jít naiDNES.cz

Byt v Praze do 7000 Kč měsíčně? Jde to, ale žádné zázraky nečekejte!

Za 7000 Kč bez poplatků v Praze zázraky nečekejte. Počítejte s bydlením na okraji metropole a spíš než se samostatnou bytovou jednotkou s pronajatým uzamykatelným pokojem. | foto: Koláž Expres.cz

Každý nějak začínal. Není nic špatného na tom přijít do hlavního města za prací nebo studiem a mít zpočátku omezený rozpočet. Pokud trváte na tom, že chcete bydlet sami, a disponujete částkou 7000 Kč na měsíc na byt bez poplatků, aktuální trh s nemovitostmi k pronájmu vám moc možností neskýtá. Počítejte spíš se samostatným pokojem a zapomeňte na bydlení v blízkosti centra nebo stanic metra.

1.Praha 9, Čakovice

Pro ty, kteří netrvají na samostatné kuchyni a sociálním zařízení, je pokoj o výměře 20 m2 v domě v Praze 9 – Čakovicích jako stvořený.

Samostatný, uzamykatelný pokoj, který je kompletně zařízený. Náleží k němu koupelna se sprchovým koutem, WC je samostatné, topení ústřední.

Cena: 5500 Kč + 2500 Kč poplatky.


2.Praha 10, Záběhlice

Pokud máte pořádnou dávku štěstí, natrefíte i s omezeným rozpočtem na samostatnou bytovou jednotkou, kde se nemusíte s nikým dělit o kuchyň ani o koupelnu a WC.

Třeba na garsonku s balkonem, 20 m2, v poeticky znějící Malinové ulici na Zahradním Městě. Výhodou je dobrá dopravní dostupnost, na metro A Skalka je to šest minut autobusem i veškerá občanská vybavenost v okolí. Byt se skládá z obytné místnosti, koupelny se sprchovým koutem, WC a balkonu. Součástí je i šatní skříň a pračka.

Cena: 7000 Kč + 2000 Kč poplatky.

3.Praha 5, Zbraslav

Pokud vám nevadí dojíždění anebo pracujete či studujete někde v okolí a máte dobrodružnější povahu, můžete sáhnout i po bydlení v pátém pražském obvodu.

Objekt, který vypadá jako ubytovna a je to svým způsobem ubytovna, stojí v klidné zóně vilové zástavby, jen pět minut od zastávky MHD. Jednotlivé pokoje jsou vybaveny palandami a novým nábytkem. Sociální zázemí, tedy WC, sprchy a kuchyňka jsou společné. Výhodou je pak vlastní parkování před budovou na oploceném parkovišti.

Cena: 5000 Kč.

4.Praha 3, Žižkov

V případě, že se spokojíte se samostatným pokojem, je hledání o poznání veselejší. V nabídce realitek můžete najít i místa, která jsou centru Prahy docela blízko.

Příkladem budiž pokoj o výměře 15 m2 v bytě o dvou pokojích ve třetím patře cihlového domu bez výtahu. Těšit se můžete na plastová okna s žaluziemi a fakt, že pokoj je po rekonstrukci. Je vybaven televizí, nábytkem a internetem, který je stejně jako poplatky v ceně nájmu. 

Dům je asi čtyři minuty chůze od metra A Flora. Využívat můžete i přilehlou zahradu.

Cena: 6900 Kč, vratná kauce jeden nájem, provize RK jeden nájem.

Fotogalerie

Komentáře