jít naiDNES.cz

Bude to na extraligu stačit? Jaromíru Jágrovi se rozpadá stadion pod rukama

Stadion, který si Jaromír Jágr od města pronajímá. | foto: Tilen Vajt

Oprýskaná omítka, špinavé zdi, pomočené schody. Stadion, kde hraje klub Rytíři Kladno, není zrovna reprezentativní na to, že teď začíná hrát v nejvyšší soutěži. Je vůbec ve stavu, aby tam mohl vlastník týmu Jaromír Jágr (47) hostit ty nejlepší české týmy, které mají krásné a velké stadiony?

Expres zajel do Kladna obhlédnout prostory, kde se bude Jaromír Jágr společně se svým týmem rvát o místo v extralize.

Začínaly přípravné zápasy, než bude sezona, jsou vůbec Rytíři připraveni hostit špičkové kluby a počet fanoušků, které jim extraliga přinese?

Podle toho, jak stadion vypadá, by si jeden řekl, že se spíše za chvíli rozpadne, než aby se stal chrámem tolik milovaného hokeje. Aby se tam odehrávaly ty největší bitvy na ledě a lidé mohli prožívat chvíle euforie i chvíle smutku. 

Je možné, že jim může padat omítka do vlasů, mohou se bát různých individuí, která na budovu močí, nebo se mohou zranit na rozpadajících se schodech. ČEZ stadion by potřeboval pořádnou finanční injekci, aby se konečně hala zrekonstruovala.

Za to samozřejmě nemůže sám Jaromír Jágr, ten je se svým týmem Rytíři Kladno jen v pronájmu a o budovu se má starat město. Jenže s ním už pár let sám hokejista bojuje. Zatím jsou to samé sliby a oprava nikde. 

Omítka po celém stadiu odpadává.

Omítka po celém stadionu odpadává.

„Stadion by potřeboval velkou opravu, to ví každý. Ale i tak budeme všichni chodit na hokej, i kdyby na nás měly spadnout stěny,“ shodli se fanoušci kladenského hokeje, které Expres potkal před stadionem.

Snad se nic nestane a budova bude držet pohromadě i přes nával lidí, kteří budou chtít vidět ty největší extraligové boje v čele s Jaromírem Jágrem.

Fotogalerie


Komentáře

Mohlo by vás zajímat