Padouchové z Narcosu a drogový král. Kteří zločinci se dostali na seznam Forbesu?

Magazín Forbes před několika dny zveřejnil žebříček nejbohatších lidí světa. Jde o tradici, která má historii dlouhou desítky let. Kdo se chce zařadit ke smetánce těch vůbec největších boháčů, přesněji dolarových miliardářů, musí v něm figurovat. Pikantností je, že se Forbes zaměřuje v podstatě na všechny boháče bez výjimky, tedy třeba i na ty, kteří si na svoje pohádkové jmění nepřišli zrovna legální cestou. A tak se nezřídka stává, že stránky světově uznávaného magazínu plní i nechvalně proslulí zločinci, hlavně drogoví magnáti a gangsteři. Přinášíme vám výběr čtyř nejvěhlasnějších zlých mužů, kterým se takové pocty dostalo.
Štěpán Karlesz Expres.cz
  16:22
1/4

Pablo Escobar

O tom, koho bychom měli jmenovat jako prvního, není žádný pochyb. Pablo Escobar je často označován jako kokainový král a důvod je více než zřejmý, nikdo nikdy na pašování nejen kokainu, ale i drog obecně, nevydělal víc peněz. Escobar je dokonce považován za nejbohatšího zločince historie.

Na peníze byl kolumbijský narkobaron odjakživa, už během dospívání kšeftoval s kradenými věcmi, dělal podvody, a dokonce kradl a následně prodával náhrobky. Na první opravdu velký balík si přišel jen krátce poté, co dosáhl dvaceti let, z únosu významného úředníka z Medellínu mu káplo sto tisíc dolarů, což dnes dělá v přepočtu více než dva a čtvrt milionu korun.

Pablo Escobar je nejbohatším zločincem historie.

Pablo Escobar je nejbohatším zločincem historie.

Do žebříčku největších boháčů časopisu Forbes se Escobar dostal poprvé v roce 1987 a držel se v něm dalších sedm let. Během té doby jeho kartel ovládl osmdesát procent světového trhu s kokainem a Pablovo osobní jmění dosáhlo neuvěřitelných třiceti miliard dolarů, což je v přepočtu přibližně 684 miliard korun. V roce 2014 bylo tehdejší Escobarovo jmění po úpravě inflace přepočítáno dokonce na 58 miliard dolarů, tedy zhruba na jeden bilion a 322 miliard korun.

Komentáře

Mohlo by vás zajímat