav Zeman. Ten ve druhém kole obhajuje post senátora v obvodu Jablonec nad Nisou.

„Mám jeden hlavní cíl a tím je zamezit zneužívání štědrých sociálních dávek u nepřizpůsobivých. Bohaté sociální dávky pro nepřizpůsobivé rozvracejí ulice, města, vesnice, panelové domy. Stačí, aby jeden obchodník s chudobou si koupil nemovitost, a rozvrátí tady lidem v České republice životy,“ říká. 

„Mým hlavním cílem je, aby tyto nemravné sociální dívky skončily. Protože dnes, kdo je zdravý a mladý, na sociální dávky být odkázaný nemusí, může makat a nemusí parazitovat na dávkách,“ míní senátor, který je zároveň starostou Albrechtic. O problémech v regionu tak ví svoje.

„Jde například o rozvrácené centrum Jablonce nad Nisou. Jde i o Tanvald, Hamry, je to Desná. Je tím chycené i mé oblíbené Tanvaldsko. Na vině je stát, který vyplácí rozmařilé sociální dávky. Stát za podřadné bydlení, kde má nájem tržní hodnotu čtyři či pět tisíc korun, vyplácí příspěvky 12, 14 či 15 tisíc korun,“ rozhořčil se na adresu aktuální zavedené praxe.

„Proč by toho ta nemakačenka a netáhla nevyužila? Takže migrují z jižních Čech či Moravy k nám. Nikdo je nedohledá a nikdo nikde není schopen je zpacifikovat, aby se začali chovat řádně. Vždy někde udělají nějaký průšvih a malér a nikdo je nedohoní. V první řadě je na vině stát. Tohle je hlavní věc, kterou chci změnit,“ dodává rozhodně Zeman.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 7:23 7. února 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  69
 • Trapas
  11
 • Sladký
  11
 • Haha
  10
 • Cože
  9
 • Tvl
  9
Komentáře

Mohlo by vás zajímat