Čtvrtek 29. července 2021, svátek má Marta
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Petr Koukal obhájil post předsedy badmintonového svazu

  Petr Koukal zůstává předsedou Českého badmintonového svazu. | foto: Archív Karla ReichmanaProfimedia.cz

  Petr Koukal zůstává v čele Českého badmintonového svazu. A nutno říct, že s dost silným mandátem. Ačkoliv proti němu stál i předseda dozorčí rady Karel Reichman a minimálně jeden člen výkonného výboru, většina delegátů stála při českém olympionikovi.

  Petr Koukal je sice v čele Českého badmintonového svazu teprve rok, už ale musel obhajovat svůj post. Podle předsedy dozorčí rady Karla Reichmana, se kterým Expres před časem mluvil, má Koukal čerpat finance z nesprávně schváleného rozpočtu. Nejen proto se pokusili Koukala z jeho křesla sesadit.

  „My jsme uvažovali jako dozorčí rada, že svoláme mimořádnou valnou hromadu, na které bychom projednali stávající stav hospodaření a případně navrhli jeho odvolání. Ale z pandemických důvodů jsme do toho nešli. Než se ta situace se začala lepšit, Petr Koukal vyhlásil řádnou valnou hromadu, která proběhne za měsíc. Nechci spekulovat, zda delegáti na valné hromadě předsedu odvolají. Pokud by se tak nestalo, bude to konec badmintonového hnutí v tom smyslu, v jakém to bylo. Tam se napřímil celý smysl badmintonu jenom na národní centrum v Plzni, kde je pár vyvolených hráčů, kteří se podporují. Pak jsou sportovní centra mládeže, kdy jedno je v Brně, druhé v Praze a třetí v Ostravě. V Hradci, které bylo nejdál a dle poznatků rozběhnuté nejlépe, ho zrušili, protože trenér místního centra měl jiné názory, než bylo vedení svazu ochotné akceptovat. Tak on i jako trenér reprezentace U17 na vlastní žádost odešel před mistrovstvím Evropy, které se bude konat v září ve Slovinsku,“ popsal Reichman Expresu na konci května s tím, že se Koukal právě proto obklopuje jen lidmi, kteří jsou vůči němu loajální.

  „Obklopuje se lidmi, kteří mu jsou loajální, aby tam zůstal. Jeho cíl je jasný, ovládnutí badmintonového svazu tak, aby o rozpočtu a jeho čerpání rozhodoval jen a pouze výkonný výbor. Ten je v současné době čtyřčlenný a v případě rovnosti hlasů rozhoduje slovo předsedy. Snaha je jasná, ovládnout badmintonový svaz i s jeho rozpočtem a nekontrolovatelně čerpat finanční prostředky na činnosti, které jsou pouze pod rozhodnutím výkonného výboru, potažmo jeho předsedy Petra Koukala. Bohužel informovanost ze strany svazu je poměrně jednostranná a poměrně dobře upravovaná ve snaze budování dobrého jména současného vedení a zdiskreditování opozice,“ tvrdil Reichman, který musí být nyní zklamaný.

  Ačkoliv k pokusu o odvolání Petra Koukala došlo, skončilo to fiaskem. Hlasování na valné hromadě se protáhlo do večerních hodin, Koukal ale odvolán nebyl. Naopak odešel se silným mandátem. Z přítomných 43 delegátů pro jeho odvolání hlasovali 4 z nich.

  Reichman před měsícem tvrdil, že pokud Koukal nebude odvolaný, dopadne Český badmintonový svaz jako jeho exmanželka Gabriela Soukalová. „Teď je Petr relativně hodný, v momentě, kdy mu to valná hromada posvětí, budou otevřená stavidla všemu. A badmintonistům zbudou oči pro pláč. Dopadneme jako Gábina,“ tvrdil Reichman v rozhovoru pro Expres.

  Petr Koukal sice na naše dotazy dosud ani jednou neodpověděl, svou práci pro svaz popisuje v superlativech v článku, který vyšel na stránkách svazu. V něm vyzdvihuje vznik Národního centra v Plzni, kde podle něj trénují české špičky, dobrou práci s médii a hlavně příchod španělského trenéra, který má zvednout úroveň českého badmintonu.

  Nutno říct, že přiznává, že napjaté vztahy na svazu jsou ku škodě věci. „Napjaté vztahy mezi některými funkcionáři vytvářejí prostředí, kde namísto práce ku prospěchu všech badmintonistů musíme opakovaně obhajovat naši práci, což kazí celkový dojem. A taky dobrý pocit ze vší té práce a energie, kterou badmintonu každý člen našeho týmu věnuje. Bohužel se naše společnost – a náš svaz nevyjímaje – pořád ještě nenaučila spolupracovat a přát si vzájemně úspěch ve prospěch celku. Přesto věřím, že naše práce je a s obnovením plného tréninkového a turnajového vytížení bude vidět o to víc. Plány a ambice do nadcházejících let jsou velké, pro sobotní vysvědčení si jdeme s hrdě vztyčenou hlavou,“ napsal Koukal

  Necháme se překvapit, zda se slova Karla Reichmana naplní, nebo je Petr Koukal opravdu tou nejlepší volbou pro český badminton. To ukáže až čas.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  KOMENTÁŘ: Cesta do elektromobilního pekla. Auta přinášejí víc problémů než výhod

  Premium Nová doba elektromobilní nás vrátí o půlstoletí zpátky: auto bude luxus, mobilita taky a draze to zaplatíme všichni. I...

  Mlčeti zlato. Profesionální vyjednavač vysvětluje, jak jednat s dětmi či šéfem

  Premium Každý člověk vyjednává v průměru pětkrát za den. Doma s partnerem, s dětmi, v práci se šéfem, s podřízenými. Radim...

  Český vlk z Wall Street jde k soudu. Hlavní roli v kauze Via Chem má miliardář Sisák

  Premium Schyluje se k dlouho očekávané soudní bitvě, v níž je hlavní postavou známý český finančník a miliardář Petr Sisák...

  Komentáře
  Vezmeme vás na titulní stranu
  Čtvrtek 29. července 2021, svátek má Marta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz