Tomio Okamura v Berlíně: Strach a zátarasy na každém kroku!

Předseda Svobody a přímé demokracie se vydal nasát předvánoční pohodu do hlavního města našich sousedů. Jenže v Berlíně se mu ani trochu nelíbilo a na vánočních trzích dokonce vycítil strach z terorismu.

Tomio Okamura vyjel do Spolkové republiky Německo, aby českým občanům přímo na místě ukázal, jak to dopadne se zemí, která se podvolí tlaku své vlády na proimigrační politiku.Německo si za dva týdny připomene tragédii teroristického útoku na vánoční trhy, kdy v centru Berlína najel Tunisan Anis Amri do davu s kamionem naloženým ocelí. Výsledkem bylo 12 mrtvých včetně jedné Češky a 48 zraněných, většinou vážně.

„Strach a betonové protiteroristické zátarasy na každém kroku – to je realita vánočních trhů v německém Berlíně. Zátarasy chrání i dětské atrakce, aby muslimský teror neodnesly nevinné děti,“ popisuje Okamura emotivně na svém Facebooku. Jako důkaz přiložil tři fotografie, na nichž pózuje na problematických místech ve své oblíbené modré bundě.

Okamurovi se v  Berlíně nelíbí. Ani na Staroměstském náměstí.

Okamurovi se v Berlíně nelíbí. Ani na Staroměstském náměstí.

Předseda Svobody a přímé demokracie si však stěžuje, že také v České republice panují poměry, s nimiž se mu jen těžko žije: „Betonové zátarasy jsou instalovány také na pražském Staroměstském náměstí a po českých městech chodí policisté se samopaly. Současná politická elita nám říká, že v Evropě už nikdy nebude tak bezpečno jako dříve a že si máme zvykat na život s terorismem.“

Ačkoliv patříme mezi nejbezpečnější evropské státy, je nasnadě, že zábrany na Staroměstském náměstí bezpečnost zvyšují.

Pokud by tam nebyly a k teroristickému útoku opravdu došlo, hledali by dnešní kritici opatření viníky, kteří riziko podcenili. Nicméně sám Okamura za toto opatření může být rád, patřilo mezi zlatý hřeb jeho předvolebních diskuzí a nejinak je tomu i dnes.

Fotogalerie

Komentáře