Čtvrtek 25. února 2021, svátek má Liliana
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

jít naiDNES.cz
Premium

Jiřina Bohdalová: Pravda o životě s milionářem. Bylo to seznámení, které stálo za to

Vedle Ľubomíra Focka jen září. | foto: Profimedia.cz

Zatímco jiné ženy by možná byly oslněny především miliony, které si slovenský podnikatel vydělal, herečce záleží na jeho dobrém srdci, jemné povaze a společném souznění.

„Ačkoli mi dnes připadá, že Jiřinku znám celou věčnost, není tomu tak. Samozřejmě, znal jsem ji a obdivoval stejně jako všichni ostatní z jejích úžasných rolí v desítkách filmů, divadelních her a televizních inscenací,“ vysvětluje s viditelným zápalem a nadšením úspěšný podnikatel Ľubomír Focko v knize Vždycky upřímná Jiřina Bohdalová.

Poprvé se se svým idolem setkal v roce 1994, když jejich společný kamarád Jiří Pomeje (†54) slavil své kulaté třicáté narozeniny. Tehdy ji však jen obdivně pozoroval zpovzdálí a netroufal si ji oslovit, protože nevěřil, že by o jeho společnost někdo tak úžasný a božský, jako je právě Jiřina, stál. Přesto mu však stále nešla z hlavy a myslel na ni čím dál častěji. 

A když se naskytla příležitost a ocitli se spolu řízením osudu na soustředění fotbalové Amfory v Dubaji, plně se chopil své příležitosti. „A bylo to opravdu seznámení, které stálo za to. Měl jsem tu čest učit ji jezdit na vodním skútru,“ vzpomíná pobaveně Focko, který však v zápalu předvádění, že je ten skutečný muž pro život, který všechno umí, všechno zná, náš herecký poklad málem utopil! Bohdalová totiž kvůli neopatrné jízdě spadla do vody a „polykala andělíčky“.

„Ale právě toto nestandardní seznámení nás velice sblížilo. Od té doby jsme si nablízku nejen při zájezdech a dalších akcích Amfory. Je mi ctí, že mohu být Jiřince kamarádem, společníkem, partnerem,“ vysvětluje skromně milionář, který jednoduše nemůže zapřít fakt, že jednu z prvních dam českého filmu chová hluboko ve svém srdci. Ostatně, stejně jako ona jeho. 

Při pohledu na charismatického, o třiadvacet let mladšího vysportovaného Ľubomíra, který je neustále dobře naladěn, má široký kulturní a politický přehled, skvělé vychování a gentlemanství v krvi, není vůbec žádného divu.

Osud jí dopřál muže, vedle něhož rozkvetla

Však vedle něj Jiřina rozkvetla jako podzimní růže a naplno si užívá jeho milé a vítané společnosti. Ať už jsou spolu vídáni na akcích, pokud covidová situace dovolí, na dovolených, či jen na dobrém jídle v restauraci. Stále si mají co vyprávět, pořád se mají čemu smát a obohacovat se navzájem.

„Hodně jsme si sedli lidsky, těžko to popsat... Je to příjemný, milý, chytrý, vzdělaný člověk. Super vaří, můžu se s ní bavit o všem,“ vyzdvihuje kvality Bohdalové očividně zamilovaný Focko, který na svou partnerku nedá dopustit.

Ačkoli se někomu může zdát jejich vztah věkově nevyrovnaný, herečka je natolik vitální, silná a má mladistvého ducha, díky kterému jí neustále koukají z očí čertíci, že vlastně ta propastná léta, co je dělí, vnímají jen všichni ostatní, nikoliv však oni dva.

„Doufám, že bude stále tak noblesní, přitažlivá žena, vynikající člověk a energická královna českého herectví,“ přeje si s lišáckým úsměvem podnikatel, který se pochlubil tím, že se mu ještě nikdy v žádném jiném vztahu kromě tohoto s Jiřinou nepodařilo, aby se s partnerkou na všem shodli a vnímali úplně stejně. O to víc si prý jejich něžné lásky, založené na hluboké lidské úctě a obdivu, váží a považuje si, že mu ji osud na stará kolena ještě dopřál.

Jejich vzájemný vztah je velmi hluboký

„Máme se velice rádi, jsme spolu hrozně rádi, ale nehledejte v tom nic jiného. Ale jako ženská se mi líbila už odmala, byl to ten typ usměvavé, energické ženské, jaké se mi líbí,“ vysvětluje zamilovaně Ľubomír, jehož si velmi oblíbila i Bohdalové dcera Simona Stašová (65), stejně jako Jiřinu si zase zamilovali Ľubomírovi synové, se kterými, když byli malí, jezdili často na dovolenou.

„Fungovali jsme jako rodina a fungujeme tak dobře. Jiřina jako partnerka je úplně super!“ uzavírá nadšeně Ľubomír.

Fotogalerie

O čem sní tvůj e-mail?

Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

Dvaadvacet znaků, že s tímhle mužem vás místo pohádky čeká jen utrpení

Premium Některé ženy jako by se zhlédly v popelce. Věří, že oříšky přinášejí prince. Jenže nakonec jsou z nich spíš veverky –...

Inflace požírá uložené peníze. Kam s nimi, aby jich zmizelo co nejméně?

Premium Naspořili jste 200 000 korun, uložili je na účet, těšili se na úroky a po roce zjistili, že jste zbohatli o celých 340...

Biolog Zrzavý: Covid se postará, abychom umírali i na něco jiného než rakovinu

Premium Podle amerického psychologa a genetika Roberta Plomina mají zděděné geny daleko větší význam při utváření naší...

Komentáře

Právě čtete

   Mohlo by vás zajímat

   Vezmeme vás na titulní stranu
   Čtvrtek 25. února 2021, svátek má Liliana
   • schránka
   • Přihlásit Můj účet
   EXPRES

  • Zprávy
  • Celebrity
  • Jen pro muže
  • Sport
  • Video
  • Speed
  • jít naiDNES.cz