Navrátilová o Novotné: „Furt bych brečela!“ A co tušil Janin doktor?

Zpráva o úmrtí české tenisové legendy Jany Novotné zaskočila celý sportovní svět. Martině Navrátilové, která Novotnou brala nejenom jako kolegyni, ale i jako dobrou kamarádku, je ze zdrcující informace přímo do pláče. O tom, že je na tom Novotná tak špatně, vůbec nevěděla. Úplně jinak na tom byl ale lékař Rom Kostřica, který tušil, že brzy přijde konec.

O tom, že její dlouholetá kamarádka zemřela, se Martina Navrátilová dozvěděla hned v neděli, když byla ve svém domě na Floridě.Smrt Novotné Navrátilovou zasáhla tak hluboce, že není ani schopná o své zemřelé kamarádce mluvit. „Nejsem si jistá, že dokážu mluvit. Jenom bych furt brečela,“ sdělila pro deník New York Times bývalá slavná tenistka. 

Navrátilová a Novotná se sblížily v roce 2010, kdy byla Navrátilové diagnostikována rakovina prsu. 

„Bohužel až kvůli její nemoci jsme se sblížily. Přitom pocházíme ze stejné země, měly jsme stejné zaměstnání, máme stejné koníčky,“ řekla v roce 2010 pro iDNES.cz Jana Novotná, která byla pro Navrátilovou psychická opora.

Novotná stála Navrátilové po boku během jejího boje s rakovinou. Té nakonec sama podlehla.

Novotná stála Navrátilové po boku během jejího boje s rakovinou. Té nakonec sama podlehla.

Rázem se z kolegyň staly nejlepší přítelkyně. „Slíbila jsem jí, že udělám cokoliv. Uvařím, vyperu, vyžehlím, odvezu ji na ozařování, přivezu. Musela jsem se pro ni stát rodinou. Aby se ona o nic nemusela starat,“ popsala tehdy Novotná. 

Zarážející je, že i přestože k sobě měly obě tenistky velice blízko, tak Novotná Navrátilovou vůbec neinformovala o tom, že už jí nezbývá příliš času. 

O tom, že Novotnou čeká konec, už delší dobu na rozdíl od Navrátilové věděl její doktor Rom Kostřica. „Celá rodina jsme z toho zdrceni. I když jsme to očekávali,“ sdělil lékař pro Blesk.cz.

Před třemi týdny dokonce Kostřica Novotné psal SMS zprávu a konzultoval s ní její zdravotní stav. „Vzhledem k typu onemocnění bylo dobře, že to šlo tak rychle,“ říká Kostřica.

Fotogalerie

Komentáře

Expres.cz