Kvůli výrokům o napadení žen uprchlíky musí Žilková na policii. Co ji čeká?

Veronika Žilková má teď hodně co vysvětlovat! Kvůli kontroverznímu vyjádření k uprchlíkům má dokonce opletačky s policií! | foto: Facebook, Herminapress.cz

Herečka a komunální politička Veronika Žilková sklízí, co zasela! Poté, co velmi zvláštním způsobem obhájila napadení žen uprchlíky při silvestrovských oslavách v Kolíně nad Rýnem, se stala terčem kritiky. „Ta ženská se zbláznila,“ shodují se fanoušci a její slova ženou až na policii.

Fotogalerie

Herečka Veronika Žilková by si příště měla dávat větší pozor na to, co vlastně říká.

Když se v rozhovoru pro Parlamentní listy zastala uprchlíků, kteří na silvestrovských oslavách osahávali a znásilňovali evropské ženy, slovy, že je k tomu hnal pouze přirozený pud přírody, jistě musela čekat, že její názor někoho pobouří.

Že se však stane terčem nenávisti a své prohlášení bude muset vysvětlovat na policii, ale jistě nečekala.

Jedna ze skupin na sociální síti Facebook na ní totiž podala trestní oznámení.

„Paní Žilková se dle mého názoru provinila tím, že souhlasně komentovala evidentní trestnou činnost, která se odehrávala dne 31. 12. 2015 v několika evropských městech. Situaci, kdy více než 300 žen nahlásilo skupinovou krádež, sexuální obtěžování či znásilnění, okomentovala 15. 1. 2016 v rozhovoru pro server ParlamentníListy.cz,“ zní úryvek trestního oznámení, které má už od 15 ledna v rukách Policie České republiky.

Trestní oznámení, které bylo na herečku podáno.

Sama Žilková o trestním oznámení prý ale doposud nic nevěděla. Když jsme se ji pokusili několikrát kontaktovat, měla vypnutý telefon a na zprávy odmítala odpovídat.

Podle našich informací se jí ale kalamita na sociálních sítích velmi dotkla „Neví, co o ní kde koluje, a to ji velmi znervózňuje,“ řekl nám jeden z rodinných příslušníků.

Žilková by si tak příště měla opravdu dobře rozmyslet, zda je vhodné, aby se jako komunální politička a manželka Ministra obrany vyjadřovala veřejně k tak citlivé a aktuální problematice, o které zřejmě nemá úplně ucelené informace.

Ještě navíc, když je hlavním povoláním herečka a umělkyně, a tedy jedná se o osobu veřejně činnou.

Není se tak co divit, že kromě lidí, kteří aktuální dění sledují, svými výroky, mezi něž patří i ten, že si ženy za napadení mohou samy vyzývavou módou, pobouřila i ty, kteří se jí dříve zastávali.

„Veronika patřila mezi mé oblíbené herečky a bavičky. Tímto prohlášením ale u mě skončila. Je to blázen,“ zní například jeden z komentářů. Ty další se nesou v daleko ostřejším stylu.

Snad se tak z této situace herečka poučí a do budoucna bude raději volit svá veřejná prohlášení jinak. Nebo případně vůbec.

Protože to je možná to nejlepší, co může udělat.Ohodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:51 18. května 2016. Anketa je uzavřena.

 • Super
  843
 • Trapas
  177
 • Haha
  79
 • Cože
  55
 • Tvl
  47
 • Sladký
  36


Komentáře