Kariéra Necida padá na dno. Jeho manažer ho prodává jako použitý gauč!

Tomáš Necid je v nesnázích. Kdysi velký talent českého fotbalu nesplňuje, co se od něj čekalo. | foto: Profimedia.cz

Pomalu se z něj stává fotbalista v zapomnění. Útočník Tomáš Necid se nyní souží v Turecku, nezvládl ani jarní angažmá v Polsku a rozhodně nenaplňuje představy, které o něm měl český fotbal: Z Necida měl být nový Jan Koller, nový superstřelec.

Před rokem v červnu dal životní gól. V poslední minutě srovnal z penalty zápas mistrovství Evropy s Chorvatskem. Poté přišel výbuch emocí, Tomáš Necid zase jednou ukázal, že je prostě střelec.„Kdybych cítil nějaké nervy, tak si balon nevezmu,“ říkal útočník, který přišel na hřiště jako střídající hráč. Penalta byla jeho prvním kontaktem s míčem... „I když to byl můj první dotek s balonem, věřil jsem, že to dám. Věděl jsem, že penaltu prostě proměním.”

Jenže euforie netrvala dlouho, hned další zápas Češi zkazili a ze základní skupiny nepostoupili.

Pro Necida je to asi symbolické. Od té chvíle je jeho kariéra v troskách.

A to dokonce až tak, že nyní na konci srpna, dva dny před uzavřením přestupového okna, neví, kde bude hrát. Necid je sice hráčem tureckého Bursasporu, jenže tam s ním nepočítají. Navíc se mu nepodařilo ani jarní angažmá ve slavné Legii Varšava.

Tam přišel s velkou pompou na hostování právě z Bursasporu. „Legia má svého Kollera,” psalo se jako připomínka, že v době, kdy mladíček Necid vletěl na velkou scénu, měli v Česku všichni za to, že reprezentace bude mít dalšího Jana Kollera, obra, který je historicky nejlepším kanonýrem národního mužstva.

27.srpna 2017 v 19:36, příspěvek archivován: 29.srpna 2017 v 13:19

Where it will be next step? @BursasporSk @voetbalzonenl @SuperligaChina_ @SuperLigTurkiye @ceskarepre_cz still time till 31.8. https://t.co/nOdbKRZNRr

Jenže nestalo se, stejně jako Necid neuchvátil Polsko. K titulu přispěl jen jednou brankou v šesti duelech, do nichž zasáhl. Mizérie se přenesla i do léta.

Jeho agent Jiří Müller sice na Twitteru opakovaně ujišťuje, kolik nabídek pro útočníka má, ale změna žádná. Necid čeká, co se bude dít.

Spekulovalo se o zájmu klubů z nizozemské ligy. A nic. Jednu chvíli se mluvilo o zájmu Slavie, která shání typově podobného útočníka, jako je Necid. Návrat do mateřského klubu však není podle všeho na pořadu dne.

Slepou uličkou je možnost odejít do Číny, kterou nastínil na Twitteru Müller. V daleké zemi totiž už dávno skončil přestupní termín...

Webová stránka transfermarkt.com upřesňuje délku přestupního období v Číně.

Webová stránka transfermarkt.com upřesňuje délku přestupního období v Číně.

Necid, logicky, není ani v reprezentaci, jež se chystá na zápas s Německem. Místo toho čeká, zda ho někdo vysvobodí z tureckého vězení, kde je za páté kolo u vozu. Moc času už nemá.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:29 27. prosince 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  7
 • Trapas
  7
 • Sladký
  7
 • Tvl
  7
 • Haha
  6
 • Cože
  6


Komentáře