Neskončí Kvitová po přepadení jako Monika Selešová? Ji tehdejší útok nožem zničil

 •   12:13
 • diskuse

Budu bojovat, slíbila Petra Kvitová po napadení svým fanouškům. | foto: ČTK

Neštěstí Petry Kvitové, již v úterý pobodal v jejím bytě neznámý útočník, připomnělo případ Moniky Selešové. Jugoslávská tenisová hvězda se už z útoku nožem vlastně nikdy nesebrala. Jak si povede dvojnásobná wimbledonská vítězka z Česka?

Ty dívky jsou si v mnohém podobné. Obě špičkové tenistky, obě blondýny, obě drží raketu v levé ruce. Obě si navíc v životě prožily krušnou chvíli - útok nožem.Příběh Petry Kvitové, kterou pobodal v úterý ráno přímo v jejím bytě zatím neznámý útočník, se podobá neštěstí, jež si prožila v roce 1993 Monika Selešová.

Je tam samozřejmě rozdíl - Selešová byla bodnuta přímo na kurtu. V Hamburku ji při turnaji napadl pomatenec jménem Günter Parche, který byl fanouškem její největší konkurentky Steffi Grafové. Nůž naštěstí nepronikl hluboko.

Parche se nakonec ani nedostal do vězení, soudce mu dal pouze dvouletý podmíněný trest. Jeho obhájcům se podařilo prokázat, že na Selešovou zaútočil duševně zaostalý jedinec s úmyslem ji zranit a nikoliv zabít.

Selešová se pak zařekla, že už nikdy nevstoupí na německou půdu. „Nikdy tam dostatečně nepotrestali útok zezadu jako zločin. Tomu nerozumím,“ vysvětlila.

Jugoslávská tenistka vyhrála do dvaceti let osm grandslamových titulů, byla světovou jedničkou. Pak přišel nechutný útok, po němž už se vlastně nikdy nevrátila do nejlepší formy.

Touto zprávou Petra Kvitová uklidňovala své fanoušky po celém světě.

Touto zprávou Petra Kvitová uklidňovala své fanoušky po celém světě.

Z devíti grandslamových turnajů ve svojí sbírce vyhrála po nucené pauze už jen jeden. „Vidím svou kariéru ve dvou částech - před útokem a po něm,“ přiznala při uvedení do tenisové Síně slávy.

Navíc ji poté sužovaly velké problémy s příjmem potravy. Bezmezně se přejídala. „Nedalo se to kontrolovat. Jedla jsem především brambůrky, preclíky a sušenky - pořádala jsem je po pytlích. Šlo o snězení obrovského množství potravin v krátkém čase,” popisovala. „Bylo těžké to pochopit. Na kurtu jsem byla disciplinovanou hráčkou koncentrovanou na trénink, ale jakmile přišlo na řadu jídlo, neměla jsem žádnou brzdu.”

I z toho se nakonec dostala.

Nyní je v podobné situaci Česká lvice Kvitová. Už je jasné, že si na začátku sezony nezahraje Australian Open, absolvovala totiž operaci trvající tři a tři čtvrtě hodiny. Na levé ruce má po útoku poraněné šlachy.

Wimbledon vyhrála Petra Kvitová dvakrát.

Wimbledon vyhrála Petra Kvitová dvakrát.

Tenistka nesmí tři měsíce postižené místo přetěžovat. Kvitová podstoupila operaci v zatím blíže nespecifikované nemocnici. „Petře byly zašity poraněné šlachy na prstech – má poraněny střední články všech pěti prstů levé ruky a dva nervy,” přiblížil mluvčí v tiskové zprávě její mluvčí Karel Tejkal. „Petra je podle operatéra mladá a zdravá a (lékař) po operaci nevidí důvod, proč by opět nemohla hrát tenis,” dodal.

Dva dny nyní bude mít světová jedenáctka ruku zavázanou. „Pak šest až osm týdnů v dlaze a tři měsíce bude třeba sešité šlachy nepřetěžovat,” napsal Tejkal. To znamená, že se Kvitová v ideálním případě vrátí na kurty nejdříve v dubnu. Nestihne určitě Australian Open, první kolo Fed Cupu ani velké turnaje v Miami či Indian Wells.

Jenže půjde především o psychickou stránku věci. Selešová na tom byla fyzicky dobře, přesto ji útok zničil.

Postaví se Kvitová této hrozbě?

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:13 20. dubna 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  11
 • Tvl
  11
 • Sladký
  9
 • Haha
  8
 • Cože
  7
 • Trapas
  6


Komentáře