Učitel už měl dost hypoték: Dům, který si postavil, stál v přepočtu sedm tisíc!

Muž si postavil levnou chatku svépomocí. | foto: Navodynapady.cz

Vlastní dům by si přál kde kdo. Problém ale je, že finanční prostředky pro to nemá každý a pokud se člověk navíc není ochotný zadlužit, nemá příliš mnoho možností. Jistý učitel umění to ale vyřešil zcela po svém. Postavil unikátní stavbu, která vypadá skvěle a v přepočtu ho přišla na necelých 7000 korun!

Tento skromný domek, který svým vzezřením připomíná pohádkovou chaloupku, postavil devětapadesátiletý učitel umění, Michael Buck. Nikdy neměl zrovna v lásce moderní technologie či design. Naopak se zajímal o věci, jako zahradničení, pěstitelství a podobně. Jeho velkým snem od dětství bylo si vlastnoručně postavit dům z materiálů, které příroda dá. A tento plán se také rozhodl zrealizovat!Postupoval při práci metodami, jaké používali naši předci. A pokud jde o stavební materiál, asi byste nehádali, že domek je vyroben jen z recyklovaných a přírodních materiálů jako je hlína, sláma, bahno, dřevo, či rákosí. Podlahové desky našel Michael na skládce a okna pochází z čelního skla starého náklaďáku. Střecha je vyrobená ze svazků rákosu a stěny Michael vyrobil ze směsi bahna a slámy, která je zároveň výborná izolace.

Přestože v domě není elektřina, nechybí zde funkční kuchyň či jídelna. Mělká jáma slouží jako lednice a voda teče z nedalekého pramene. Topí se zde v krbu a spánek si můžete dopřát na patrové posteli. Domek je obyvatelný a sám Michael v něm žil poslední dva roky, nyní ho však pronajímá ženě, která pracuje na mléčné farmě. Nájemné mu tak splácí čerstvým mlékem.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:57 6. července 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  25
 • Sladký
  8
 • Tvl
  8
 • Trapas
  6
 • Haha
  5
 • Cože
  5


Komentáře