Bavorsko má 48% nárůst sexuálních deliktů: „S běženci to nesouvisí,“ míní Merkelová

V prvních šesti měsících roku 2017 došlo k téměř polovičnímu nárůstu kriminality sexuálního charakteru oproti předchozímu roku.. Bavorský ministr vnitra Joachim Herrmann (CSU) na tiskové konferenci představil statistiky, které hovoří o 685 případech.

Německá spolková země je tak prudkým zvýšením nepříjemně překvapena. Zvlášť v těchto dnech, kdy Bavorskem otřásá skandál brutálního znásilnění šestnáctileté dívky afghánskými běženci z uprchlického tábora ve městě Hohenkrichen-Siegertsbrunn poblíž Mnichova.

Podíl sexuálních deliktů zaviněných uprchlíky činí 18 % z celkového množství, kdy oproti 60 případům z minulého roku, je to nyní 126 za pololetí. Ministerstvo a jeho právníci si takové zvýšení kriminality tohoto druhu vysvětlují i změnou právní kvalifikace, kdy jsou v celkové statistice uvedeny i případy, kdy nešlo o znásilnění, ale jinou formu sexuálního nátlaku.

„Naši policisté pracují na podrobné analýze. V každém případě by se sexuální trestné činy měly řešit ještě účelněji, a to i v azylovém ubytování. Kromě zvýšeného policejního pokrytí to zahrnuje i cílená preventivní opatření,“ myslí si ministr Herrmann podle serveru tz.de.

Jenže kancléřka Angela Merkelová má v problematice jasno i bez další analýz. V televizní diskuzi programu ZDF se jí jeden z přítomných zeptal, zda drastické zvýšení počtu znásilnění v Německu nesouvisí s přílivem migrantů. Stovky tisíc mužů často ze svých zemí přicestovaly bez žen.

„Nemyslím si. V Německu existovaly hrozné sexuální delikty před imigrační vlnou. Byly zde vážné individuální případy a zločinci museli naši zemi opustit. Ale to, co vidíte jako demografický problém, to já tak nevidím. Neměli bychom podléhat zevšeobecňování. Stát musí zakročit proti každému sexuálnímu trestnému činu a přestupku, ale každý by měl k integračnímu procesu přistupovat bez předsudků ke každému jednomu případu,“ odpověděla diskutujícímu Merkelová.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:05 17. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  80
 • Cože
  15
 • Trapas
  12
 • Haha
  11
 • Sladký
  7
 • Super
  6
Komentáře