jít naiDNES.cz

Nejhvězdnější animák? Neuvěříte, kolik hereckých es dabovalo pohádku Vánoční koleda!

Když se hollywoodští producenti rozhodnou vytvořit animovaný trhák, jdou na to chytře. Hlavní postavě většinou propůjčí hlas slavného herce a v případě těch dalších šetří na neznámých lidech, protože jejich tvář ve filmu přece stejně nikdo neuvidí. Úplně jinak tomu ovšem je v případě kresleného zpracování oblíbené pohádky Charlese Dickense Vánoční koleda, která vypráví příběh zapšklého a skrblického starce Ebenezera Vydřigroše, jenž z duše nenávidí Vánoce a lidi kolem sebe, ale trojice vánočních duchů mu otevře oči. Podívejte se na hvězdné obsazení, které by tomuto animáku mohl závidět jakýkoli hraný oscarový film!
Štěpán Karlesz Expres.cz
  16:00
1/6

Jim Carrey – Ebenezer Vydřigroš

Populární herec Jim Carrey

Populární herec Jim Carrey

Ebenezer Vydřigroš je zapšklý stařec, kolem jehož příběhu se celá Vánoční koleda točí. Vše měří jen ziskem, miluje peníze, zato ale nenávidí lidi a především Vánoce. Změní ho až návštěva tří duchů: duchů minulých, současných a budoucích Vánoc.

Hlavní postavu Ebenezera Vydřigroše dabuje slavný herec Jim Carrey.

Hlavní postavu Ebenezera Vydřigroše dabuje slavný herec Jim Carrey.

Hlas této postavě propůjčil oblíbený herec komediálních filmů Jim Carrey. Jmenovat by se dala celá řada jeho hereckých počinů, co se těch vánočních týče, ztvárnil například i postavu Grinche ve stejnojmenném snímku.

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:00 25. dubna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  14
 • Cože
  13
 • Haha
  11
 • Trapas
  10
 • Sladký
  10
 • Tvl
  7
Komentáře