Úterý 21. ledna 2020, svátek má Běla
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Kámoši jak hrom, jsou Karlos a Ivo! MMA bijec Vémola provokoval Rittiga na golfu

  Dělí je od sebe více než dvacet let, přesto si skvěle rozumí. MMA zápasník Karlos Vémola (34) si zašel zahrát golf s vlivným lobbistou a „těžkou váhou“ bojových sportů v Česku Ivem Rittigem (56). Soudě podle videí, která hoši natočili, je zřejmé, že se spolu moc dobře bavili. Na jedné nahrávce Rittig předvádí jakousi klokaní chůzi a „Terminátor“ si z něj střílí.

  „Šéfík podává sportovní výkony...Taky ses promáchl, vole,“ křičí vysmátý Karlos Vémola na svého kámoše Rittiga, který se mezitím na golfovém hřišti soustředil na dokonalý odpal.

  Když se Rittig trefil do míčku, zápasník nadšeně zvolal: „Ty vole, no pozor!“ Zřejmě tím chtěl dát najevo, že se lobbistovi odpal náramně povedl. Mezi jednotlivými jamkami se většina golfistů přesouvá pomocí vozíku. Tuto velice pohodlnou možnost využil i celoživotní sportovec Vémola. 

  Během toho, co si spokojeně „vozil zadek“, natáčel kamaráda Rittiga, jenž se naopak rozhodl jít pěšky. Nejspíše z toho důvodu, že se snaží pár kilogramů shodit.

  „Šéfe, nechceš svézt? Jo, ty jdeš pěšky, ty jsi sportovec. To je sporťák, žere krabičky a sportuje,“ utahuje si ve videu z Rittiga očividně skvěle naladěný bijec Vémola.

  S klukama je občas sranda.

  Podnikatele Rittiga s bojovníkem Vémolou pojí letité přátelství. 

  Když bijec zrovna nezápasí, zcela jistě ho uvidíte na jakémkoliv galavečeru v první řadě a vedle něj kromě partnerky Lely Ceterové většinou sedí právě i kamarád Ivo Rittig. 

  Chybět nemohl ani Ivo Rittig se svou manželkou.

  Chybět nemohl ani Ivo Rittig se svou manželkou.

  „S Karlosem jsme kamarádi. Je jeden z mála, který může klidně vlézt například do České televize a neudělá tam ostudu. On hraje nějakou svoji mediální roli, ale ve skutečnosti je velmi inteligentní. Je v pohodě,“ řekl Expresu před časem Rittig.

  V zákulisí se spekulovalo o tom, že Rittig má nemalý podíl na nedávném pikantním přestupu Karlose Vémoly z tehdy krachující organizace XFN do Oktagonu.

  „Samozřejmě se ptal i mě, co má dělat. Ale je to přece jednoduchý. Když něco neplní, tak to neplní. Když něco dluží, tak dluží. A jestli se mě na to ptal, nebudu říkat přesně, co jsem mu poradil, ale myslím si, že zkrátka každý boxer má nějakou svoji životnost do určitého věku, musí se o sebe starat. Karlosovi je třiatřicet a má ještě několik let před sebou, nemůže tak čekat na to, až se někdo probere,“ přiznal Rittig, který je pro mnoho lidí jednou z nejvlivnějších postav bojových sportů v Česku. 

  Před lety měl dokonce možnost si za velice výhodných podmínek koupit dnes uznávanou americkou organizaci UFC, která byla tehdy na pokraji krachu. 

  „Pak se začal v Americe svět bojového umění uvolňovat a dneska je ta cena UFC sto miliard korun, za tolik to teď prodali. Bohužel jsem u toho nebyl,“ lituje Rittig.

  Právě do UFC by se moc rád brzy vrátil Rittigův kamarád Karlos Vémola. V zámořské organizaci bojoval jako první Čech v historii. 

  Teď ho čeká „zápas století“ se slovenským bijcem Attilou Véghem, který se uskuteční 9. listopadu v pražské O2 aréně. Vémola věří, že když Végha porazí, v Americe si na něj opět vzpomenou.

  Fotogalerie

  Premium

  Proč vyhraje vodík. Vynálezce Tůma má o budoucnosti automobilů jasno

  Už před dvaceti lety se projel vodíkovým autem, kterým chtějí Japonci na letošní olympiádě v Tokiu propagovat...

  Premium

  Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

  Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

  Premium

  Přivřela oči a doufala v polibek. Manžel ji místo toho shodil ze srázu

  Ležela vedle něj a pravidelně oddychovala. Odtáhl se od ní, co mu jen postel dovolila, a otočil se zády. Musí to udělat...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Úterý 21. ledna 2020, svátek má Běla
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz