Fotbalový lotr Berbr při kauze Jarolím zase ukázal: Jsem symbol arogance

Jeho arogance je šílená, fotbal zničující. Místopředseda asociace Roman Berbr, nyní faktický vládce fotbalu, to zase ukázal ve chvíli, kdy oznamoval, že trenér Karel Jarolím bude pokračovat u národního mužstva.

Co je on? Bývalý rozhodčí, estébák, který si kolem sebe stvořil armádu věrných, s jejichž pomocí ovládá fotbal. Jsou to - stejně jako on - sudí, jsou věrní, ukáznění, jsou jako sekta.Proto je Roman Berbr nyní nejmocnějším mužem největšího sportu. I když má za sebou afér, že by jiný nos nevystrčil. Proto se může nyní exhibovat, což mu dělá dobře.

Ukázal to i ve chvíli, kdy oznamoval, že Karel Jarolím bude pokračovat ve funkci trenéra reprezentace, byť mužstvo pod jeho vedením zkrachovalo v kvalifikaci mistrovství světa přes poslední dvě výhry nad Ázerbajdžánem a San Marinem.

Před časem se přitom zdálo, že Berbr bude na Jarolímově straně, ale v úterý po poledni se ukázalo, že je to jinak. Že by nejradši Jarolíma kopnul do zadku.

Jenže smlouva, již s koučem podepsal bývalý předseda asociace Miroslav Pelta, je neprůstřelná ve chvíli, kdy chce sám Jarolím pokračovat.

Karel Jarolím povede reprezentaci i v příštích dvou letech.

Karel Jarolím povede reprezentaci i v příštích dvou letech.

Proto se Berbr naštval a spustil vodopád arogance.

„Smlouva je takto komplikovaně nastavená a nedá se zrušit. Pan Pelta si zřejmě myslel, že se dostaneme do Ruska,“ hodil odpovědnost na minulého šéfa. On sám přitom seděl ve výkonném výboru, který kontrakt s trenérem minulé léto schvaloval. Tehdy neprotestoval…

„Kádr by měl být stabilnější kolem dvaceti hráčů a nebrat takové, kteří během dvou, respektive tří posledních zápasů dali nějaké góly. Tohle není reprezentant,“ určil, kdo by měl mít šanci na nejcennější dres.

Ale především naprosto nechutně odmítl, že by výkonný výbor přivolal na pomoc odborníky, tedy trenéry. Ti by měli analyzovat Jarolímovu pozici, vyzdvihnout jeho klady, upozornit na zápory.

Co na to Berbr, lord Voldemort z Plzně? „Nepřizvali jsme si nějaké odborníky a myslím si, že žádné nepotřebujeme. Stačilo sledovat celou kvalifikaci.“

Jasně, co Čech, to trenér. Jen připomeňme, že Berbr nikdy nehrál ani netrénoval fotbal na nejvyšší úrovni. Stejně jako všichni další členové výkonného výboru.

To je ale Berbrovi jedno.

FotogalerieOhodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:28 7. února 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  8
 • Haha
  8
 • Trapas
  6
 • Cože
  4
 • Sladký
  4
 • Tvl
  4


Komentáře