Nebojte se o mě, vzkázala Kvitová. Proč ji přepadli a co bude mít s rukou?

 •   14:49
 • diskuse

V dobách, kdy její ruku zdobil ještě zásnubní prsten. | foto: Profimedia.cz

Sebral pět tisíc, oháněl se nožem. Lupič přepadl v úterý dopoledne slavnou tenistku Petru Kvitovou v jejím bytě v Prostějově. „Nebojte se o mě,“ vzkázala přes svou agenturu.

Měla být na charitativní exhibici společně s Lucií Šafářovou a Kristýnou Plíškovou. Do Brna však v úterý dvojnásobná wimbledonská vítězka nedorazila. Nebyl to žádný hvězdný manýr, Petra Kvitová byla přepadena.Petra Kvitová měla být na exhibici společně s Lucií Šafářovou

Petra Kvitová měla být na exhibici společně s Lucií Šafářovou

„Je to strašné. Ani nevím, co k tomu říct, protože to jsou věci, které jsou hrozně šokující pro nás pro všechny,” pronesla Šafářová.

Kvitová, její spoluhráčka ze skvělého českého týmu, se mezitím vzpamatovávala z ataku. Přes svoji agenturu pak uklidňovala fanoušky: „To, co se mi stalo, nebylo rozhodně nic příjemného, ale je to za mnou. Teď je pro mě hlavní, aby doktoři zjistili, jak je na tom moje ruka. Věřím jim a věřím, že to dobře dopadne, mám tu nejlepší péči.”

V tomto domě byla Petra Kvitová přepadena.

V tomto domě byla Petra Kvitová přepadena.

Její ruka, to je rodinné zlato. Tahle levačka vyhrála dvakrát Wimbledon, pětkrát Fed Cup. Vynesla ji až na druhé místo na světě. Teď ji má pořezanou, podle některých zpráv může mít poškozené šlachy.

„S Petrou jsem mluvil asi dvacet minut. Jsme v kontaktu, píšeme si,“ řekl serveru iDnes Karel Tejkal, mluvčí tenistky. „Petra je při smyslech, uvažuje věcně, racionálně. Normálně jsme si povídali. Je to velmi statečná žena. Dokonce tam z její strany byly i náznaky černého humoru,” doplnil.

Z bytu se ztratilo pět tisíc, zřejmě se tedy opravdu jednalo o klasický kriminální čin, jak naznačovaly první zvěsti.

„Nebylo to tak, že by šli přepadnout Petru Kvitovou. Šlo o někoho, kdo přepadává byty - a shodou okolností šlo v tomto případě o byt Petry Kvitové,“ prohlásil mluvčí Tejkal.

Kvitová se útočníkovi s nožem bránila, proto je zraněna.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:49 19. dubna 2017. Anketa je uzavřena.

 • Cože
  23
 • Super
  14
 • Tvl
  12
 • Trapas
  10
 • Sladký
  10
 • Haha
  9


Komentáře