Šárka Grossová: O zmizelých milionech a vzpomínkách na zesnulého manžela

Vdova po Stanislavu Grossovi Šárka promluvila o ztracených milionech. | foto: Profimedia.cz

Šárka Grossové poprvé od smrti manžela poskytla tak rozsáhlé vyjádření. V exkluzivním rozhovoru pro videoportál Playtvák mimo jiné vysvětlila, jak to bylo s miliony na společném účtě, které měly záhadně zmizet. Také zavzpomínala na zesnulého muže a útrapy spojené se zákeřnou nemocí.

Po náhle smrti Stanislava Grosse, který v dubnu loňského roku podlehl amyotrofické laterální skleróze, také jinak ALS, se začaly řešit miliony, ke kterým měl za velmi záhadných okolností přijít po svém odchodu z vysoké politiky. A hned se vyrojily informace, že z jeho účtu měly všechny peníze za velmi záhadných okolnosti zmizet.

Fotogalerie

Nyní celou záležitost uvedla na pravou míru vdova Šárka. „Já jsem se musela naučit jednu zásadní věc a to se odprostit od toho, co si ostatní lidi povídají,“ začala svou zpověď pro Playtvak.cz Grossová. A nezůstalo jenom u toho.

Žádné peníze nezmizely. Říkala jsem to několikrát,“ vyvracela spekulace o vybíleném kontě. Podle některých informací mělo být z rodinného účtu odkloněno 70 až 100 milionů. Zároveň dodala, že stále čeká na konec dědického řízení.

Ve velmi emotivním videu zavzpomínala i na dobu, kdy se se svým manželem seznámila. Psal se rok 1994 a ona pracovala v parlamentní restauraci. „Servírku jsem dělala jenom krátkou dobu, ale tenkrát se to novinářům líbilo, protože servírka znělo hůř než učitelka. Nejdřív jsem si myslela, že je jenom nějaký úředníček. On se neustále smál a tím mi byl sympatický. Pak jsem se dozvěděla, že je poslanec a říkala jsem si, že to nebude fungovat. A stejně to dopadlo tak, jak to dopadlo.“

Ta narazila i na období, kdy její manžel musel v roce 2005 kvůli záhadným směnkám z vysoké politiky odejít. „Byla jsem šťastná. Měli jsme krásné plány, které bohužel nedopadly tak, jak jsme plánovali,“ zesmutněla Grossová, která popsala i první moment, kdy se nemoc projevila.

Začalo to tak, že Standovi odešel prst. Takhle banálně, až jsme si z toho dělali srandu, co to je. Pak přišel s diagnózou a my jsme nevěděli, o jakou nemoc jde. Zrovna to bylo v době, kdy na facebooku probíhala ice challange proti této nemoci a my jsme neustále doufali, že existuje nějaký lék. Zkoušeli jsme všechno a nechtěli jsme uvěřit, že žádná léčba neexistuje,“ pokračovala Šárka Grossová, podle které bylo nejhorší, že jejímu manželovi do poslední chvíle mozek fungoval na sto procent.

Záhada kolem ztracených milionu Stanislava Grosse odhalena.

Záhada kolem ztracených milionu Stanislava Grosse odhalena.

To období bylo pro nás velmi obtížné. Snažili jsme se honem rychle někam vyjet. Jeli jsme do naši Itálie, kam jsme jezdívali každý rok. Ještě v říjnu se Standa zeptal, jestli nemůže jet do Disney Landu. Tak jsme mu to splnili,“ uzavřela Grossová.

Šárka Grossová žije s dcerami Natálkou a Denisou nadále v luxusní vile ve Slivenci, kterou s manželem koupili, poté s odchodem z vrcholné politiky „zázračně“ zbohatl na obchodu s akciemi firmy Moravia Energo.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 5:00 7. června 2016. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  13
 • Trapas
  11
 • Sladký
  10
 • Super
  7
 • Haha
  6
 • Cože
  5
Komentáře