Jak se cpát v Mekáči a neztloustnout? Tady je zásadní pravidlo

McDonald's může být víceméně i dietní. | foto: Dailymail.co.uk

Jídlo z McDonald's není pochopitelně nijak zvlášť zdravé. Když už tam ale z nějakého důvodu musíte poobědvat, nebo vás přepadnou temné choutky, určitě se vám bude hodit informace, jak si takovou nezdravou mňamkou nenadělat v těle absolutní paseku. Možná, že budete překvapení!

Když máte hlad a zároveň spěcháte, také zaskočíte do Mekáče na fajnovky za pár kaček? Pravděpodobně bychom jen stěží našli člověka, který se k takovému hříchu alespoň někdy neuchýlí. Nemusíte si zoufat, poradíme vám totiž, jak se ve fast foodu najíst a uškodit svému tělu co možná nejméně! 

Jestliže si objednáte kupříkladu cheeseburger a hranolky, svému tělu příliš neprospějete. Hranolky totiž obsahují příliš mnoho sacharidů, které bude vaše tělo muset odbourávat. Cukrový rauš sice může být příjemný, vaší figuře a dlouhodobému zdraví ale příliš dobrou službu neudělá. 

Daleko lépe uděláte, když si raději objednáte dva cheeseburgery bez hranolků. Je to sice větší kalorická bomba, ale obsahuje více bílkovin, což znamená, že je to strava pro vaše tělo daleko hodnotnější než přebytečné cukry, což by vám zbytečně zcela rozhodilo metabolismus. 

Abyste si mohli udělat lepší obrázek, cheeseburger má 250 kalorií a 13 gramů bílkovin. Porce hranolků však má kalorií 337 a bílkovin obsahuje pouze 3,3 gramu. Co se týče sacharidů, v burgeru jich najdete 31 gramů, zatímco v hranolcích 42 gramů.

V poslední době se do módy dostávají především diety, při kterých člověk konzumuje velmi mnoho bílkovin a tuků, zatímco sacharidy co možná nejvíce omezuje. To proto, že když tělu nedodáte cukry, sáhne do zásob a začne spalovat tuky.

Jakmile se takto nastartuje metabolismus, budete si moci dopřávat tučné pokrmy a nebudete přibírat, protože se vaše tělo naučí rovnou je spalovat. 

Takže až vás příště opět popadne mlsná, víte, co máte dělat! 

Fotogalerie


Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:15 14. března 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  9
 • Trapas
  8
 • Haha
  7
 • Sladký
  6
 • Tvl
  5
 • Cože
  3
Komentáře