jít naiDNES.cz

Kámoši jak hrom, jsou Karlos a Ivo! MMA bijec Vémola provokoval Rittiga na golfu

Dělí je od sebe více než dvacet let, přesto si skvěle rozumí. MMA zápasník Karlos Vémola (34) si zašel zahrát golf s vlivným lobbistou a „těžkou váhou“ bojových sportů v Česku Ivem Rittigem (56). Soudě podle videí, která hoši natočili, je zřejmé, že se spolu moc dobře bavili. Na jedné nahrávce Rittig předvádí jakousi klokaní chůzi a „Terminátor“ si z něj střílí.

„Šéfík podává sportovní výkony...Taky ses promáchl, vole,“ křičí vysmátý Karlos Vémola na svého kámoše Rittiga, který se mezitím na golfovém hřišti soustředil na dokonalý odpal.

Když se Rittig trefil do míčku, zápasník nadšeně zvolal: „Ty vole, no pozor!“ Zřejmě tím chtěl dát najevo, že se lobbistovi odpal náramně povedl. Mezi jednotlivými jamkami se většina golfistů přesouvá pomocí vozíku. Tuto velice pohodlnou možnost využil i celoživotní sportovec Vémola. 

Během toho, co si spokojeně „vozil zadek“, natáčel kamaráda Rittiga, jenž se naopak rozhodl jít pěšky. Nejspíše z toho důvodu, že se snaží pár kilogramů shodit.

„Šéfe, nechceš svézt? Jo, ty jdeš pěšky, ty jsi sportovec. To je sporťák, žere krabičky a sportuje,“ utahuje si ve videu z Rittiga očividně skvěle naladěný bijec Vémola.

S klukama je občas sranda.

Podnikatele Rittiga s bojovníkem Vémolou pojí letité přátelství. 

Když bijec zrovna nezápasí, zcela jistě ho uvidíte na jakémkoliv galavečeru v první řadě a vedle něj kromě partnerky Lely Ceterové většinou sedí právě i kamarád Ivo Rittig. 

Chybět nemohl ani Ivo Rittig se svou manželkou.

Chybět nemohl ani Ivo Rittig se svou manželkou.

„S Karlosem jsme kamarádi. Je jeden z mála, který může klidně vlézt například do České televize a neudělá tam ostudu. On hraje nějakou svoji mediální roli, ale ve skutečnosti je velmi inteligentní. Je v pohodě,“ řekl Expresu před časem Rittig.

V zákulisí se spekulovalo o tom, že Rittig má nemalý podíl na nedávném pikantním přestupu Karlose Vémoly z tehdy krachující organizace XFN do Oktagonu.

„Samozřejmě se ptal i mě, co má dělat. Ale je to přece jednoduchý. Když něco neplní, tak to neplní. Když něco dluží, tak dluží. A jestli se mě na to ptal, nebudu říkat přesně, co jsem mu poradil, ale myslím si, že zkrátka každý boxer má nějakou svoji životnost do určitého věku, musí se o sebe starat. Karlosovi je třiatřicet a má ještě několik let před sebou, nemůže tak čekat na to, až se někdo probere,“ přiznal Rittig, který je pro mnoho lidí jednou z nejvlivnějších postav bojových sportů v Česku. 

Před lety měl dokonce možnost si za velice výhodných podmínek koupit dnes uznávanou americkou organizaci UFC, která byla tehdy na pokraji krachu. 

„Pak se začal v Americe svět bojového umění uvolňovat a dneska je ta cena UFC sto miliard korun, za tolik to teď prodali. Bohužel jsem u toho nebyl,“ lituje Rittig.

Právě do UFC by se moc rád brzy vrátil Rittigův kamarád Karlos Vémola. V zámořské organizaci bojoval jako první Čech v historii. 

Teď ho čeká „zápas století“ se slovenským bijcem Attilou Véghem, který se uskuteční 9. listopadu v pražské O2 aréně. Vémola věří, že když Végha porazí, v Americe si na něj opět vzpomenou.

Fotogalerie

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Jakub Šural: Snažím se, aby na mě brácha mohl být hrdý

Přes půl roku uplynulo od toho 29. dubna, kdy fotbalový svět přišel o Josefa Šurala a Jakub Šural, obránce Zbrojovky...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat