jít naiDNES.cz

Zásadní rozhodnutí po smrti Jiřího Pomejeho: Andrea nadobro prchá z Česka

Andrea Pomeje se bude stěhovat do Thajska. | foto: Herminapress

Andrea Pomeje se necelé dva měsíce po smrti Jiřího Pomejeho rozhodla pro zásadní krok. Společně se svou dcerkou Aničkou a partnerem Petrem Plačkem se rozhodla odstěhovat z Česka. Usídlit se hodlá v Thajsku, kde kdysi řekla ano právě Jirkovi.

Ještě neuplynul snad ani týden, co se Andrea Pomeje a Petr Plaček vrátili z Thajska, a znovu budou balit kufry. Tentokrát poletí ale na mnohem delší dobu a s nimi odcestuje i malá Anička. Vdova po Jiřím Pomejem chce totiž zkusit život mimo Českou republiku. Paradoxem je, že tento život si pro ně před lety vysnil sám Pomeje.

„Thajsko mi ukázal Jirka. Byl u začátku mého hraní a myslím si, že by na mě byl pyšný,“ svěřila se Expresu Andrea.

Možnost přestěhovat se do Thajska dostala již před několika lety.

„Jirka na mě tlačil, abychom se tam přestěhovali. Mám tam totiž agenturu, která mi dohazuje práci, hraní v Singapuru, thajských klubech atd. Ta práce pro mě tam je, ale tehdy jsme měli malé miminko a já jsem neměla to vnitřní zázemí, abych měla jistotu se tam přesunout. Dneska o tom přemýšlím,“ přiznala Pomeje, která čekala jenom na to, jak se s Thajskem sžije Petr Plaček.

„Péťa tam byl poprvé a čekala jsem, jak to na něj bude působit. Jezdívala jsem tam s Jirkou a brala jsem si ho tam. Nevěděla jsem, jak k Thajsku přistoupí, ale jemu se tam moc líbilo. I po zdravotní stránce mu to tam dělalo dobře, protože je astmatik. A jelikož je malé pět let a je zářijová, tak budeme odkládat školu. Takže jestli se rozhodneme, tak to bude v nejbližší době. Otázka stěhování je tak velmi aktuální,“ přiznala se nám Pomeje.

Práci a zázemí tam prý má.

„Mám tam spoustu přátel. S nimi jsem řešila veškeré věci. Jak život na ostrově, tak i své zastupování tam, abych neměla jenom thajskou agenturu, ale i české zastoupení. A hlavně Aničku, protože kdybych neměla ji, byla bych pryč už dávno. Chci ale, aby o ni tam bylo postaráno. Kdybych někam lítala, což by bylo tak dvakrát do týdne, starala by se o ni chůva,“ sdělila nám vdova po Jiřím Pomejem, která to má, jak se zdá, vše již do posledního puntíku domluvené.

Poletí s ní i Petr Plaček, který momentálně pracuje jako pokrývač střech v rodinné firmě? „Petr by určitě letěl s námi, Anička by se alespoň naučila jazyk a zažila by jiný styl života, než je tady. Tam život plyne pomalu, není tam tlak, šikana, je tam klidný život, což je ku prospěchu zdraví,“ dodala Pomeje na finálovém večeru ankety Tvář roku 2019.

Rodina Jiřího Pomejeho se ale nemusí bát, že by ztratili styk se svou vnučkou. Tu budou mít u sebe celé prázdniny.

„Anička pojede k Jirkově mamince na prázdniny. Jsem v kontaktu s celou jeho rodinou. Jeho rodina je i moje a Aničky rodina,“ uzavřela Andrea Pomeje. 

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:35 pátek 16. srpna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  88
 • Trapas
  38
 • Haha
  28
 • Sladký
  20
 • Cože
  19
 • Tvl
  19
Komentáře

Mohlo by vás zajímat