Pondělí 1. března 2021, svátek má Bedřich
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Vltavský: Aňa Geislerová coby Cvach v sukních perlí, zaujme i Heřmánkův dr. House

  Pandemie koronaviru, kdy jsou lidé na lékařské prostředí už trochu alergičtí, konkurenční Sestřičky Modrý kód, ale i Ordinace v růžové zahradě 2, která bude k nelibosti některých diváků končit. Seriál Anatomie života, který od 26. ledna vysílá Nova, nemá startovní pozici vůbec jednoduchou. I proto by bylo možná fér si říct, co se v novince povedlo a co baví, i když možná nechtěně.

  Čisto, vlídno, útulno

  Stejně jako v mnoha konkurenčních seriálech, ostatně i v legendární Nemocnici na kraji města, se i v Anatomii života dostaneme do míst, kde je „radost pobýt“, i když vám jde zrovna o život. Nažehlené stejnokroje, upravené sestřičky, designové pokoje, jíst by se dalo i z podlahy, a to i na chodbě a v „čekárně“, která vypadá jako obývák a neštítíte se sednout si tam, byť dezinfekcí se nešetří.

  Traumatologie vypadá jako palác, který by nám mohli závidět i ve Finsku, kde seriál původně vznikl a odkud ho přebrali slovenští tvůrci a pak my.

  Sestřičky jako elita národa

  I když se dnes a denně mluví o tom, jak sestry, lékaři a zdravotnický personál „padají na hubu“, v Anatomii vládne docela pohoda, kdy se stihne vyřešit i valná část osobního života, kdy nechybí hlášky typu „Tady je všechno urgentní“ nebo „Takový je život, jeden začíná, druhý končí“.

  Co na tom, že těchto vět diváci už v seriálech z lékařského prostředí slyšeli. Ty se nikdy neomrzí. Ruku na srdce, kdyby šlo o nás nebo našeho blízkého, asi bychom byli rádi, kdyby se tak personál v nemocnicích choval a všechno fungovalo aspoň tak jako v seriálu. 

  Krásná je taky iluze, že všechny zdravotní sestřičky bydlí s milujícím manželem ve vile na kraji Prahy nebo mají na třípokojový byt v centru, co na tom, že nájem „topí“ eskortem v hotelových pokojích. Na druhou stranu, ve Finsku si na pěkném bydlení zakládají, a tak není důvod v Česku natáčet v papundeklovém bytě kdesi na Jižním Městě, kde by to ani dost dobře nešlo, že.

  Geislerová jako Cvach v sukních

  „Točíme se ségrou a maminka má radost, že jsou z nás doktorky,“ prozradila Super.cz před koncem roku Aňa Geislerová. No, při pohledu na „její“ primářku v Anatomii života by možná už tak nadšená nebyla. Herečka mistrně ztvárnila lékařku, která si sice plete nástroje, baví tím celý svůj tým a na sále z ní jde oprávněný strach. To proto, že divák trne, jestli pacient přežije. 

  Propagaci svého rajonu a líbivému obrázku před zástupci pojišťoven a farmaceutických firem nicméně dává všechno. A opravdu věří tomu, že právě ona je tmelem celého oddělení.

  Heřmánek jako dr. House?

  Filmová a televizní kritička Mirka Spáčilová ho nazvala „asociálním křížencem Sheldona z Teorie velkého třesku s arogantním doktorem Housem“ a daleko od pravdy rozhodně nebyla. 

  Karlu Heřmánkovi mladšímu po rolích v Boženě a Hlavě Medúzy připadla další zajímavá role, kterou si diváci nemusí nutně zamilovat, na druhou stranu vybočuje z obvyklých šablon vlídného doktory Sovy nebo žoviálního Čestmíra Mázla.

  Je to jen seriál, proboha

  „Anatomie života poběží poprvé v úterý 26. ledna, automaticky to ale neznamená, že to bude náhrada Ordinace v růžové zahradě 2,“ informovala před uvedením prvního dílu mluvčí seriálu Jana Lohrová. 

  Bohužel zdaleka ne všichni milovníci Ordinace v růžové zahradě 2 si její vzkaz stihli přečíst. Diskuzní fóra proto zaplavují nenávistné komentáře, nespokojení diváci chtějí vyhodit televizi z okna a vyhrožují doživotním bojkotem Novy. Evidentně bojkotovali už první díl Anatomie, který sledovalo 952 tisíc lidí.

  Ordinace byla ve své době hitem, protože nikde jinde nic nedávali, o HBO a Netflixu navíc tehdy nemohla být řeč. To se pak ovečky k televizi lákají snadno, když není konkurence. Zaujmout dnešního zmlsaného diváka, to už není je tak.

  A hlavně! Jde jen o seriál, tedy televizní zábavu, a ne o dokumentární vzhled do českých, slovenských nebo finských nemocnic.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Randění pod rouškou. Reportérka absolvovala sedm pokusů o seznámení

  Premium „Jestli si někoho nenajdeš, než ti bude třicet, nainstaluju ti seznamku,“ oznámila mi moje nejlepší kamarádka. Patřím...

  Zavřené nezavřené restaurace. Jak vypadá zapovězený společenský život?

  Premium Zaplněné stoly, skupinky lidí se sklenicemi vína a smích nesoucí se až na ulici. Nejde o výjev starý víc než rok, ale o...

  Mord v hospodě U Dvou koček. Zloději odnesli cigarety, víno a ruce oběti

  Premium Okolo pouličních lamp tančily roje vloček. Sníh propůjčil pražským ulicím něžný a romantický vzhled. Jen jediné...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pondělí 1. března 2021, svátek má Bedřich
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz