Dycky Most! Říbalovi tam ukradli jedno auto a dvě kola, zmlátili ho, ale neměnil by!

Petr Říbal promluvil o životě v Mostě. | foto: Instagram Petra Říbala

Dycky Most. To je motto i Petra Říbala, dalšího rodáka z tohoto severočeského města. A to přestože se mu v Mostě nestalo téměř nic hezkého. Ba naopak! Nejenže mu tam odcizili dvě kola a jedno auto, ale ještě ho dvakrát zbili skinheadi, i když je bílý jak sníh.

Ještě před několika týdny severočeský Most převážná část republiky znala jenom díky přesunutému kostelu Nanebevzetí Panny Marie či přilehlému Chanovu, který je považován za jednu z no-go zón České republiky.

Díky seriálu České televize Most! se toto město a hlavně jeho obyvatelé proslavili přes noc po celé republice a v létě se, zdá se, budou autobusové zájezdy pořádat častěji do tamější putyky Severka než do chorvatského Splitu.

Právě z Mostu pochází i moderátor večerní show Evropy 2 Petr Říbal.

„Moje rodné město Most teď zajímá díky tomu seriálu každého. Musím říct, že když si člověk zachová zdravý rozum a nadhled, tak je to vtipný,“ říká Říbal, který v Mostě sice prožil své první lásky, ale také i první starosti.

„Ukradli mi tam auto a dvakrát kolo,“ prozradil moderátor, jenž kupodivu v Mostě neměl problémy s cikány, nýbrž se skinheady.

„Zmlátili mě dvakrát. Jednou na mosteckém náměstí a podruhé na diskotéce Mír, kam jsem tehdy chodíval. I přes tyto zkušenosti bych ale neměnil,“ přiznal Říbal, který se do Mostu pravidelně vrací, a dokonce moderuje tamější slavnosti.

Fotogalerie

Komentáře