jít naiDNES.cz

Urnu s Pomejeho popelem si nikdo nevyzvedl. „Je to ostuda, průser,“ zuří Pásek

Pořád nemá klid! Čtvrt roku po smrti producenta Jiřího Pomejeho si rodina ani nikdo z blízkých nevyzvedl urnu s jeho popelem. Ta stále čeká v českobudějovickém krematoriu, a pokud by se na tom nic nezměnilo, hrozí, že Pomejeho ostatky skončí v zemi spolu s dalšími, které blízcí nechali napospas osudu. „Je to pěkná ostuda, spíš průser,“ rozčiluje se nerozlučný kamarád Pavel Pásek. Expres kontaktoval i vdovu Andreu, která dává od záležitosti ruce pryč s tím, že se podle domluvy měl o ostatky postarat Jiřího otec.

Poměrně velkolepý pohřeb Jiřího Pomejeho proběhl už před třemi měsíci, jenže bývalý producent přesto nemá stále klid. Šokující je informace, že si urnu s jeho popelem z českobudějovického krematoria dosud nikdo nevyzvedl.

Problémem je, že rodina stále nemá hrob a je teprve potřeba zařídit místo na hřbitově.

„Bohužel. Doufám ale, že tuhle situaci brzy vyřešíme,“ svěřil se Jiřího otec Blesku, který informaci o tom, že Pomejeho urna stále leží ladem v krematoriu, přinesl.

Jak také server upozorňuje, pokud by si ostatky nikdo během prvního roku po kremaci nevyzvedl, skončily by ve společném hrobě s popelem dalších zemřelých, o jejichž ostatky nikdo neprojevil zájem.

Když Pomeje chce něco říct, musí zamáčknout díru v krku.

Jiří Pomeje stále nenašel klid.

Situaci by rád zachránil Pavel Pásek, Pomejeho nerozlučný kamarád, který mu byl nablízku v nejtěžších chvílích rozchodu s manželkou Andreou, boje s rakovinou i na samém sklonku života. Podle něj  je průšvih, že nejlepší kamarád stále nenašel klid.

Pavel Pásek byl dát poslední sbohem nejlepšímu kamarádovi.

Pavel Pásek byl dát poslední sbohem nejlepšímu kamarádovi.

„To je pěkná ostuda! Spíš průser, že Jiřin nemá ještě klid. Pomohl bych moc rád, ale respektuji, že je to věc rodiny,“ prohlásil a dodal, že podle jeho informací chtěl Pomeje být pochován v Českém Krumlově, kde spolu s Páskem zažili nejeden noční tah.

„Jirka prý vyjádřil přání, že by rád jednou spočinul v Českém Krumlově, kde je pohřben i jeho kamarád Petr Muk. Tak myslím, že to asi tak dopadne,“ řekl Pásek. 

Vdova Andrea: Postarat se má tatínek

Zajímalo nás, proč se o urnu s Pomejeho popelem nepostarala osoba jemu nejbližší, vdova Andrea Pomeje. Ta nedlouho po pohřbu dokonce odjela se svým přítelem Petrem Plačkem do Thajska, kde si užívala v jeho náručí.

Andrea podle svých slov o tom, že popel jejího manžela leží v krematoriu, věděla. Podle domluvy se však měl o celou situaci postarat jeho otec.

„Věděla jsem o tom, vzal si to ale na starost Jirkův taťka. Takže všichni doufáme, že se to nějak vyřeší. Není to tak, že by to někdo jiný nechtěl vyřešit, ale je tam nějaká domluva. Věřím, že se k tomu co nejdřív dostane,“ prozradila nám Andrea, jak se věci mají.

Andrea Pomeje se bude stěhovat do Thajska.

Andrea Pomeje

Kdyby se však Jirkův tatínek k vyzvednutí urny a zařízení hrobu neměl, věří Andrea, že se o věc postarají maminka a sestra. Sama je připravena jim pomoct.

„Kdyby to nedopadlo, zafunguje druhá část rodiny. Tím myslím tu ženskou část, maminku a ségru. Když bude potřeba, určitě jim pomůžu,“ prozradila.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 9:58 3. října 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  63
 • Cože
  27
 • Haha
  26
 • Tvl
  26
 • Super
  24
 • Sladký
  23
Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Deset dní a Slavia mohla zmizet. Miliardář Šimáně exkluzivně vypráví

Jiří Šimáně, jeden z nejbohatších Čechů, koupil před pěti lety zadluženou Slavii. Klub nad propastí. Ta stejná Slavia,...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat