Komentář: Zeptám se Pelty, co bude dál, říká Jarolím. Proč je to blábol?

Miroslav Pelta, bývalý šéf asociace, si vybral jako kouče reprezentace Karla Jarolíma. Ten nedokázal s týmem postoupit na mistrovství světa. | foto: Profimedia.cz

Je to krach, propadák. Česká fotbalová reprezentace už nemůže postoupit na mistrovství světa, které se bude konat příští rok v Rusku. Po prohře v Severním Irsku je to definitivní.

Ještě dva zápasy odehrají v kvalifikaci světového šampionátu. Naději však už čeští fotbalisté nemají, je v prachu. Je to debakl, který potvrdil trapný výkon v Severním Irsku. To, v jakém je národní mužstvo, před pár lety ještě česká chlouba, stavu, jasně vypovídají slova kouče Karla Jarolíma.„S prominutím mě to hrozně se*e, strašně mě to se*e, góly ze standardek mě se*ou, prohra s takovým týmem mě se*e...“ A především: „Nevím, co bude dál. Půjdu se zeptat pana Pelty. Slíbil, že budu pokračovat, i když se nedostaneme na šampionát. Jenže on už tady není.“

No to je parádní blábol. Kouč ani nemůže myslet vážně, že se půjde radit s bývalým předsedou asociace Miroslavem Peltou, jehož kauza, v níž je obviněn z nekalého zneužívání dotačních peněz, srazila český fotbal ještě do hlubšího bahna.

Na druhou stranu tenhle výrok ukazuje Jarolímovu zmatenost. Pelta si ho vybral, dnes vede asociaci (prý dočasně) Roman Berbr, jenže právě on symbolizuje to nejhorší ve fotbale: korupci, klientelismus, vydírání...

Jarolím teď neví, co bude.

Karel Jarolím v kvalifikaci o světový šampionát neuspěl.

Karel Jarolím v kvalifikaci o světový šampionát neuspěl.

Problém je, že k tomu velmi zásadně přispěl. Například duel v Severním Irsku vůbec nezvládl. Po poměrně slušném pátečním výkonu proti Německu vsadil v Belfastu na stejně opatrnou sestavu. Pět obránců, k tomu další defenzivní hráč ve středu pole. Připomeňme, že ve hře o mistrovství by Čechy udržela jedině výhra v tomto utkání.

Češi se k ní ani nepřiblížili. Vystřelili jen jednou na bránu, neměli žádnou šanci. Na konci ani nemohli přibít Iry k jejich bráně. Neměli totiž v týmu dost variant. Jarolím nominoval na dva zápasy s Německem a Irskem jen dva útočníky. To je zoufale málo, jde o zásadní chybu.

Nezvládl připravit mužstvo ani na hlavní soupeřovu zbraň, na standardní situace. Domácí z nich dali oba góly, to se nemělo stát.

Jarolím tedy svou misi nezvládl. Omluvou mu je fakt, že přišel k mužstvu až těsně před kvalifikací, navíc kvalita kádru je výrazně nižší než v minulých letech. Vlastně se čekalo, že v boji o mistrovství světa neuspěje. Jenže trenér se předpovědím příliš nepostavil.

Pryč je jeho dřívější ráznost, jasný postoj, rozhodnost. To nakonec dokumentují i slova o Peltovi...

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:32 3. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  12
 • Super
  8
 • Tvl
  8
 • Haha
  5
 • Cože
  5
 • Sladký
  5


Komentáře