Muslimské svátky v Německu? Možná brzy! O zavedení uvažuje i Schulz z SPD

Zavedení muslimských svátků v Německu je pro někoho naprostá šílenost. Šéf strany SPD Martin Schulz to vidí ale jako zajímavý nápad, který stojí za úvahu.

K oficiálnímu zavedení muslimských svátků v Německu se v minulosti vyjádřil už německý ministr vnitra Thomas de Maizièr. „Tam, kde je hodně muslimů, proč by člověk nemohl přemýšlet i o muslimském svátku,“ sdělil. Někteří jeho nápad berou za naprostou šílenost, Martin Schulz má ale jiný názor. 

Populární lídr SPD podle agentury DPA sdělil, že návrh německého ministra vnitra je minimálně vhodný diskuze. Nad tímto návrhem se musíme zamyslet,“ sdělil Schulz. 

Bývalého předsedu Evropského parlamentu prý pouze překvapilo, že tento odvážný návrh zazněl právě z úst Thomase de Maizièra, který podle Schulze v tomto ohledu nemá zrovna největší fantazii.

Přední němečtí politici uvažují o oficiálním zavedení muslimských svátků z toho důvodu, že v zemi je v současné době mnoho migrantů, kteří vyznávají právě islám. V Německu jim ve spoustě věcí vycházejí vstříc natolik, že mnoho lidí po celé Evropě kroutí hlavou.

Pokud by Německo skutečně zavedlo muslimské svátky, tak by si kritici migrační politiky hlavu nejspíše definitivně ukroutili.

Fotogalerie


Komentáře