Europoslanec Zdechovský: „Okamura je prolhaný srab a největší ubožák!“

Tomio Okamura má za sebou už více škraloupů, ale jeden mezi nimi přece jen vyniká. Jde o lživé nařčení českých europoslanců v Bruselu, že hlasovali pro přijetí uprchlických kvót. To se ukázalo jako nesmysl a česko-japonský předseda Svobody a přímé demokracie získal řádku nepřátel na život a na smrt. O tom, co k politikovi cítí, promluvil jeden z postižených, europoslanec za KDU-ČSL Tomáš Zdechovský.

Na Tomia Okamuru bylo pro lživou pomluvu podáno trestní oznámení, které je nyní v rukou vyšetřujících orgánů, ale Tomáši Zdechovskému zůstává po srpnovém incidentu stále nenávistná pachuť v ústech. Není divu. Okamura je prý zodpovědný za to, že si se svou rodinou prošel peklem, když ho národ odsoudil jako zrádce a musel čelit silnému nátlaku.„To je opravdu zrada – čeští europoslanci opakovaně hlasují v Evropském parlamentu pro povinné kvóty pro Českou republiku na přijímání nezákonných migrantů. Podívejte se na přesný jmenný výčet, kdo zrazuje občany ČR,“ napsal začátkem srpna 2017 Okamura na svém webu a v níže uvedeném jmenném seznamu byl uveden právě lidovecký europoslanec. Jak k této falešné informaci šéf SPD přišel, je dodnes otázkou.

„Okamura touto sviňárnou u mě upadl mezi ty největší ubožáky na planetě. Kvůli tomuto politikovi a jeho lžím lidé hromadně vyhrožovali smrtí mně i mé rodině. Kvůli jeho politickému plácnutí do vody jsem měl nálepku vlastizrádce,“ zlobí se ještě dnes Tomáš Zdechovský v rozhovoru pro server Info.cz a dodává: „Na Facebooku se potom, co Okamura vystoupil se svojí lží, proti mně obrátily tisíce lidí. A to přesto, že jsem nikdy pro uprchlické kvóty nehlasoval.“ 

O to více mu leží v žaludku, že se kontroverzní populista stal místopředsedou Sněmovny, což považuje za velký omyl. „Okamura si prostě celou tu věc vymyslel, vycucal z prstu, což je něco, co si nesmí žádný politik dovolit. Tím hůř, že tento člověk je nyní místopředseda Poslanecké sněmovny. Z toho je mi opravdu špatně. Jak můžeme mít v jedné z nejvyšších ústavních funkcí člověka, který je totální lhář a prolhaný srab?“ ptá se europoslanec.

Celkově ale není k úrovni domácí politické scény tak skeptický: „Myslím, že o politické kultuře to nevypovídá obecně nic, tento případ jen ukazuje na charakter jednoho konkrétního člověka, který chce vytěžit politický kapitál na lži. Okamura ukázal svoji bezpáteřnost, ukázal, že do politiky nepatří. Kdybych někdy podnikal, tak bych s tímto člověkem nechtěl mít cokoliv společného.“ 

FotogalerieOhodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:01 6. dubna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  93
 • Trapas
  27
 • Haha
  20
 • Tvl
  11
 • Cože
  9
 • Sladký
  5


Komentáře