Neděle 12. července 2020, svátek má Bořek
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Teorie tygra po uhlířovsku? Známý hudebník promluvil o tom, jak se aktuálně cítí

  Hudebník Jaroslav Uhlíř (74) pořádně vyděsil celý národ. Poté, co se „ztratil“ a manželka Helena po něm vyhlásila celostátní pátrání, mnozí mysleli na nejhorší a hlavami jim probleskly ty nejhorší scénáře. Jak úlevné bylo nedlouho poté zjištění, že se autor mnoha hitů našel. Skoro to vypadá, jako by si vybral „oddechový čas“ jako Jiří Bartoška ve filmu Teorie tygra. Pro TN.cz Uhlíř krátce popsal, jak se aktuálně cítí.

  Přišlo to jako blesk z čistého nebe. Zpráva o záhadném zmizení známého umělce obletěla republiku a lidé se obávali nejhoršího. Nejčernější, černé, dokonce ani šedivé scénáře se naštěstí nenaplnily a Jaroslav Uhlíř se v pondělí krátce po poledni našel v centru Prahy, kde s kamarádem procházel po obchodním centru, kam si zašel také na kávu do známého mezinárodního řetězce. 

  Podle všech dostupných informací měl Uhlíř opustit o víkendu svůj pražský byt s větším obnosem peněz a od té doby se přestal ozývat své ženě Heleně. Od té doby podle televize Prima nebral nikomu ze svých blízkých ani přátel telefon. I proto po něm jeho choť s myšlenkami na nejhorší nechala v pondělí ráno vyhlásit celostátní pátrání. 

  „Opravdu je mi špatně. Cítím se špatně. Já myslím, že tohle se musí nějak spravit samo. Já bych nerad o tom hovořil. Nechci o tom hovořit,“ řekl v rozhovoru pro TN.cz Jaroslav Uhlíř.

  Podle některých dostupných informací začíná mít potíže s výpadky paměti. Zda problémy s pozorností a případné problémy s pamětí stály i za jeho několikahodinovým zmizením, není jisté. Otazníky visí i nad tím, proč si s sebou měl vzít zmíněné peníze.

  Nebylo by to poprvé, co by kvůli penězům měl trable s manželkou. Jeho bývalá manželka Zoja po něm během rozvodového řízení požadovala pět milionů korun. Podle slov samotného skladatele nakonec dostala ho*no!

  „Musel jsem potom dokazovat, že spolu normálně nefungujeme. O rozvod jsem nepožádal dřív jenom proto, že jsem čekal, až bude moje dcera plnoletá. Ohradil jsem se a neplatím nic. Dostane ho*no!“ měl podle deníku Blesk před lety říct Uhlíř, který se s dnes již exmanželkou rozváděl dlouhých devatenáct let a rozvod ho tehdy stál mnoho nervů.

  Je otázkou, co za zmizením a záhadným „útěkem“ známého hudebníka, který nebýt koronaviru, koncertuje jako zamlada, vlastně stálo. Dost možná se do soužití páru promítla právě pandemie koronaviru a s ní spojená restriktivní opatření, která Uhlíř nemusel snášet úplně dobře. Svou roli sehrál možná i fakt, že se svou ženou byli 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. 

  Hudebník mohl cítit jistý „diskomfort“ a touhu se „znovu nadechnout“, protože to na něj doma všechno padalo, kdoví.

  Je klidně možné, že si potřeboval vyčistit hlavu a přijít na jiné myšlenky, sebral peníze a vyrazil do ulic.

  Nebyl by první ani poslední! Svoje o tom „ví“ i Jiří Bartoška, který coby veterinář Jan v komedii Teorie tygra prchl před svou manželkou a (téměř celou) rodinou a raději se nechal zavřít do blázince. Alespoň naoko, aby se znovu nadechl a mohl začít žít po svém...

  Fotogalerie

  Snažím se naučit mít jizvy po popálení ráda, říká Týnuš Třešničková

  Premium Byl to okamžik. Vteřina, v níž ji ožehly plameny. Vlasy, krk, ruce, obličej... Ten krásný obličej, který ji živí. Jedna...

  Největší slabiny ojetých dodávek. Přinášíme přehled nejporuchovějších vozů

  Premium Dodávky byly stvořeny pro práci. Najedou mnohem více kilometrů než osobní auta, a to v náročných podmínkách. Ne všechna...

  VELKÝ TEST ZOO: přehled cen, zvířat i atrakcí. Přijeďte, pomůžete!

  Premium Mají otevřeno 365 dní v roce, ať praží slunce, nebo se žení čerti. Na několik týdnů je zavřel až koronavirus. Chcete...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Neděle 12. července 2020, svátek má Bořek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz