Úterý 5. července 2022, Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Komentář: Novotného u soudu s Vítem podpořil MikeJePán: Proč mu to může uškodit?

  Má Pavel Novotný pokroucený smysl pro spravedlnost? Řada lidí si to začíná myslet. Starosta pražské městské části Řeporyje sice již řadu let hlásá, že je Marek Vít podvodník, a tvrdí, že toho nenechá do konce svých dní, přesto po svém boku strpí jiného vykuka, o němž se tvrdí, že podvedl tisíce důvěřivců. Jak to číst a proč to může Pavlovi nakonec uškodit?

  Jak jsme vás informovali, Marek Vít a Pavel Novotný se potkali v jedné soudní síni. Bohužel pro druhého jmenovaného v jiných rolích, než si poslední roky přeje a tvrdí, že se tak stane.

  Syn moderátora Petra Novotného totiž čelí obžalobě v souvislosti s nebezpečným vyhrožováním, kterého se měl vůči Vítovi údajně dopustit, když sám kriminální policii oznámil, že ho plánuje zabít.

  K tomu se měl podle svých slov uchýlit poté, co se poslední roky pokoušel docílit toho, aby se jakékoliv státní zastupitelství či kriminální policie začaly zabývat údajnými podvody, jichž se má Marek Vít dopouštět na svých nicnetušících obětech. 

  Nutno říct, že díky svým aktivitám vůči Vítovi získal Novotný v posledních letech desetitisíce sympatizantů, kteří mu fandí a těší se, až dopíše již roky slibovanou knížku o „kauze“ Vít. Stejní lidé mu ale vyčítají, že měří dvojím metrem.

  Napřed si popišme, kdo je Marek Vít a proč po něm Pavel Novotný roky tak prahne. 

  Marek Vít je fotbalový manažer, který se proslavil tím, že si ho bývalá nejoblíbenější česká moderátorka Mirka Čejková vzala v době, kdy si ve vězení odpykával osmiletý trest za několikamilionové podvody. Ve vězení měl sice být do konce roku 2012, počátkem roku 2009 byl ale podmíněně propuštěn na svobodu. 

  Od té doby má ve své trestné činnosti podle Pavla Novotného pokračovat. Jistého Romana Ziziče měl podle Novotného za poslední roky podvody připravit o milion eur. Ke svým podvodům má Marek Vít, který roky tvrdil, že je manažerem FC Barcelona, údajně využívat své známosti v showbyznysu, kde se pohybuje jako ryba ve vodě již od počátku devadesátých let. 

  Tolik k Marku Vítovi, který je podle Novotného zdatnější podvodník než slavný Harry Jelínek, jemuž se podařilo prodat americkým obchodníkům hrad Karlštejn.

  Co se stalo, že Novotný rozčílil své fanoušky? 

  Ačkoliv se očekávalo, že soudní síň bude v pondělí praskat ve švech, protože za poslední měsíce Novotný o soudním stání informoval prostřednictvím svého facebookového profilu několikrát, dorazil pouze jeden jeho sympatizant. Přesněji řečeno, jeho blízký kamarád, internetový idiot Mike Pán, který se proslavil svými kontroverzními videi na YouTube, kde vystupoval pod přezdívkou MikeJePán.

  A proč lidem vadí někdo, kdo se živil tím, že na YouTube zveřejňoval kontroverzní videa?

  Youtuber MikeJePán přišel podpořit Pavla Novotného k soudu. Na sobě měl tričko s nápisem Marek Vít je podvodník.

  Je to snadné. Mike Pán totiž svými videi, v nichž nepřetržitě porušoval dopravní předpisy, následně na příslušníky městské policie chrlil paragrafy a chlubil se, že se umí vyhnout všem pokutám, propagoval takzvané pojištění proti pokutám. 

  Nešlo ale o žádné pojištění, nýbrž s jistým Petrem Kocourkem provozoval družstvo nazvané Česká vzájemná pojišťovna motoristů, jehož prostřednictvím v podstatě odírali své důvěřivé klienty-řidiče.

  Mike Pán, dříve Mikael Oganesjan, s Kocourkem sice tvrdili, že mají přes 40 tisíc spokojených klientů, jimž se svým právním týmem vyřešili 98 procent přestupků. Pravda byla ale taková, že do své sítě chytili přibližně 2 tisíce nešťastníků, kteří se v lepším případě vybodovali a přišli o řidičské oprávnění, v tom horším řeší exekuce, protože Mike Pán s Kocourkem shrábli peníze, ale nebyli schopni nic vyřešit. 

  To je zřejmé i z různých internetových diskusí, kde si pojištěnci stěžují, že kvůli povedené dvojici dluží na pokutách a nákladech řízení desítky tisíc korun a pánové nyní prý dělají mrtvé brouky.

  Na jejich údajné podvody roky upozorňoval i moderátor Petr Vojnar, který o jejich počínání natočil několik desítek videí, a dokonce požádal i Pavla Novotného, jako bojovníka za spravedlnost, aby se k němu připojil. Ten ho ale údajně měl odbýt, že proti Pánovi nepůjde, protože – a teď pozor – jsou kamarádi.

  Nutno říct, že zatímco Marek Vít se pohybuje ve vysoké společnosti, jeho právní zástupkyní byla současná ministryně spravedlnosti Marie Benešová, pravidelně se fotí s hvězdami první kategorie a dá se říct, že žádné dveře pro něj nejsou zavřené, vrcholem Pánovy kariéry je přátelství s Pavlem Novotným a pofidérní popularita ztroskotance, který se svými pokusy zbohatnout narazil záhy poté, co začal.

  Přes toto všechno fanouškům Pavla Novotného, kteří ho již roky vnímají jako velkého bojovníka za spravedlnost, jeho dvojí metr vadí. 

  „Pavle, je super, že to děláš, ale paktovat se s člověkem, jako je Oganesjan. To se to dobro rychle vynegovalo,“ napsal Novotnému jistý Rudolf Kysela. 

  Martin Beránek mu zase vyčetl, že bojuje proti podvodníkovi, ale zastává se dalšího podvodníka. „Přitom by měl s Márou sedět ve stejné cele. Říkali by si skvělé příběhy o podvedených lidech,“ vzkázal Novotnému Martin Koudy Kautský. 

  Zklamaný z jeho dvojího metru je i Albert Kayed: „Kdybyste měřil všem stejně, tak tomuhle podvodníkovi děláte stejné dusno jako těm ostatním. Materiálu je k tomu dostupného dost.“ 

  A podobných názorů se na Facebooku Pavla Novotného objevily desítky a nezůstaly bez reakce od samotného Pavla Novotného.

  „Jen jsem si znovu ověřil, že jsou informace, které s vámi fakt sdílet nemohu. Třeba že se někdo v super tričku přišel podívat na soud. Ale jste hodní, že jste mě upozornili na to, co je zač a jak je kontroverzní a jak vám vadí v mé přítomnosti. To by mě v životě nenapadlo,“ napsal Novotný.

  Proč ale Novotný tak stojí za Mikem Pánem, ačkoliv mu to škodí v jeho svaté válce proti Vítovi, ve které se neostýchá vyhrožovat zabitím? 

  Je to jednoduché. 

  Mike Pán totiž již roky dělá za Pavla Novotného špinavou práci. Byl to Mike Pán, kdo nechal vyrobit trička s nápisem „Blažková je dilina“, která měla dehonestovat Kateřinu Kristelovou. Byl to Mike Pán, kdo jezdil k soudu s Tomášem Řepkou do Brna a informoval o jeho průběhu Novotného, zatímco Novotný seděl v teple svého domova. 

  A je otázkou, za kolik dalších věcí je Novotný Pánovi zavázaný. To vědí jenom oni dva. 

  Z podrážděné reakce Pavla Novotného je ale zřejmé, že pouto mezi nimi je velmi silné a jen tak Pána přes palubu nehodí. I když mu jeho povedený kamarád kazí reputaci neoblomného bojovníka za spravedlivý svět bez údajných podvodníků.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 9:51 pátek 6. prosince 2019. Anketa je uzavřena.

  • Trapas
   47
  • Super
   19
  • Haha
   18
  • Sladký
   17
  • Tvl
   17
  • Cože
   14

  Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

  Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

  Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

  Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

  Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

  Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Úterý 5. července 2022, Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz