Sobota 11. července 2020, svátek má Olga
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Jaroslav Uhlíř odešel s velkým obnosem peněz! Manželka ho postrádala od víkendu

  Proč odešel Jaroslav Uhlíř z domova a nedal o sobě vědět manželce Heleně? Za obavami o zdraví oblíbeného skladatele byly spíše peníze. Podle nových informací měl slavný skladatel o víkendu opustit svůj byt s velkým obnosem peněz a vypnout si telefon.

  Co se děje s Jaroslavem Uhlířem? To je otázka, která napadne každého, kdo dneska sledoval policejní pátrání po dlouholetém parťákovi Zdeňka Svěráka. Nikdo z jeho okolí se k jeho náhlému zmizení sice nechtěl vyjadřovat, všichni (včetně Svěráka) do jednoho odmítli cokoliv říct.

  Situace byla ale tak vážná, že po něm Policie České republiky v ranních hodinách vyhlásila pátrání.

  A nyní je jasné proč. Jaroslav Uhlíř měl podle informací televize Prima o víkendu opustit svůj byt s větším obnosem peněz a od té doby se odmlčet. Od té doby nebral nikomu ze svých blízkých ani přátel telefon. I proto po něm jeho žena Helena s myšlenkami na nejhorší nechala v pondělí ráno vyhlásit celostátní pátrání.

  „Můžu potvrdit, že pátráme po 74letém muži. Pátráme po něm od ranních hodin,“ sdělila v pondělí ráno Expresu policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

  Stejná mluvčí hodinu po poledni informovala, že se Uhlíř našel. „Můžu potvrdit, že jsme osobu ve věku 74 let, po které jsme dopoledne vyhlásili pátrání, našli v nezraněném stavu,“ potvrdila nám Siřišťová krátce poté, co se do Expresu dostala informace, že měl být populární skladatel viděn v jedné z kaváren na Národní třídě v Praze, a to nedaleko svého bydliště.

  Nutno říct, že neměl být sám, ale v přítomnosti jiného postaršího muže s šedivými vlasy. Totožnost tajemného muže není dosud známá a je jenom otázkou, zda peníze nesl Uhlíř právě jemu, nebo šlo o náhodného kolemjdoucího.

  Ačkoliv byl Uhlíř nalezen v nezraněném stavu, musel na policejní služebně potupně vysvětlovat, kde se toulal a proč si s sebou bral takový obnos peněz, že to bylo jeho rodině podezřelé.

  A zatímco on byl na služebně, jeho žena Helena přešlapovala před policejní stanicí a nezdálo se, že by pospíchala za svým mužem, který měl být dlouhé hodiny nezvěstný.

  Do prostor stanice vešla až krátce předtím, než policisté odvedli Uhlíře k přistavené sanitce, která ho měla odvézt do nemocnice. Kdo si ale myslí, že tentokrát ho jeho milující žena doprovázela, je na omylu. Ta zůstala na stanici.

  Otázkou také zůstává, proč musel Uhlíř do nemocnice, když byl podle slov samotné policejní mluvčí nalezen nezraněn.

  Nutno říct, že mohlo jít o preventivní opatření. Již 14. září oslaví Uhlíř 75. narozeniny a s ohledem na jeho věk je obezřetnost namístě. Navíc když před rokem prodělal infarkt. A to není vše. Sám Uhlíř v minulosti přiznal, že bere prášky na cholesterol a na průchodnost cév. A v takovém případě není radno si se zdravím zahrávat.

  Další nezodpovězenou otázkou zůstává, proč Uhlíř odešel s větším obnosem peněz a zda se něco takového stalo poprvé. Jenom těžko si umíme představit, že by paní Helena plašila, pokud by šlo jenom o mejdan s kamarády, který se z víkendu protáhl až do pondělního rána. 

  Skladatel slavných šlágrů si před deseti lety prošel drsným rozvodem s první manželkou Zojou, s níž žil téměř pětadvacet let. Z toho jednu dekádu byl vztah pouze formální, Uhlíř jí dal slib, že neopustí rodinu do plnoletosti dcery Elišky. To dodržel.

  Pak se ale soudil s první ženou o miliony, které nakonec vyhrál. O dva roky později si vzal za ženu dlouholetou přítelkyni Helenu, která pracuje jako psycholožka. 

  Zda jsou za Uhlířovým zmizením osobní problémy, nevíme. Snad vše objasní sám hudebník po svém propuštění z nemocnice a vydá nějaké prohlášení, kde se toulal. 

  Na závěr snad malé konstatování: Dříve nebylo tak divné, když se muž na pár dní „ztratil“, dnes vyhlásí pátraní a objeví ho dříve, než si to stihne vůbec užít.

  Fotogalerie

  Snažím se naučit mít jizvy po popálení ráda, říká Týnuš Třešničková

  Premium Byl to okamžik. Vteřina, v níž ji ožehly plameny. Vlasy, krk, ruce, obličej... Ten krásný obličej, který ji živí. Jedna...

  Největší slabiny ojetých dodávek. Přinášíme přehled nejporuchovějších vozů

  Premium Dodávky byly stvořeny pro práci. Najedou mnohem více kilometrů než osobní auta, a to v náročných podmínkách. Ne všechna...

  VELKÝ TEST ZOO: přehled cen, zvířat i atrakcí. Přijeďte, pomůžete!

  Premium Mají otevřeno 365 dní v roce, ať praží slunce, nebo se žení čerti. Na několik týdnů je zavřel až koronavirus. Chcete...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Sobota 11. července 2020, svátek má Olga
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz