Glosa: Stropnický junior a aktivista Hollan šli spolu v Brně do hospody... A to je konec vtipu

Co říká Stropnický junior na svůj vyhazov z hospody? | foto: Facebook

Jestli nejste poslední dva dny někde v amazonské džungli zalezlí pod kamenem a vědci váš ještě neobjevili coby nový živočišný druh, nemůže ani zdaleka uniknout tomu, co se děje na českých sociálních sítích. Před pár dny se Matěj Hollan z hnutí Žít Brno a ultrazelenáč Matěj Stropnický vydali spolu v Brně na pivko do hospody, odkud je kdosi vyrazil. A tito dva namísto toho, aby nad opilcem mávli rukou, si z celé akce udělali nejprotivnější a nejufňukanější předvolební agitku, jaká snad nemá u nás obdoby. Jasný důkaz, že tyhle volby prostě nejsou všechny.

Pivnice U Poutníka v Brně se poslední dobou stává nechtěným místem zájmu, před pár dny si tam na pivo chtěli zajít stávající náměstek primátora Brna a místopředseda hnutí Žít Brno Matěj Hollan (31) a předseda Strany zelených Matěj Stropnický (32), dát si dva tři kousky do nosu a pak v poklidu odejít domů.

Bohužel k jejich smůle se tam potkali s lidmi, kteří měli těch piv už o něco více a politické a proimigrační názory těchto dvou politiků zrovna nemusí. Hollana a Stropnického z hospody jeden člověk vyhodil za pokřiku, že tu pro ně není místo a že jim rozbije hubu.

Hollan tvrdí, že opilec, který je napadl, patřil k advokátovi Richardu Spíškovi, který obhajuje vraha Kevina Dahlgrena. Spíšek to odmítá a navíc celá verze, jak se to doopravdy stalo, není vůbec jasná.

Matěj Hollan z hnutí Žít Brno.

Matěj Hollan z hnutí Žít Brno.

To proto, že o ní mluví, respektive pobrekávají do novin a na Facebooku jen Stropnický s Hollanem.

O incidentu, kdy se jim ani fyzicky nic nestalo, už napsali oba kilometry statusů a vyjádření, Hollan dokonce založil akci Pivem proti nenávisti, kde vyzývá všechny, aby šli s nimi v pondělí 5. září do Pivnice U Poutníka ukázat, že mají pro strach uděláno.

Podívejme se tedy nyní, co Hollan ve výzvě píše: „Pojďme všem nenávistným lidem ukázat, že tady je svobodná společnost. Já tam budu a budu se na vás těšit. Popovídáme si o problémech, co nás pálí. Náckům, kteří nás budou vyhazovat z hospod, se ustupovat nesmí.“

Náckům?

Podle Hollana byl hlavní problém incidentu v tom, že muži, který na ně v hospodě slovně zaútočil, vadí jejich prouprchlický postoj a levicová politika, zejména ta ultralevicová Matěje Stropnického.

Čili ještě jednou - náckům?

Stropnický proslul výroky že lidé nemají na dovolenou létat nebo že studenti nemají chodit na brigády, prosazuje vylepování HateFree růžovky na dveře magistrátu a je prototypem toho, co si představujete pod pojmem „aktivista“. Nelze se pak divit, že pro své hraniční a zcestné ideologie nemá v řadách běžného středového voliče přátele.

Je osoba veřejně činná, musí tedy s kritikou počítat. Samozřejmě, že kritika se nedá stavět na tom, že vás někdo vyhazuje z hospody, ale pakliže se tak stane, platí zde pravidlo číslo jedna - postavte se k tomu jako chlap.

Matěj Stropnický na sjezdu Strany zelených.

Matěj Stropnický na sjezdu Strany zelených.

Pěstmi se nic nevyřeší, a to ani nemám na mysli, ale je minimálně znakem dospělosti o tom nebrečet, nefňukat a nehekat veřejně do novin nebo na sociální sítě a své oponenty nenazývat „nácky“. Já osobně také nejsem pro bezhlavé otevírání hranic uprchlíkům, pardon ekonomických migrantům, abych byla přesná, ale to neznamená, že mám vyholenou hlavu a hákáč pověšený nad postelí. Sám Hollan totiž popsal, že muž, který je vyhodil, byl proplešatělý, nikoliv holohlavý.

Tihle dva vyvolávají celou svou hysterickou reakcí ještě větší vášně a agresi, jedna půlka Facebooku se jim směje, druhá se šikuje k tomu, že „dát jim do držky“ už v pondělí půjdou doopravdy.

Stropnický i Hollan nedělají scény jen tak z plezíru. Je před volbami, agitka postavená na uměle vyvolaném skandálu pouze a jen TĚMI DVĚMA se šikne do krámu. Lidé o nich budou mluvit a možná i zapomenou na to, že za nimi není vidět řádná politická aktivita, jen jejich vlastní promo na sociální síti, kde slovo JÁ zaznívá až příliš často.

Hollan a Stropnický šli spolu jednoho dne v Brně do hospody a... A to je konec vtipu, protože všechno poté už přestalo být legrační.

Dva muži v politice, kteří by měli jít ze své funkce příkladem, se zachovali jako dvě ubulené princezny, kázající vodu o milujícím spravedlivém světě, sami pijící víno o náccích z řad těch, kdo jejich aktivit už mají plné zuby.

Oba hanebně zneužívají v tomto případě slovo nenávist a staví na něm své politické ambice, protože to, co se jim stalo, není žádná nenávist, ale obyčejné lidské nasrání.

„Podávat podněty policii a advokátní komoře se mi nechce, ať si to řeší sami, pokud k tomu shledají důvod,“ píše k vyhazovu z hospody Hollan.

Jak moc pak chcete volit někoho, kdo se zhroutí ze slovního útoku a neumí si s ním poradit v tichosti?

Fotogalerie


Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:05 1. ledna 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  260
 • Trapas
  42
 • Haha
  29
 • Tvl
  20
 • Sladký
  16
 • Cože
  11
Komentáře

Mohlo by vás zajímat