MikeJePán ze Zlaté mládeže očima Arména: Je to největší ostuda mé země!

Na svůj původ by měl být člověk hrdý. Když se mě tedy na něj kdokoliv zeptá, hrdě přiznám, že jsem se narodil v Arménii. Není se taky za co stydět. Jsme národem s velmi starým kulturním dědictvím, který v roce 301 jako první státní útvar na světě přijal křesťanství za státní náboženství. Na hoře Ararat, která je arménským symbolem, měla dokonce přistát Noemova archa. Je jenom jeden moment, kdy se může Armén jako já za svůj původ stydět. A to když dojde řeč na floutka Mikaela Oganesjana.

Charles Aznavour, Aram Chačaturjan, Serj Tankian, Cher, William Saroyan. To je jenom hrstka osobností, které se svým umem zapsaly do srdcí milionů fanoušků po celém světě a mají arménský původ. To jsou jména, na něž si hrdě vzpomene snad každý Armén, když se ho někdo zeptá na nějakého slavného rodáka z jeho vlasti.

Pak přišla pohroma. Prvního března 1997 se bohužel narodil Mikael Oganesjan, který si pozornost veřejnosti získal natáčením videí, v nichž záměrně páchá dopravní přestupky. Když jej následně strážníci městské policie chtějí za jeho činy pokutovat, provokuje je různými obstrukcemi a urážkami, které jsou nezřídka za hranou slušného chování a mnohdy snad i zákona.

Jeho chování ale není bezdůvodné. Na svém YouTube kanále, který k dnešnímu dni sleduje přes 300 tisíc osob, propaguje pojištění na pokuty, kdy svým zákazníkům slibuje, že je dokáže již zmíněnými obstrukcemi před záměrně páchanými přestupky ochránit.

Nebudu zde řešit, jak moc je toto pojištění morální či funkční. Dokud byl ale Mike aktivní jenom na YouTube, my Arméni žijící v České republice jsme měli alespoň malou naději, že o této lehkoživce ví jenom hrstka nešťastníků, která jej pro mě z nepochopitelných důvodů obdivuje, nebo jeho hejtři v popředí s Petrem Vojnarem, kteří se mu snaží za jeho činy znepříjemnit život.

Zlatá mládež, druhá řada.

Zlatá mládež, druhá řada.

Pak se ale v mozcích tvůrců veřejnoprávní reality show Zlatá mládež zrodil nápad do druhé řady obsadit právě lempla Oganesjana. A já se jim nedivím. Mike je totiž ideální kandidát do podobného formátu. Jde o šaška, který je pro slávu ochotný udělat doslova cokoliv. Je to ale taková podpásovka arménské komunitě žijící v Česku, až mám velké podezření, že jde o předem promyšlenou tureckou pomstu.

Mikael Oganesjan již v prvním díle předvedl, že je jenom obyčejný lempl bez pracovní morálky, který nejenže mluví jako dlaždič, nemá respekt k ženám, ale hlavně nemá problém lhát a podvádět. Ze slov jeho nešťastné maminky bylo zřetelné, že se za svého syna stydí. A já se jí nedivím.

Jako rodilý Armén jsem se takto nestyděl snad ani za „sestřenku“ Kim Kardashian, která celou svou snovou kariéru postavila na jedné sex tape a přátelství s Paris Hilton, či za Andranika Soghojana, který je označován za tzv. „vora v zákoně“ a měl si objednat vraždu jiného arménského podnikatele, kdy najatý vrah omylem usmrtil řidiče společnosti Sazka.

Zatímco Kim se ale podařilo stát se celosvětově vyhledávanou celebritou a Soghojan je prostě obyčejným grázlem, jemuž se podařilo díky práci právníků prchnout před 22letým trestem, Oganesjan je ostudou celého národa, jenž exhibuje a pravidelně uráží těžce pracující lidi, zatímco sám nevydrží ani několik hodin v třídírně odpadu, kde běžně pracují ženy.

Jediným kladem snad je, že se dobrovolně vzdal svého arménského příjmení, přejmenoval se a je z něj i úředně Mike Ye Pán. 

To se člověk stydí hned o trošičku méně.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:34 17. září 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  247
 • Trapas
  24
 • Tvl
  21
 • Haha
  17
 • Sladký
  9
 • Cože
  7