jít naiDNES.cz

Oslavenec Gott očima přátel: Neskutečný profík, velký gentleman a skvělý společník

Karel Gott 14. července oslavil 80. narozeniny. Při té příležitosti o něm promluvila celá řada přátel a spolupracovníků včetně Jiřiny Bohdalové. | foto: Profimedia.cz

Už 14. července Karel Gott (79) oslaví 80. narozeniny, u jejichž příležitosti o něm promluvila celá řada jeho slavných přátel. Na Mistrovu adresu nešetřili chválou a komplimenty, ve Studiu Blesku přidali i pár pikantních historek.

Na Karla Gotta ve Studiu Blesku zavzpomínala například jeho blízká spolupracovnice a kamarádka Jitka Zelenková, která přidala mimo jiné historku, kdy Mistra zahlédla v náladě, což se podle ní stávalo naprosto výjimečně.

„A já nikam nepůjdu, já tady zůstanu, já nikam nechci,“ rozhlašoval prý ovíněný Karel a sesunul se na zem poté, co spolu s dalšími umělci degustoval sakra silné červené víno. Nakonec odjel domů a chtěl i řídit, což mu naštěstí kamarádi rozmluvili. Doma pak zpěvák omylem spustil alarm a musela zasahovat policie.

„Klucí, to je dobrý,“ vysvětloval jim. „Byla tam schůzka s německým producentem, Felix tam donesl víno z Moravy, a to je zrada! Karel říkal: To je dobrý! Byl roztomile pod vlivem a při loučení jsme si připíjeli šampaňským,“ nechala se slyšet zpěvačka.

„Strašně jsme se opili, to víno mělo snad 15 procent, Karel mi pak říkal, že když chtěl taxikáři něco říct, marně hledal slova,“ přisadil si se smíchem Felix Slováček.

„Vždycky jsem obdivovala jeho majestát, to, že se nikdy z ničeho nezbláznil, byl to vždycky on, kdo šel podat ruku první. Karel i nepříjemné věci dokáže kulantně sdělit, to bych chtěla taky umět, mně to jde tak zhruba z desetiny,“ smála se Vendula Pizingerová, která vyzdvihla také Mistrovu choť Ivanu.

Ta to podle ní často nemá lehké a musí o své místo na slunci bojovat víc než kdokoli jiný.

„Karel je pro mě symbolem Vánoc, maminka nám vždycky pouštěla Karla Gotta, je to dodnes takový můj Ježíšek, je radost mu péct vánočku. Vím, že Karel má rád sladký,“ rozzářila se Monika Absolonová, která mu každý rok peče vánočku.

„Dřív jsem ho vnímala jako zpěváka a legendu, při osobním setkání je pak člověk překvapený jeho skromností a tím, jak je zábavný, svým způsobem i plachý. Jak ho znají fanoušci, takový je i v soukromí,“ doplnila zpěvačka, které je ctí, že s ním mohla spolupracovat.

Slovo dostala i Jiřina Bohdalová, která si neodpustila narážku na ty, kdo Gottovi podle ní škodí a perou na veřejnosti špinavé prádlo. Měla na mysli hlavně Milana Drobného, který se „otřel“ o Ivanu Gottovou.

„Je známý svou poctivostí. Bohužel na to doplácí. Jako třeba teď. Za dobrotu na žebrotu, ty ho přijmeš a on se ti odvděčí tímhle? Vypadá to, že by mohlo jít o bájné lhaní. Pana Havránka jsem znala léta. I kdyby to tak bylo, tak se to neříká,“ shrnula herečka slovní přestřelku Milana Drobného, dnes již bývalého Mistrova kamaráda a spolužáka, který se odvolával na údajná slova řidiče Oldy Havránka. S ním se Gott nejdřív rozkmotřil, aby se pak usmířili, aktuálně jsou ale znovu na kordy.

Prostor v Blesku dostal i samotný Drobný. „Kdybychom si to řekli mezi čtyřma očima... Karel by to řešil jinak, zavolal by mi, vyříkali bychom si to. Raději bych to uzavřel,“ vysvětlil a kulantně se vyhnul tomu, aby jmenoval domnělého původce rozkolu mezi někdejšími kamarády.

„Nemám jeho telefonní číslo, pošlu mu proto dárek do vlastních rukou,“ svěřil. A co že to bude? Zpěvák netroškařil a Mistrovi pošle obsáhlou árii, která mapuje jejich společnou cestu světem...

Fotogalerie

Komentáře